Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу краєзнавства


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулютий 2022 року

Стежками емігрантів з України

УДК 821.161.2(71)

В19

Василів-Базюк, Любов Йосипівна Стежками емігрантів з України [Текст] : іст. повість / Л. Й. Василів-Базюк. - Чернівці : Букрек, 2021. - 504 с.

У творі, йдеться про становлення і розвиток української громади в Канаді, починаючи від "піонерської доби" до сьогодення. Любов Василів-Базюк, зосереджує увагу читачів на маловідомих фактах з життя українських першопоселенців у Канаді, на тих перешкодах і труднощах, які їм довелося здолати у пошуках землі, волі та кращої долі.


Візерунки

УДК 821.161.2

В42

Візерунки [Текст] : літ. альм. Ч. 2. - Хмельницький : Стасюк Л. С., 2021. - 200 с.

До альманаху увійшли твори (лірика та проза), присвячені поняттям гармонії, життєвої мудрості, осмисленню відносин між людьми, кохання, любові до батьків, дітей, родини та Батьківщини – усім поняттям, які нас надихають.


Зустріч із лісом

УДК 821.161.2.(477.43)

Г12

Гаврилюк Н. Зустріч із лісом: вірші про природу для дітей та старшого шкільного віку / Н. Гаврилюк. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2021. – 60 с.

Вірші про природу для дітей середнього шкільного віку.


Мандрівка із Книговичком

В6283 821.161.2(477.43)

Г12

Гаврилюк, Ніна (Шмурікова) Мандрівка із Книговичком [Текст] : вірші для дітей / Н. Гаврилюк ; худ. Л. Мельничук. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. - 32 с.

Вірші для дітей молодшого віку.


Головноуповноважений уряду Української Народної Республіки

УДК 94(477-89Под)

Г 61

Головноуповноважений уряду Української Народної Республіки (1919-1920) [Текст] : листування / Центр. держ. архів вищих органів влади і упр-ня України, Хмельниц. гуманіт.-пед. акад., Центр дослідження історії освіти Поділля ; упоряд., авт. вступ. ст. В. Р. Адамський ; гол. ред. І. М. Шоробура та ін. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2020. - 518 с.

До збірки увійшли документи та матеріали, які відтворюють діяльність інституту Головноуповноваженого уряду Української Народної Республіки. Переважно це накази Головноуповноваженого, протоколи засідання Комітету і Ради, листування з різними інституціями та посадовими особами і культурно-освітніми діячами.


Дума про добровольця

УДК 821.161.2(477.43)

Д36

Деркач, Сергій Дума про добровольця [Текст] : проза / С. Деркач. - Київ : Гамазин, 2021. - 264 с.

Перший рік українсько-російської війни. Волонтер із позивним Мамай продає свій бізнес і йде добровольцем на фронт. Там він гуртує навколо себе команду з таких самих відчайдухів, як сам, пліч-о-пліч з якими успішно виконує бойові завдання і кошмарить сєпарів. Кошмарить так, що ціна за його голову виростає до півтора мільйона доларів. Його імя стає легендою. А легенди, як і герої, не вмирають. Втім яка ціна війни для самого Мамая? Скільки випробувань випадає молодшому сержантові на його особистих фронтах: і на передовій, і в мирному житті? І як зрештою закінчиться його війна?


Легенди і перекази у записах Олександра Царика

УДК 82.3(4УКР- 4ХМЕ)1

Л38

Легенди і перекази у записах Олександра Царика [Текст] : збірка / упоряд. О. П. Царик. - Шепетівка : [б. в.], 2016. - 32 с.

У 1995 році у Баранівський друкарні Житомирської області надруковано упорядковану Олександром Павловичем Цариком збірку «Легенди і перекази з Шепетівщини». До запропонованого видання включно тільки записи легенд та переказів, зроблені О.П. Цариком.


Тебе ми славимо, солдате

УДК 63.3(4УКР-4ХМЕ)6

М89

Музика Віталій , Олена Савович Тебе ми славимо, солдате [Текст]. Обділені долею : спогади, докум., роздуми... / В. С. Музика. - Хмельницький : Крисюк, 2015. - 124 с.

Аналізуючи спогади фронтовиків та їх рідних, архівні матеріали, публікації в періодичних виданнях, автори розповідають про тих, хто в роки Великої Вітчизняної війни став на смертельний двобій аби звільнити рідну землю від фашистських поневолювачів.


