Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



серпень 2024 року

Актуальні питання корекційної освіти

П1124-22( 2023) 376

А 43

Актуальні питання корекційної освіти (педагогічні науки) ): зб. наук. пр. Вип. 22 / М-во освіти і науки України, Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова, Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка ; гол. ред. О. Гаврилов. – Кам`янець-Подільський : Ковальчук О. В., 2023. – 145 с.

У збірнику висвітлюються актуальні питання спеціальної освіти та особливостей інклюзивного навчання, представлено широкий спектр наукових пошуків та практичних доробок вітчизняних дослідників. Показані особливості організації та проведення навчально-виховної, корекційної-розвивальної та реабілітаційної роботи з різними віковими групами дітей з особливими освітніми потребами як в умовах закладів дошкільної, шкільної та позашкільної освіти. Окремо подані актуальні питання щодо розроблення професійного стандарту на професії «Логопед» та «Терапевт мови і мовлення». Збірник наукових праць включено до переліку наукометричних баз даних Index Copernicus, Scholar Google. Збірник включений до категорії «Б» з 27.09.2021 переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії.


Кримські татари як корінний народ

А46968 325.4(477.75)

Б 43

Беліцер Н. Кримські татари як корінний народ. Історія питання і сучасні реалії / Н. Беліцер. – Київ : Нац. газ.-журн. вид-во, 2017. – 120 с.

Написання такого посібника зумовлене необхідністю поширення в українському суспільстві адекватних базових уявлень про те, що таке «корінні народи», чим вони відрізняються від різних категорій меншин і якими є їхні права відповідно до норм сучасного міжнародного та національного права. Актуальність і важливість цієї теми в Україні не була усвідомлена протягом усіх років, що минули після початку масового повернення кримських татар на історичну Батьківщину з місць заслання наприкінці 80-х років минулого століття (незважаючи на те, що Конституція України 1996 року містить згадки про корінні народи України). Ситуація змінилася лише у 2014 році вже після окупації і незаконної анексії Криму. Постановою Верховної Ради України від 20 березня 2014 року кримських татар було нарешті визнано корінним народом нашої держави, а Курултай і Меджліс – його вищими репрезентативними органами.

Видання розраховано на представників органів законодавчої та виконавчої влади України, членів центрального, регіональних і місцевих Меджлісів, громадських активістів, представників ЗМІ, вітчизняних та зарубіжних експертів і науковців, а також викладачів і студентів вищих навчальних закладів.


Україна: пекельний 22-й

В6538 355.01(477)"2022"

Б 48

Бережко-Камінська Ю. Україна: пекельний 22-й: народний щоденник / Ю. Бережко-Камінська, А. Багірова. – Київ : Артіль, 2023. – 320 с.

Україна: пекельний 22-й" – певною мірою щоденник перших місяців цієї війни - живий, різноплановий, щирий. Тут є місце для численних фактів, особистих свідчень, емоційних розповідей, зауважень, реплік, повідомлень, рефлексій, есе... Окрім того, кожен розділ збагачений спеціально підготовленими інтерв`ю з постраждалими від російсько-української війни, фотографіями з місць подій, а також доповнений історичними хроніками, котрі допомагають глибше зрозуміти значення нинішніх подій, побачити в цьому красномовні паралелі з минулого.


Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

П1039-29(1)(2024) 796.01

В53

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: наук. вид / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка; гол. ред. Г. А. Єдинак. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2008 – .Вип. 29 : Фізичне виховання, спорт і здоров`я людини, № 1. – 2024. – 62 с.

У віснику висвітлюються результати наукових досліджень з актуальних проблем, що пов`язані з педагогічними аспектами фізичного виховання різних груп населення, валеології, ерготерапії, підготовки спортсменів та менеджменту у фізичній культурі. Матеріали друкуються в авторській редакції. Рекомендовано науковим, науково-педагогічним працівникам, вчителям фізичної культури, основ здоров’я, тренерам з видів спорту, фахівцям з фізичної терапії, докторантам та аспірантам.


Депортація українських дітей – це не порятунок. Це злочин!

В6533 342.72(477)

Д 35

Депортація українських дітей – це не порятунок. Це злочин! / Д. Лубінець ; Омбудсман України. – Київ : [б. в.], 2024. – 23 с.

