Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу краєзнавства


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



лютий 2023 року

Археологія & фортифікація України

УДК 902.2(477- 89Под)

А87

Археологія & фортифікація України: зб. матеріалів ХI Всеукр. наук.-практ. конф. Кам`янець-Поділ. держ. іст. музею-заповід., присвяч. світлій пам`яті укр. археолога та історика Анатолія Федоровича Гуцала (1946- 2021) / Хмельниц. облдержадмін., Кам`янець-Поділ. держ. іст. музей-заповідник, Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка ; редкол. О. О. Заремба(голова) та ін. - Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2022. - 336 с.

Видання розраховане на науковців, працівників музейної сфери, викладачів суспільних дисциплін і студентів.


Біла ворона

УДК 94(477-89Под)

Б61

"Біла ворона" з "Panstwa Minkoweckiego": мемуари, док., ст. про реформатора Ігнація Мархоцького. Т. 1 / Центр Мархоцькознавства ; ; упоряд. В. А. Захар`єв. - Хмельницький ; Київ : Мельник А. А., 2022. - 300 с. : фото.

У книзі, що для достовірності та неупередженості укладена зі спогадів та статей про І. Мархоцького, його можна побачити очима авторів, котрі по-різному сприймали вчинки цієї «білої ворони» в суспільстві кріпосників і тих, хто дбав про чистоту чиновницьких мундирів та сутан.


Цукерка ночі

УДК 821.161.2(477.43)

Г65

Гончарук Віктор Олександрович. Цукерка ночі: поезії / В. О. Гончарук. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2021. - 200 с.

Книга «Цукерка ночі» складається з п`яти збірок «Едельвейс на Парнасі», «У небесах курличе наша совість», «Несолодкі дні, немов ожина», «Ця тиха музика думок», «Нектор молодій», написаних у квітні-вересні 2021 року, а також зі збірки «Від усієї душі», де зібрані деякі віршовані вітання від різних людей нашого краю.


Ключі від неба

УДК 821.161.2(477.43)

Г89

Грошко Валерій Михайлович. Ключі від неба: поезії / В. М. Грошко. - Хмельницький : Стрихар А. М., 2022. - 200 с.

У пропонованій книзі вміщено поетичні твори, написані автором протягом 55 років літературної діяльності. Елегічні роздуми, езотеричні пошуки, ліричні мініатюри, патріотичні оди закликають до осмислення буття і передають світогляд автора.


Беру у сонця

УДК 821.161.2(477.43)

Г65

Гончарук Віктор Олександрович. Беру у сонця інтерв`ю : поезії / В. О. Гончарук. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2021. - 420 с.

До збірки поезій увійшли вірші, написані у період з квітня 2018 по травень 2020 року.


Під важкою бронею великі серця

УКД 821.161.2(477.43)

К61

Коломієць Валентина Валентинівна. Під важкою бронею великі серця / В. В. Коломієць. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2022. - 48 с.

Ця книга про боротьбу і нескореність, про зло і добро, яке обов`язково переможне, про світосприйняття автора і бажання подій, які відбулися і відбуваються зараз.


Календар знаменних і пам`ятних дат Хмельниччини на 2023 рік

УДК 006.95(477.43)"2023"

К17

Календар знаменних і пам`ятних дат Хмельниччини на 2023 рік / Упр. культури, національностей, релігій та туризму Хмельниц. облдержадмін., Хмельниц. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України, Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. О. М. Шеін ; ред. В. В. Маковська ; відп. К. А. Чабан. - Хмельницький : Стрихар А. М., 2023. - 180 с.

Структурно видання складається з хронології і текстової частини. У хронології спочатку подаються події, які не мають конкретного датування. Далі – дати за місяцями та числами.


Ідеологія Української церкви

УДК 271.222(477)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Ідеологія Української церкви: богословські студії / І. Огієнко ; упоряд. М. П. Тимошик ; Фундація ім. митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2013. - 456 с.

Історичні, культурологічні, догматичні та канонічні особливості ствердження християнства на українському національному ґрунті, феномен незнищенності національного духу в церковному житті українського народу - ось головні змістові домінанти цього видання.

До книги увійшли твори, написані протягом 20-60-х років минулого століття, жоден із яких досі в Україні не друкувався.

Для викладачів, учителів, студентів і старшокласників. Усіх, кому небайдужа ідея духовного і національного відродження.


 Світильники землі української  / І. Огієнко

УДК 94(477)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Світильники землі української / І. Огієнко ; упоряд. М. П. Тимошик ; Фундація ім. митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2017. - 440 с.

Блискучими і невгасимими світильниками Іван Огієнко називає тих, хто в найскладніші історичні періоди поступу нашого народу показував іншим приклад високого житейського чину - ясно горіти і світити на всю Україну. З-поміж постатей першої величини - преподобні Анна Всеволодівна, Іов Почаївський, Паїсій Величковський та князь Костянтин Острозький.

