|
|
|
Пошук по сайту
Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
вересень 2024 року
А47042 323.2(477) А28 Адаптивні зміни політичного поля України в умовах війни: монографія / НАН України. Інститут політичних. і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса ; за ред.: О. О. Рафальського, О. М. Майбороди. – Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса, 2023. – 672 с. Монографія містить аналіз змін, що відбулися у політичному полі України під впливом розв’язаної росією війни. Авторський колектив зосередив увагу на ключових аспектах політичних змін в Україні, викликаних умовами воєнного стану – на функціональних змінах у політичній системі країни, на нових форматах взаємовідносин влади та суспільства, на новаціях у реалізації євроатлантичного курсу Української держави. Предметною сферою аналізу політичних змін у країні є функціонування політичних і владних інститутів, характер політичного правління відповідно до активізації суспільних процесів у духовній, культурній, етнополітичній сферах, пошук шляхів інтеграції України у світовий демократичний простір. Для науковців, викладачів, здобувачів вищої освіти, аналітиків, для всіх, хто цікавиться розвитком політичних процесів у країні.
Б52253-1 94(477) В42 Відкрий для себе Україну / гол. ред. В. Г. Кушнір. – Київ : Укр. пріоритет, 2018. – 240 с. Книжка «Відкрий для себе Україну» адресована українській молоді – тим, хто через кілька років повинен буде взяти на себе відповідальність за долю Держави, за добробут і щастя народу. Успішне виконання цього завдання під силу лише тим, хто любить і шанує свою батьківщину, свій народ, знає його історичний шлях, його душу, його бажання і потреби. Перша книжка серії розкриває сторінки буття українського народу, почасти невідомі не тільки молоді, а й старшому поколінню, знайомить з народними традиціями, визначними постатями українців, що закладали підвалини державності, внесли вагомий вклад в розвиток культури й духовності народу. Адресована молоді, книжка є корисною й цікавою і для представників старшого покоління.
А47048 94(477):341.485(=411.16) Г54 Глоцер Д.Я пережив Голокост наперекір усьому. Унікальна та незабутня історія боротьби за життя = I Survived the Holocaust Againts All Odds / Д. Глоцер ; пер. з англ. Н. Курішко. – Київ : Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2022. – 170 с. Джек Глоцер народився в сім’ї асимільованих євреїв у Рогатині на початку 1925 року. Він був найстаршим серед трьох дітей, мав велелюдну родину – дядьків, тіток і п’ятьох кузенів і кузин, що жили разом. У віці 16 – 19 років Джек став свідком убивства майже всієї єврейської громади свого рідного містечка нацистськими окупантами та їхніми помічниками. Мемуари охоплюють Джекове життя в Європі в 1925 – 1949 роках. За наполяганням дружини й рідних, через більш ніж 50 років після подій Джек записав свої спогади. Мемуари, що містять також велику кількість фото, власноруч укладені автором родинне дерево й мапу місцевості, є одним із небагатьох надзвичайно детальних свідчень життя, загибелі та відродження рогатинських євреїв у часи Другої світової війни. Двомовне видання виходить друком уперше й буде цікавим для широкої читацької аудиторії.
Б52251 027.54(477) Д63 Документні та інформаційно-довідкові комплекси архівів НАН України: створення та інтегрування до системи історичних знань про українську науку: монографія / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України, Ін-т архівознавства ; авт. кол.: О. І Ємчук, Г. В. Індиченко, І. Г. Кіржаєва [та ін.]. – Київ : [б. в ], 2023. – 296 с. Монографію присвячено комплексному дослідженню питань сутності архівів як установ національної пам’яті. Розглянуто роль, місце та інтегровані функції Інституту архівознавства НБУВ, академічних наукових архівів у формуванні, збереженні, дослідженні, поширенні та використанні об’єктивної інформації історико-культурних документних комплексів з метою утвердження, збагачення і захисту національної пам’яті про вітчизняну науку. Сформульовано пріоритети та практичні рекомендації щодо подальшої розбудови і піднесення цінності архівів НАН України та їхніх документних та інформаційно-довідкових комплексів в інформаційному суспільстві. У додатках надано відомості про архівні фонди НАН України та її установ і особові архівні фонди українських вчених, що зберігаються в Інституті архівознавства НБУВ. Видання розраховане на дослідників у галузі архівознавства, документознавства, джерелознавства, історії науки, питань національної пам’яті, а також викладачів, аспірантів, студентів, працівників архівних установ.