Щомісячна брошура уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, щодо злочинів проти дітей які вчинила Російська Федерація під час повномаштабного вторгнення в Україну.


Фразеологізми із семантикою інтенсивності в сучасній українській літературній мові

Б52235 81`373.7

Д44

Дідун Л. Фразеологізми із семантикою інтенсивності в сучасній українській літературній мові / Л. І. Дідун ; НАН України, Ін-т укр. мови. – Київ : Наук. думка, 2019. – 232 с.

У монографії досліджено способи і засоби вербалізації категорії інтенсивності у фразеологізмах сучасної української літературної мови. Визначено специфіку категорії інтенсивності; з’ясовано ознаки інтенсивності у семантичній структурі фразеологічних одиниць української мови. Запропоновано тематичну класифікацію фразеологізмів із семантикою інтенсивності, у якій окреслено основні сфери буття людини, що підлягають інтенсифікації. Досліджено структурно-семантичні особливості фразеологічних одиниць зі значенням інтенсивності.

Для філологів, які цікавляться проблемами фразеології, викладачів, студентів.


Діти України. Боротьба за майбутнє.

В6532 342.72(477)"лип2023/лип2024"

Д 49

Діти України. Боротьба за майбутнє. Липень 2022 – рік на захисті прав дитини – липень 2023 / Д. Лубінець ; Омбудсман України. – Київ : [б. в.], 2024. – 22 с.

Щомісячна брошура уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, щодо злочинів проти дітей, які вчинила Російська Федерація під час повномаштабного вторгнення в Україну.


Нариси з історії становлення мілітарної ідентичності українців

А46988 94:355.01(477)

З-67

Зливков В. Нариси з історії становлення мілітарної ідентичності українців: монографія / В. Зливков, С. Лукомська. – Київ : Лисенко М. М., 2023. – 140 с.

Монографію присвячено аналізу сучасних зарубіжних і вітчизняних теоретико-методичних підходів щодо становлення мілітарної ідентичності українців. Охарактеризовано вплив історичних та культурних чинників на становлення мілітарної ідентичності українців; визначено особливості ідентичності в епоху постмодернізму, психологічні особливості постмодерної війни, окреслено перебіг історичної, культурної та колективної травми у її зв’язку із мілітарною ідентичністю, визначено ключові напрямки формування мілітарної ідентичності дітей та підлітків у контексті освітньої системи країн, які мали досвід сучасних воєн. Монографія може бути корисною психологам-науковцям, історикам, культурологам, педагогам, практичним психологам, педагогам, соціальним працівникам, психотерапевтам, всім, хто цікавиться психологічними аспектами становлення мілітарної ідентичності українців, зокрема й під час нинішньої війни.


І народився день

Б52197 821.512.19=161.2

І-11

І народився день: кримськотатарська проза українською. – Київ : Кримський дім ; Київ : Майстер книг, 2018. – 360 с.

До збірки увійшли прозові твори кримськотатарських письменників: від Ісмаїла Гаспринського – до сучасних письменників. Творчість цих письменників нерозривно пов`язана з Батьківщиною, навіть якщо через лиху долю довелося творити далеко від рідного краю. До цієї збірки ввійшли твори, що складають "канон" національної літературної спадщини, а їхніх авторів справедливо вважають виразниками традицій і прагнень кримськотатарського народу. Сподіваємося, що ознайомлення з художньою літературою допоможе широкому колу читачів краще зрозуміти національний характер, прагнення, систему життєвих поглядів кримських татар, їхні світоглядні настанови й цінності.


Ї: незалежний культуролог

П877-90(2018) 94(=512.19)

Ї-11

Ї: незалежний культуролог. часопис. – Львів : Ред. журн. "Ї". Число 90 : Кримські татари. Довге повернення / гол. ред. Т. Возняк. – 2018. – 164 с.

Запропонований до уваги читача випуск журналу присвячений історії Криму та його корінного народу – кримських татар.


Київ. Жінки. Війна

В6539 355.01(477.411Київ)"2022"

К 38

Київ. Жінки. Війна: збірник спогадів і роздумів жінок про життя в столиці у період повномасштабного вторгнення / упоряд., авт. передм. М. Іванцова. – Київ : Креативна агенція "Артіль", 2023. – 225 с.