Написані на чужині більш ніж півстоліття тому, ці твори стали особливо актуальними нині. Надто в контексті загострення проблеми формування націоцентричної, патріотичної і духовно, а не матеріально багатої еліти сучасної Української держави.


Свята Почаївська лавра

УДК 2(477)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Свята Почаївська лавра / І. Огієнко ; упоряд. М. П. Тимошик ; Фундація ім. митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2004. - 440 с.

В основі дослідження — драматична й цікава сімсотлітня історія твердині православ`я на святій Почаївській горі. Огляд подій двох найскладніших періодів існування обителі — польського та російського — завершується 30-ми роками XX століття. Детально розповідається про головні лаврські святині — цільбоносну стопу та чудотворну ікону Божої Матері, чудотворні мощі святих; аналізуються чудеса, які в різні часи творилися на цьому місці; описуються зруйновані і відновлені церкви, їх архітектурні особливості та змістове наповнення іконостасів тощо.

Головною ідеєю твору стала незламність духу українського народу, вірність вірі своїх батьків, готовність і вміння кращих представників цього народу боронити свої національні святині. Для старшокласників і студентів, учителів і викладачів, усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.


Історія українського друкарства

УДК 76.11(4УКР)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Історія українського друкарства / І. Огієнко; уклад., авт. передм. М. С. Тимошик ; Фундація ім. митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ ; Вінніпег : Наша культура і наука, 2007. - 536 с.

Про становлення та розвиток українського друку та української культури.


Наша літературна мова

УДК 811.161.2

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Наша літературна мова / І. Огієнко ; упоряд. М. П. Тимошик ; Фундація ім. митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2017. - 356 с.

Відібрані до цієї книги мовознавчі праці великого українця є логічним продовженням попереднього видання серії “Запізніле вороття” - “Рідна мова”, що побачило світ 2010 року. її основу склали твори, написані на чужині й досі не друковані в Україні.

Найголовнішу змістову домінанту текстів відтворюють ось ці слова із звернення Івана Огісика до кожного українця: “Не цураймося своєї мови, як не цуралися рідної мови Христос та апостоли. Цуратися мови - то цуратися народу... Хто зраджує й кидає свою рідну українську мову та переходить на чужу, той легко зрадить і батьківській вірі, і церкві, і в кінці стане безвірним та бездушним перекидьком”.

Для викладачів, учителів, студентів і старшокласників. Усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.


Українська церква під час руїни

УДК 86.29(4УКР)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Українська церква під час руїни (1657-1687) / І. Огієнко ; Фундація ім. Митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2006. - 468 с.

Книга присвячена висвітленню подій найдраматичнішого періоду української історії, названого пізніше дослідниками Руїною, відгомони якого і в політичному, і в духовному плані озиваються в нашій державі й дотепер. Це фундаментальне дослідження і за свою наукову концепцію, і за обраний автором принцип "наукової совісті" в інтерпретації деяких спірних моментів минулого українського народу заслуговує окремого розгляду.


Митрополит - мученик Арсеній Мацієвич

УДК 271.2(477)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Митрополит - мученик Арсеній Мацієвич: іст. монографія / І. Огієнко ; упоряд. М. П. Тимошик ; Фундація ім. Митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2022. - 328 с.

З усіх життєписів про великих українців цей твір є чи не найсильнішим: за обсягом маловідомого фактажу, детективною і водночас експресивно наснаженою сюжетною лінією, силою впливу на читача.

Твір суголосний із реаліями сучасного життя. Ідеться про те, як Богом обдарована талантами Особистість відстоює правду, - всупереч сильного опору найвищих владних чинників, наперекір байдужості й боязні ближчого оточення, за умов домінування в суспільному середовищі явища непатріотизму продажності, угодовства. У тексті вгадується багато автобіографічного з життєпису самого автора.


Огієнко Іван (Митрополит Іларіон)

УДК 94(477)

О-36

Огієнко Іван (Митрополит Іларіон). Містечко Брусилів та його околиці / І. Огієнко ; упоряд. М. П. Тимошик ; Фундація ім. Митрополита Іларіона (Огієнка). - Київ : Наша культура і наука, 2012. - 336 с.

На прикладі одного провінційного містечка та довколишніх сіл, із широким залученням досі невідомого архівного матеріалу, перед читачем постають яскраво описані різноманітні фрагменти української історії від сивої давнини до початку Першої світової війни. До книги увійшов також основний журналістський доробок майбутнього ученого у часи його співробітництва з часописами "Громадська думка" і "Рада", присвячений висвітленню життя та побуту його земляків. Окремим розділом подані нариси духовного та культурно-освітнього життя рідного краю - про історію шкіл, шпиталей, церков та створених при них братств.

Для викладачів, учителів, студентів і старшокласників. Усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.


