Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу краєзнавства


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуквітень 2022 року

Журавлі. Переосмислення новітньої історії України

УДК 94(477.43)

Б61

Білінський, Володимир Журавлі. Переосмислення новітньої історії України [Текст] : дослідження / В. Білінський. - Львів : Меморіал, 2021. - 512 с.

У книзі «Журавлі» автор правдиво змальовує події Другої світової війни. У цій книзі уперше публікуються також інші твори. В. Білінського останніх років.


Драч, Тегерешвілі та інші

УДК 821.161.2(477.43)

М34

Матеуш, Віталій Олексійович Драч, Тегерешвілі та інші [Текст] : біографії / В. О. Матеуш. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. - 36 с.

В цій книжці постає суперечливий образ великого Івана Драча, що виріс з радянського українця, інакшим був Андрій Тегерешвілі з його опозиційною до радянської влади. Автор відкриває деякі грані творчості Івана Драча та Андрія Тегерешвілі.


Іван Франко, Марта Починайко і навчання у Львові

УДК 821.161.2(477.43)

М34

Матеуш, Віталій Олексійович Іван Франко, Марта Починайко і навчання у Львові [Текст] : спогади, дослідження / В. О. Матеуш. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. - 48 с.

У цій праці дещо сказано про нашого другого пророка (перший Т. Шевченко) Івана Франка і письменницю Марту Починайко в зв`язку зі спогадами про навчання в Львівському медінституті у поєднані з багатьма сновидіннями автора.


Левко Лук`яненко та інші

УДК 821.161.2(477.43)

М 34

Матеуш, Віталій Олексійович Левко Лук`яненко та інші. – Хмельницький: ФОП Цюпак А.А., 2021. – 32с.

Головний герой цієї книжки – великий український національний революціонер і борець за незалежну Україну Левко Лук`яненко, розглядаються його лист до автора, стаття з доказами існування Бога, дві книжки з автографами, автор все це аналізує, не в усьому погоджується з Левком Лук`яненком, в деяких питаннях доводить інше. Також публікуються і коментуються листи автора Юрія Бадзя, Віталія Дончинка, Василя Захарченка, аналізуються їхні праці.


Тема часу, Валентина Нижеголенко

УДК 821.161.2(477.43)

М34

Матеуш, Віталій ОлексійовичТема часу, Валентина Нижеголенко та інші [Текст] : худож. публіцист. / В. О. Матеуш. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. - 48 с.

Головною героїнею цієї книжки є херсонська письменниця Валентина Нижеголенко, вона показана через розгляд дяків творів і листування з автором, одна із тем – дружба і співробітництво Валентини Нижеголенко з хмельницьким письменником Миколою Мегерою, що був її літературним наставником.


Подільський рубікон ОУН

УДК 94(477.43)

М58

Мизак Нестор Подільський рубікон ОУН (По обидві сторони Збруча) : дослідження. Кн. 19 / Н. С. Мизак. – Чернівці : Друк Арт, 2021. – 232 с.

«Подільський рубікон ОУН (по обидві сторони Збруча)» – дев`ятнадцята книга додатка до серії «За тебе, свята Україно», у якій досліджуються обставини загибелі збройного підпілля ОУН на останньому етапі боротьби за волю України, зокрема на Хмельницькому підпіллі.


Пам`ятки культури польської спільноти в Україні

УДК 908(477-89Под)

П 15

Пам`ятки культури польської спільноти в Україні: проблеми і перспективи збереження : матеріали Всеукр наук.-практ. онлайн-конф. з міжнар. участю, м Кам`янець-Подільський, 27 трав. 2021 р. / Нац. іст.-архітек. заповідник "Кам`янець", Хмельниц. ОНМЦ, Fundacja "Centrum Polsko-Ukrainskie" ; гол. ред. В. В. Фенцур. – Кам`янець-Поділ. : Друкарня "Рута", 2021. – 140 с.

У збірнику розміщено наукові праці, присвячені проблемам і перспективам збереження пам`яток культури польської спільноти в Україні. Українська історико-мистецька спадщина в контексті ґенези європейської культури розглядається у поданих статтях комплексно, системно, хронологічно та висвітлюється у своєму стилістичному, конфесійному та регіональному розмаїтті. Питання дослідження, реставрації, збереження та популяризації об`єктів архітектури, скульптури, живопису, графіки тощо підняті у матеріалах конференції на рівні сучасної соціально-культурної проблематики. Окреслено виключну вагомість проаналізованих пам`яток науки та мистецтва для сучасного краєзнавства, мистецтвознавства, реставраційної справи, туристичної галузі.


Міська геральдика старої України

УДК 929.6(477)

П 16

Панченко, Володимир Олександрович Міська геральдика старої України [Текст] : енциклопедія / В. О. Панченко ; наук. ред. Я. С. Калакура. - Київ : Веселка, 2021. - 599 с.

Ця книга — своєрідна енциклопедія міської та містечкової геральдики України періоду XIV — початку XX ст. Вона знайомить читачів з основами геральдики, містить огляд символіки 1111 населених пунктів на території сучасної України, які в минулому (до першої третини XX ст.) мали статус міста або містечка (чи наближалися до нього за багатьма ознаками), а також кольорові реконструкції гербів цих поселень та докладні автентичні ілюстративні матеріали з історії їхньої символіки. Унікальне за змістом науково-популярне видання в подарунковому оформленні розраховане на істориків, краєзнавців, студентів, старшокласників — усіх, хто цікавиться історією та історичним краєзнавством України.


Путівник по енергетичній трансформації України

УДК 621.3(477)

П 27

Пермяков, Андрій Путівник по енергетичній трансформації України [Текст] : путівник / А. Пермяков. - Київ : Поліпринт, 2021. - 240 с.

Захоплива енергоподорож зі сходу, шляхом Сонця, до заходу найбільшими енергооб`єктами країнами. Ця книга – потужній імпульс, аби відвідати їх як турист і дізнатися про діяльність тих людей, яке насичує наші лампочки, розігріває їжу в мікрохвильовках, воду – в бойлерах і дає нам право називатися сучасними людьми.


Незабутнє

С13

Савчук Петро Незабутнє : поезія / П. М. Савчук. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2021. – 32 с.

Поетичним словом автор розповідає про незабутні сторінки свого життя, змальовує сучасне бачення перемін.


До Врат Острозьких

УДК 821.161.2(477.43)

С 32

Сердунич Любов До Врат Острозьких : іст. трипоем`я / Л.А. Сердунич. – Вінниця : Твори, 2021. –76 с.

Нове видання письменниці Любови Сердунич містить поеми з історії України, зокрема, ХІІ століття (мало вивчені часи Болохівської Руси), середньовіччя (Острозька Русь) та ХХ віку (період совєтських голодоморів). Жанр збірки – трипоем`я (словотвір авторки).


Квітуча Україна

УДК 908(477.43)

Т 66

Третяк, Анна Квітуча Україна [Текст] : путівник / А. Третяк. - Київ : АВІАЗ, 2021. - 280 с.

Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві містини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам`яті людей, які там побували. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com