Це збірка спогадів двадцяти жінок про Київ у війні. Документальна фіксація подій, що відбувалися й відбуваються навколо, рефлексії, емоції. Щоденникові записи й фрагменти спогадів.

Про Київ від 2014 року і особливо після 24 лютого 2022-го. Від киянок, кримчанок, мешканок інших міст, змушених переїхати до столиці з окупованих росією територій. Безцінний приватний досвід переживання непростого періоду нашої історії.


Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій

Б52206 94(477.75)

К 82

Крим в умовах суспільно-політичних трансформацій (1940-2015): зб. док. і матеріалів / НАН України, Ін-т історії України, Галуз. Держ. архів Служби Безпеки України ; відп. ред. В. А. Смолій ; упоряд. О. Г. Бажан та ін. – 2-ге вид. – Київ : Кліо, 2016. – 1092 с.

До збірника увійшли документи та матеріали, що відображають депортаційну політику радянської влади на Кримському півострові в роки Другої світової війни та у післявоєнний період, розкривають економічні, культурні аспекти входження Криму до складу УРСР, віддзеркалюють боротьбу кримських татар в 1950–1980-ті роки за повернення на історичну батьківщину, висвітлюють проблему репатріації, адаптації й інтеграції кримських татар в український соціокультурний та політичний простір. Книжка буде цікава історикам, етнологам, політологам, вчителям, а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією. До збірника увійшли документи з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України, Державного архіву в Автономній Республіці Крим. Видання містить 309 документів, 230 з яких публікуються вперше.


Щорічна доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році

Б52214 342.7(477)"2023"

Л 82

Лубінець Д. Щорічна доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2023 році / Д. Лубінець ; Омбудсман України. – Київ : [б. в.], 2024.

Щорічна доповідь Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.


Спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо стану додержання соціальних та економічних прав повнолітніх осіб

В6530 342.72:364.694(477)"364"

Л 82

Лубінець Д. Спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо стану додержання соціальних та економічних прав повнолітніх осіб, які потребують опіки та піклування, в умовах дії правового режиму воєнного стану / Д. Лубінець ; Омбудсман України. – Київ : [б. в.], 2024. – 46 с.

Підготовка цієї Спеціальної доповіді здійснена за підтримки проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні», що проваджується Радою Європи в межах Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки.

Погляди, що виражені в цьому документі, є відповідальністю його авторів та не обов’язково відображають офіційну політику Ради Європи.


Два роки діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав з реалізації функцій національного превентивного механізму

В6531 342.72:343.811(477)"1.07.2022/1.07.2024"

Л 82

Лубінець Д. Два роки діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав з реалізації функцій національного превентивного механізму у період з 01.07.2022 по 01.07.2024 / Д. Лубінець ; Омбудсман України. – Київ : [б. в.], 2024. – 30 с.

Доповідь Уповноваженого Верховною Радою України з прав людини Дмитра Лубінця про два роки діяльності з реалізації функцій національного превентивного механізму у період з 01.07.2022 по 01.07.2024:


Шлях до зцілення: основи роботи з наслідками травматичних подій

Б52211 159.9

М 15

Макієнко Н. Шлях до зцілення: основи роботи з наслідками травматичних подій / Н. Макієнко, О. Гершанов ; Israel Trauma Coalition. – Київ : 7БЦ, 2023. – 120 с.

У посібнику з’ясовано сутність стресу та його впливу на людину, висвітлено протоколи самодопомоги та протоколи надання першої психологічної допомоги. Розглянуто основні реакції, симптоми впливу травматичних подій на людину та основні види допомоги в залежності від плину часу з моменту надзвичайної події. Проаналізовано основні принципі взаємодії з людиною, що зазнала травматичного впливу та висвітлено явища вигорання, втоми від співчуття та вторинної травматизації, їх запобігання. Запропоновано багатовимірну модель подолання стресових і надзвичайних подій. Розглянуто основні аспекти горювання та підтримки згорьованої людини.

Посібник містить теоретичні і практичні матеріали та адресований психологам і психологиням, психотерапевтам і психотерапевткам та всім представникам і представницям професій сфера «людина-людина».