В1858-ч.2(1961-1965) 001.32(477) І-90 Історія Національної академії наук України. 1961 – 1965 /упоряд. Л. М. Яременко, Г. В. Індиченко, С. В. Старовойт [та ін.], гол. ред. О. С. Онищенко [та ін.]; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України, Ін-т архівознавства. – Київ : [б. в.], 2016 – Ч. 2 : Додатки. – 2023. – 680 с. Дана книга є другою частиною видання «Історія Національної академії наук України. 1961 – 1965». До неї включено наукові розробки колективу Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: регести протоколів засідань Президії Академії наук УРСР (1961 – 1965), список дійсних членів та членів-кореспондентів АН УРСР, обраних у 1961 – 1965 рр., список установ, що діяли у складі АН УРСР (1961 – 1965), які інформативно доповнюють джерельну базу з історії НАН України, документально висвітлену в першій частині збірника. Видання розраховане на дослідників в галузі історії української науки, джерелознавства, архівознавства, біографістики, а також викладачів, аспірантів і студентів.
А47051 316.6 К46 Кишеньковий посібник психологічної самодопомоги /Благодійний фонд «РОКАДА». – Львів : БОНА, 2023. – 180 с. «Кишеньковий посібник психологічної самодопомоги» написаний для психологів, соціальних працівників, волонтерів та працівників допомагаючих професій, які дотичні до роботи з вимушено переміщеними людьми внаслідок війни в Україні. Даний проєкт має можливість реалізовуватись у співпраці з Німецькою асоціацією психосоціальних центрів для біженців та осіб, які пережили тортури (BAfF) та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Авторами зібраних матеріалів посібника є психологи та психотерапевти Благодійної Організації Благодійного Фонду «РОКАДА».
А47052 316.6 К46 Кишеньковий посібник психологічної самодопомоги /Благодійний фонд «РОКАДА». – Львів : БОНА, 2023. – 140 с. «Кишеньковий посібник психологічної самодопомоги» написаний для психологів, соціальних працівників, волонтерів та працівників допомагаючих професій, які дотичні до роботи з вимушено переміщеними людьми внаслідок війни в Україні. Даний проєкт має можливість реалізовуватись у співпраці з Німецькою асоціацією психосоціальних центрів для біженців та осіб, які пережили тортури (BAfF) та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Авторами зібраних матеріалів посібника є психологи та психотерапевти Благодійної Організації Благодійного Фонду «РОКАДА».
А47045 378.016:5 М29 Марушко Л.Теорія та практика підготовки майбутніх учителів природничих спеціальностей до професійної діяльності на засадах диференціації та індивідуалізації навчання: монографія / Л. П. Марушко ; Хмельниц. гуманіт.-пед. акад. – Луцьк : Вежа- Друк, 2024. – 364 с. Монографія присвячена підготовці майбутніх учителів природничих спеціальностей до професійної діяльності на засадах диференціації та індивідуалізації навчання. У роботі обґрунтовано теоретичні основи підготовки майбутніх учителів природничих спеціальностей до професійної діяльності в закладах вищої освіти, проаналізовано методологічні та науково-методичні основи і розкрито інноваційні педагогічні конструкти професійної підготовки майбутніх учителів природничих спеціальностей на засадах диференціації та індивідуалізації навчання. Монографія адресована широкому загалу освітян, науковців, а також викладачам, здобувачам вищої освіти.
Б52250 323.21(477) Н35 Національна стійкість України: стратегія відповіді на виклики та випередження гібридних загроз: національна доповідь / НАН України, Секція суспільних і гуманітарних наук ; редкол.: С. І. Пирожков, О. М. Майборода, Н. В. Хамітов [та ін.]. – Київ : [б. в ], 2022. – 552 с. Національна доповідь, підготовлена колективом фахівців Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, є спробою в сучасних геополітичних умовах обґрунтувати концепцію національної стійкості (резильєнтності) як стійкості цивілізаційної суб’єктності країни. Визначити її стратегію забезпечення збалансованості розвитку та успішної протидії зовнішнім і внутрішнім загрозам, у тому числі гібридним. Досліджено питання взаємодії національної резильєнтності й національної безпеки держави, поставлено проблему інституційного забезпечення стратегії національної резильєнтності.
А47044 336.741(100+477) С31 Сенченко М.Міжнародний валютний фонд – інструмент поневолення України / М. І. Сенченко. – Київ : КВІЦ, 2017. – 104 с. Прочитавши цю книгу, ви знатимете, чому наша країна і народ не можуть стати багатими. Дізнаєтеся як Україна і багато інших країн поневолені глобальною фінансовою мафією, інструментом якої є Міжнародний валютний фонд. У книзі розглядаються технології фінансового поневолення України і шляхи звільнення країн від пут глобальної фінансової мафії. Книга адресована молодим патріотам України.