Прапороносець

УДК 323.272(477.43)

М31

Маслова, Лариса Анатоліївна Прапороносець [Текст] : біографія / Л. Маслова. - Кам`янець-Подільський : [б. в.], 2019. - 18 с.

Розповідь про Героя України – подолянина Анатолія Корисєєва. Книга поєднує в собі багато ретельно опрацьованих авторкою подій, які близькі кожному українцю. Її прочитання сприятиме переосмисленню українських життєвих цінностей, соціально-історичного простору.


Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!

УДК 821.161.2.09

Н60

Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає! Утвердження української національної ідеї у творчості і громадсько- політичній діяльності Л. Українки, О. Пчілки, О. Ольжича та інших видатних особистостей сучасності на теренах Волині- Полісся [Текст] : зб. матеріалів наук. конф. Кн. 1 / Нац. спілка краєзнавців України, Новоград- Волин. музей родини Косачів, Новоград- Волин. станиця братства вояків ОУН- УПА ім. генерала Р. Шухевича ; упоряд. В. В. Вітренко. - Житомир : Євенок О. О., 2021. - 796 с.

Краєзнавчі студії, представлені в наявному збірнику, висвітлюють нові сторінки життя, громадсько – політичної, культурної діяльності і творчості Лесі Українки, Олени Пчілки, інших членів великої родини Косачів, дають уявлення про стосунки родини із відомими діячами культури – Михайлом Драгомановим, Миколою Лисенком, Михайлом Старицьким, а також розповідають про Олега Ольжича, Петра Чечета – Волиняка та інших видатних особистостей Волині - Полісся які стали гордістю регіону.


До 90- річчя від дня народження

УДК 016: 378(477.43)

О-66

Олівер Олексійович Орлов До 90- річчя від дня народження [Текст] : біобібліогр. покажч. / ХНУ, Наукова б-ка ХНУ ; уклад. О. М. Бичко ; відп. за вип. О. Б. Айвазян. - Хмельницький : ХНУ, 2021. - 76 с.

Представлені матеріали, які відображають життєвий і творчий шлях доктора економічних наук, професора, академіка Академії економічних наук України, професора кафедри маркетингу і торгівельного підприємства Хмельницького національного університету Олівера Олексійовича Орлова.


Збережімо життя на Землі!

УДК 821.161.2(477.43)

О-54

Олійник, Валерій Михайлович Збережімо життя на Землі! [Текст] : поезія / В. М. Олійник. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2016. - 96 с.

Поетична збірка «Збережемо життя на Землі» - це голос до сильних світу цього, до кожної людини, яким Господь дарував життєву мить бути господарями своєї Долі на Землі, надав можливість залишити після себе світлу пам’ять, а головне – добрі, корисні справи, звитяжні трудові та героїчні подвиги в ім’я миру і спокою на благословенній Богом Землі, благополуччям кожної людини.


Святе джерело моєї душі

УДК 821.161.2(477.43)

С24

Святе джерело моєї душі [Текст] : збірник. Ч. 2. - Рівне ; Славута : Свинарчук Р. В., 2017. - 268 с.

У збірці подано спогади старожилів про село Ганнопіль та долі його окремих жителів у довоєнні та післявоєнні часи, історію церкви села, а також поетичні твори членкинь літературного клубу «Хвилини одкровення».


Час прозірника

УДК 84(4Укр)-5(2)

Я 99

Петро Ящук Час прозірника. – Тернопіль: Лілея, 2000. – 272с.

Розуміння співвідношення часу і вічності для людини, для її короткого земного перебування. Про це – нова збірка поезій Петра Ящука – християнина за духом, літератора за покликанням, лікаря за фахом, не мислячого себе поза ЛЮБОВ’Ю, вічного і земною. Яв збірку ввійшли окремі вірші 1963 – 1999 років.


Прозрение

УДК 821.161.1(477.43)

С37

Симошенко, Светлана Анатольевна Прозрение [Текст] : поезия / С. А. Симошенко. - Киев : Саммит-книга, 2016. - 72 с.

Эта книга показывает горе, смерть и разлуку, которые пришли в нашу страну с необъявленной войной. Реальнее события и реальнее люди предстанут перед вами на станицах книги. Вы сможете увидеть их душу, прочувствовать их боль и утрату. И непременно задумаетесь: зачем нам война? 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com