Може бути використаний фахівцями та фахівчинями ментального здоров’я та широким колом читачів і читачок, які цікавляться здатністю особистості протистояти надзвичайним подіям, зберігати власне психологічне благополуччя.


Головний сезон українського футболу

Б52203 796.332(477)

М 60

Миленко В. (Олесь Дзига). 2008/09. Головний сезон українського футболу / В. О. Миленко. – Кам`янець-Подільський : Абетка, 2024. – 160 с.

У своїй новій книжці відомий спортивний письменник Володимир Миленко уперше (і, можливо, востаннє) звертається до теми вітчизняного футболу. У "2008/09. Головний сезон українського футболу" ви прочитаєте про все, чим жила Україна – від курсу долара до легендарного Класичного на європейській арені – під час легендарного сезону, коли рівних нашим клубам не було у всій Європі.


Теоретико-методологічні засади методичної підготовки майбутніх вихователів

А46986 377.02:373.2

Н20

Найда Р. Теоретико-методологічні засади методичної підготовки майбутніх вихователів в умовах педагогічного коледжу: монографія / Р. Найда; М-во освіти і науки України, Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського. – Харків : Діса плюс, 2022. – 356 с.

У монографії розглядаються теоретико-методологічні засади методичної підготовки майбутніх вихователів в умовах педагогічного коледжу, науково обґрунтовано концепцію методичної підготовки майбутніх вихователів, становлення, розвиток і трансформацію методичної підготовки, розглянуто концептуальну модель та педагогічні умови методичної підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти, розроблено модель та експериментальну методику зі спеціальності 012 Дошкільна освіта і доведено її ефективність.

Подані матеріали можуть бути використані у процесі підготовки фахових молодших бакалаврів зі спеціальності 012 Дошкільна освіта, для розроблення освітньо-професійних програм, навчальних програм, навчально-методичних комплексів із фахових методик зі спеціальності 012 Дошкільна освіта та педагогічної практики для майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти.


Архівознавство: конспект лекцій

А46962 930.25(477)

О-54

Олійник С. Архівознавство: конспект лекцій / С. В. Олійник. – 2-ге вид., випр. і допов. – Кам`янець-Подільський : Сисин Я. І., 2024. – 192 с.

Навчальний посібник укладений згідно навчальної програми з курсу “Архівознавство” для здобувачів вищої освіти історичних факультетів бакалаврського рівня, зокрема, спеціальності «032 Історія та археологія» освітньо-професійної програми «історія». У ньому розкриваються методологічні засади архівознавства, його теоретичні та практичні аспекти, простежується історія розвитку архівної справи, акцентується увага на її українській складовій.

Для студентів, викладачів закладів вищої освіти та працівників архівів, а також тих, хто цікавиться історією розвитку архівознавства в світі і Україні.


Перші кроки до відновлення справедливості

Б52212 364.633(470:477)

П 27

Перші кроки до відновлення справедливості : посібник для тих, хто долає наслідки сексуального насильства, учиненого в ході збройної агресії Росії проти України / Л. Касянчук, Н. Лелюх, К. Ногуера ; ГО "Східноукр. центр громад. ініціатив". – Київ : Ямчинський О. В., 2024. – 240 с.

Дане видання ставить за мету допомогти тим, хто постраждав від сексуального та гендерно-обумовленого насильства (СГОН), учиненого в ході збройної агресії Росії проти України. Матеріали посібника пояснюють, що таке СГОН, його форми та наслідки. У книзі можна знайти інформацію про першу медичну допомогу у випадках сексуального насильства та про те, як справлятися з психологічними наслідками такого насильства. Суттєву частину посібника присвячено доступним в Україні видам допомоги, якими можуть скористатися постраждалі, та практичним рекомендаціям щодо юридичного захисту прав уцілілих. У посібнику подано контакти державних та громадських організацій, які надають допомогу тим, хто постраждав від СГОН.


Погляд дитини на війну – зовсім недитячий

В6534 342.72(477)

П 43

Погляд дитини на війну – зовсім недитячий / Д. Лубінець ; Омбудсман України. – Київ : [б. в.], 2024. – 27 с.