А47041 94(477) С60 Солдатенко В. Концепції Української революції та національної соборності у світлі політичної практики 1917 – 1920 років: монографія / В. Ф. Солдатенко ; НАН України. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. – Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса, 2023. – 608 с. У монографії зроблено спробу відтворити складний і суперечливий процес ідеологічного обґрунтування органічно пов’язаних між собою концепцій Української національно-демократичної революції та національної соборності, прослідкувати їхню сутнісну еволюцію під впливом досвіду втілення в суспільно-політичну практику 1917 – 1920 рр. Науковий аналіз і оцінки здійснено в контексті історіографічних тенденцій різних періодів і шкіл. Дослідження виконано в межах науково-дослідної роботи «Концепція соборності України: витоки, еволюція, політична актуальність» (державний реєстраційний номер: 0122U000572). Книга розрахована на науковців, викладачів історії, політології, аспірантів та студентів, усіх, хто цікавиться українською політичною історією та сучасним суспільно-політичним розвитком України.
А47043 316.3(477) У45 Український соціум: політико-психологічний вимір зміни поколінь: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Київ, 15 грудня 2023 р. / НАН України. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса ; за ред. Ю. Ж. Шайгородського. – Київ ; Ніжин : Лисенко М. М., 2023. – 304 с. Збірник містить матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Український соціум: політико-психологічний вимір зміни поколінь», яка відбулася в м. Києві 15 грудня 2023 року. Науковий захід організовано й проведено Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України в межах науково-дослідної роботи «Концепція соборності України: витоки, еволюція, політична актуальність» (державний реєстраційний номер: 0122U000572) спільно з Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, Асоціацією політичних наук України та Асоціацією політичних психологів України.
Б52252 930.85(477) Ц57 Цивілізаційна ідентичність українства: : історія і сучасність: монографія / НАН України. Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса ; авт. кол.: О. О. Рафальський, О. Я. Калакура, Я. Калакура. – Київ : ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса, 2022. – 512 с. У монографії в контексті гуманітарної міждисциплінарності, поєднання історичних, філософських, політологічних, соціологічних і культурологічних методів пізнання, з позицій цивілізаційного, антропологічного та соціокультурного підходів розглядається феномен української цивілізаційної ідентичності, її витоки, становлення та сучасний стан. З’ясовуються теоретико-методологічні засади сутності цивілізаційної ідентичності, її структура: етнічна, національна, культурна, релігійна, політична, громадянська, європейська та інші складові, зв’язок цивілізаційної ідентичності з менталітетом і глобалітетом у динаміці історичного поступу та трансформацій, починаючи з епохи Середньовіччя, Києво-Руської держави, Ренесансу, модерну і закінчуючи постмодерном. Показано історичну місію українського козацтва як носія нових якостей національної ідентичності, відстежено цивілізаційне самовизначення української ідентичності на зламі ХІХ – ХХ ст., роль свідомості, соціальної психології та національної ідеї в трансформації ідентичності, висвітлено причини кризи і розколеності ідентичності в умовах тоталітаризму, його нищівні наслідки для ідентифікаційного процесу українства загалом. Центральне місце відведено дослідженню специфіки цивілізаційної ідентичності незалежної України, ролі її складових – етнічної, релігійної, національної, громадянської та євроідентичності, розкрито вплив на них міжнаціональних відносин, демократизації суспільства, цифровізації та глобалізації сучасного світу, агресивної політики росії на ідентифікаційні процеси. Висвітлюються шляхи збереження української ідентичності в чужоземному середовищі, роль зарубіжного українства у формуванні цивілізаційної ідентичності. Висловлено низку пропозицій щодо подальшого дослідження проблеми, ролі держави та громадянського суспільства в активізації ідентифікаційного процесу в сучасній Україні та його перспектив. Розрахована на науковців, викладачів історії, філософії, культурології, соціології, соціальної психології, політології, етнології, учителів, аспірантів і студентів, усіх, хто цікавиться українською історією, методологією її цивілізаційного, антропологічного та соціокультурного пізнання.
А47054 94(477) Я 49 Якубова Л. В обіймах страху і смерті. Більшовицький терор в Україні / Л. Якубова, Я. Примаченко ; ред. Є. Я. Богуславська. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 543 с. Відомі історики розповідають про радянізацію України, насадження більшовизму шляхом терору та наслідки впливу радянських карально-репресивних практик.
|
|