Оспіваний Кам`янець

УДК 821.161.2(477.43)

О-75

Оспіваний Кам`янець: альманах. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2021. - 96 с.

Це видання – ще одна сторінка у славній літературний літопис краю.


Український фольклор і епос у фондах Хмельницької ОУНБ

УДК 016: 398(477.43)

У45

Український фольклор і епос у фондах Хмельницької ОУНБ

Український фольклор і епос у фондах Хмельницької ОУНБ: бібліогр. покажч. / Департамент інформ. діяльності, культ., нац. та релігій Хмельниц. облдержадмін., Хмельниц. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. Л. І. Марцонь ; відп. за вип. К. А. Чабан. - Хмельницький : Стрихар А. М., 2022. - 156 с. : іл.

Бібліографічний покажчик «Український фольклор і епос у фондах Хмельницької ОУНБ» має на меті детально розкрити та показати багатство та різноманіття культури українського народу. Він охоплює ті книжкові видання, які присвячені різним видам і жанрам української народної творчості та зберігаються у фондах ОУНБ.


Запізніле вороття

УДК 929Огієнко

Т41

Тимошик Микола Степанович. Запізніле вороття: докум.- публ. оповідь / М. С. Тимошик. - Київ : Наша культура і наука, 2017. - 392 с. : фото.

В основі документально-публіцистичної оповіді про творчий і науковий спадок Івана Огієнка (митрополита Іларіона) – драматичні колізії втілення творчих задумів автора за неймовірно складних життєвих обставин, перипетії з побутуванням текстів, головні змістові домінанти творів, непроста дорога повернення їх із чужини.


Його бій за державність

УДК 929Огієнко

Т41

Тимошик Микола Степанович. Його бій за державність: докум.- публ. оповідь / М. С. Тимошик. - Київ : Наша культура і наука, 2017. - 376 с. : фото.

Документально-публіцистична оповідь про драматичні воловоди долі великого українця - Івана Огієнка (митрополита Іларіона) - створена на основі нових документів, віднайдених автором в архівах України, Польщі, Швейцарії, Франції, США та Канади. Сповнена злетів і падінь, успіхів і поразок життєва дорога героя поділена на три головні відтинки: в Україні, в країнах Західної Європи та на американському континенті. Акценти автора зосереджені довкола мінливих обставин, які формували різного Огієнка - Іларіона, але гартували головний стрижень характеру, головне життєве його кредо: українська Україна і Українська церква.


Історія одного журналістського курсу в мемуарах, щоденниках, інтерв`ю

УДК 76.10(4УКР)

Т41

Тимошик Микола Степанович. Історія одного журналістського курсу в мемуарах, щоденниках, інтерв`ю, замальовках, записках, есеях, документах, світлинах: навч. посіб. / М. С. Тимошик, Г. Дацюк, К. Таран. - Київ : Наша культура і наука, 2008. - 472 с. : фото.

Йдеться зокрема про ту неповторну атмосферу факультету журналістики Шевченкового університету зразка 70-х років минулого століття, в якій завжди, всупереч політичним обставинам, нуртував дух творчості й юначого романтизму, дух невпокореності і не зламаного українства.


Шепіт минулого в історії краю

УДК 94(477.43)

Ш48

Шепіт минулого в історії краю: до 170- річчя Шепетівського цукрового комбінату: - Луцьк : Вежа- Друк, 2016. - 136 с. : фото.Шепіт минулого в історії краю: до 170- річчя Шепетівського цукрового комбінату: - Луцьк : Вежа- Друк, 2016. - 136 с. : фото.

Про історію м. Шепетівка, його власників, зародження цукрової галузі в Україні та світі, історію становлення та розвиток Шепетівського цукрового комбінату.


Ярмолинеччина від найдавніших часів до сьогодення

УДК 94(477.43)

Х 78

Хоптяр Юрій Анатолійович. Ярмолинеччина від найдавніших часів до сьогодення: монографія / Ю. А. Хоптяр, А. Ю. Хоптяр, А. О. Хоптяр ; М-во освіти і науки України, Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, Центр дослідж. історії Поділля. - Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2022. - 300 с.

Монографію присвячено опису, який показує перебіг історичних подій на Ярмолинеччині від ХV до початку ХХІ ст. У виданні на значній джерельній базі автори відтворили складні історичні процеси краю.


Бедриківці і Новосілка в дзеркалах минувшини

УДК 94(477.43)

Я55

Ямборко Петро Пилипович. Бедриківці і Новосілка в дзеркалах минувшини і сьогодення / П. П. Ямборко. - Городок : Бедрихів Край, 2021. - 400 с. : фот., фотовклад. 32 с.

«Бедриківці і Новосілка в дзеркалах минувшини і сьогодення» - читається як величезна пісня пам`яті про знаменитих людей рідного краю, які неповторними долями, невтомною працею, думкою, словом і любов`ю увічнили себе (а живі продовжують увічнювати) у пам’яті вдячних земляків.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com