Щомісячна брошура уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, щодо злочинів проти дітей які вчинила Російська Федерація під час повномаштабного вторгнення в Україну.


Проблеми дидактики історії

П1060-14(2023) 94

П78

Проблеми дидактики історії : зб. наук. праць. Вип. 14. На пошану доктора історичних наук. професора Сергія Копилова / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка ; ред. С. А. Копилов та ін. – Кам`янець-Подільський : Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2018. – 264 с.

У збірнику розглядаються проблеми теорії та методології дидактики історії, викладання курсів вітчизняної та всесвітньої історії у закладах вищої освіти, а також окремі аспекти методики навчання історії у закладах загальної середньої освіти. Видання розраховане на науковців, педагогічних і науково-педагогічних працівників суспільно-гуманітарних дисциплін і здобувачів вищої освіти.


Річний звіт про стан дотримання Закону України

В6540 811.161.2

Р56

Річний звіт про стан дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у 2022 році

/ Уповноважений із захисту держ. мови ; авт. кол. Т. Кремінь та ін. – Київ : К. І. С., 2023. – 240 с.

Річний звіт про стан дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" готується Уповноваженим із захисту державної мови на виконання частини п’ятої статті 49 Закону та подається Кабінету Міністрів України і громадськості не пізніше 1 травня кожного року.

Пропоноване видання є комплексним дослідженням питань функціонування української мови як державної.

У звіті узагальнено інформацію стосовно реалізації мовної політики в Україні в різних галузях та сферах суспільного життя, а також акумульовано статистичні, соціологічні та адміністративні дані, підсумки діяльності державних органів та органів державного самоврядування, аналіз нормативної бази та судової практики, результати моніторингу виконання законодавства про державну мову та проведеної аналітичної роботи.


Рукописна та книжкова спадщина України

П876-30(2023) 025.1(477)

Р 85

Рукописна та книжкова спадщина України: археогр. дослідж. унікальних архів. та бібл. фондів. Вип. 30 / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України, Ін-т рукопису ; редкол.: Л. А. Дубровіна, Г. В. Боряк, В. В. Бездрабко та ін. – Київ : [б. в.], 2023. – 436 с.

Наукові студії 30-го випуску збірника, залучаючи до суспільного обігу нові документальні джерела, висвітлюють результати гуманітарних студій архівної та книжкової спадщина України й світу. Серед тематики, актуалізованої у виданні: дослідження походження, датування, палеографічних та мовних ознак, контенту документів грецькою мовою з фондів Державного архіву Чернігівської області; джерелознавчих аналіз «Технического французско-русского словаря» гірничого інженера Аполлона Мевіуса крізь призму біографії автора; огляд документальної спадщини музею Товариства «Лемківщина» в архіві Історичного музею в Сяноці (Республіка Польща); результати комплексного вивчення діяльності бібліотек світських і духовних навчальних закладів Переяславського повіту Полтавської губернії у 2-й половині ХІХ – на початку ХХ ст.; історико-кодикологічний аналіз рукописного збірника ХVII ст. з колекції Національного музею історії України та сербських рукописів XVIIст. з фондів Інституту рукопису Національної бібліотеки України В. І. Вернадського. До наукового обігу залучено невідомі досі документи останньої третини XVII – першої третини XVIII ст. з історії Київщини з книгосховищ України та Польщі.

Розраховано на істориків, філологів, мистецтвознавців, культурологів, а також на широкий загал дослідників, які цікавляться вітчизняною та світовою історією.


Почни з Чому

Б52227 316.46(100)

С38

Сінек С. Почни з Чому / С. Сінек ; пер. з англ. В. Вишенської. – Київ : Основи, 2015. – 224 с.

Ця книжка – про природну модель мислення, дії та спілкування, завдяки якій лідер надихає тих, хто поряд. Кожен здатен цьому навчитися. Трохи дисципліни – і будь-який працівник (чи навіть підприємство!) зможе стати джерелом натхнення для інших, вести за собою, просувати ідеї та бачення у своєму середовищі та поза його межі. Книга написана на основі біографій реальних людей та історій розвитку компаній, які реалізували цю модель. Усі вони починали з «Чому».


Словник української мови

М1027- 14 811.161.2

С48

Словник української мови: у 20 т. / НАН України, Український мовно-інформаційний фонд; наук. кер. проекту В. А. Широков. – Київ : Наук. думка, 2010 – . – ISBN 978-966-00-1050-5.

Т. 14 : Покіс-Преференція / уклад. Ю. В. Старишко. – 2023. – 1023 с.

Чотирнадцятий том академічного тлумачного Словника української мови у 20 томах охоплює загальновживану лексику сучасної української літературної мови, поширені терміни, діалектизми, усталенні словосполучення. Джерела, використані у Словнику, відображають лексику текстів художньої літератури, починаючи з кінця XVIII століття до наших днів, українських перекладів Біблії, народної творчості, наукових і науково-популярних праць, публіцистики, мови засобів масової інформації і т. ін..

Чотирнадцятий том Словника містить 10 281 словникову статтю.

Словник розрахований на широке коло користувачів, усіх, кого цікавить українська мова.


Суспільно-політична активність та історична пам`ять єврейської спільноти

А46987 323.1(=411.16)

С89

Суспільно-політична активність та історична пам`ять єврейської спільноти в контексті євроінтеграції України / НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса ; авт. кол.: М. І Михальченко, А. Ю. Подольський, О. Л. Воронюк та ін. – Київ : [б. в.], 2020. – 280 с.

Пропонована колективна наукова праця розглядає проблематику суспільно-політичної активності й історичної пам’яті єврейської спільноти в контексті євроінтеграції України. В роботі досліджуються впливи історичної пам’яті на формування політичної і культурної ідентичності євреїв України, роль і внесок єврейської громади в європейський розвиток країни.

Колективна монографія розрахована на політологів, істориків, студентів гуманітарних спеціальностей, усіх, хто цікавиться дослідженнями в царині української юдаїки та сучасним розвитком політичного, соціального, релігійного і культурного життя єврейської громади України.


Україна. Конституція (1996)

А46970 342.4(477)

У 45

Україна. Конституція (1996). Конституція України: чинне законодавство зі змінами та доповненнями станом на 1 січня 2024 року / Україна. Конституція (1996). – Київ : Паливода А. В., 2024. – 160 с.


Шлях до ТАК

Б52236 005.574

Ф68

Фішер Р. Шлях до ТАК: як вести переговори, не здаючи позицій / Р. Фішер, В. Юрі ; за ред. Б. Петтона ; пер. з англ. Р. Свято. – Київ : Основи, 2016. – 220 с.

"Шлях до ТАК", один з найуспішніших бізнес-посібників нашого часу, спирається на досвід Гарвардського переговорного проекту – діяльності групи експертів, які мають чималий досвід ведення переговорів і вирішення конфліктних ситуацій на всіх можливих рівнях. Тут запропоновано надійну покрокову стратегію для досягнення взаємовигідних домовленостей у найрозмаїтіших сферах, простий і універсальний метод вирішення як особистих, так і професійних суперечок без емоційних втрат і поразок.


Я свідчу

Б52207 94(=512.19):75

Я 11

Я свідчу : артбук / З. Бекір ; худож. С. Аджи Селім ; Фонд "Партнерство за сильну Україну", Кримська платформа. – Київ : [б. в.], 2019. – 62 с.

Біографія і спогади художника Садика Аджи-Селіма. Цей артбук надруковано в рамках мистецької виставки «ЗАРАДИ КРИМУ», що реалізовано за підтримки Фонду « Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.


Філософська думка Кримського ханства

Б52195 14(477.75)

Я 49

Якубович М. Філософська думка Кримського ханства / М. М. Якубович. – Київ : Комора, 2016. – 448 с.

Ця книжка – перше комплексне наукове дослідження релігійно-філософської спадщини Кримського ханства XV – XVIII століття, що показує розвиток його основних інтелектуальних традицій – правознавства й апологетики, дискурсивного богослов’я та містицизму (суфізму) – в глобальному контексті мусульманської філософії посткласичного періоду. Крім того, авторові вдалося реконструювати біографії найвидатніших мислителів Кримського ханства, а в додатках вміщено фрагменти їхніх праць, перекладені безпосередньо з рукописних та друкованих першоджерел. Значну частину використаних джерел уведено в науковий обіг уперше в світовій сходознавчій практиці.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com