| |
|
|
Пошук по сайту
Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
лютий 2026 року
Б52710 821.161.2 К71 Косів М. В. Я знав: я мушу це зробити / М. В. Косів. – Дрогобич : Коло, 2025. – 464 с. : фот. Автобіографічна розповідь письменника, літературознавця, музейника, дисидента, політв’язня, політика, народного депутата України 1990 – 2012 рр., співавтора Декларації про державний суверенітет України, законодавчих актів про формування Збройних Сил України, Конституції України та багатьох законів, невтомного громадського діяча Михайла Косіва.
А47976 94(470) П35 Пітерський В. Сповідь агента КДБ: на основі щоденника (роздуми про життя після смерті) / В. Пітерський ; пер. В. Піонтковського. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2025. – 80 с. Цей літературний твір розрахований на широкий загал читачів будь-якого віку, які цікавляться перипетіями сучасної політики. У ньому йдеться про реально існуючу «імперію зла», як її охрестив один з президентів США Рональд Рейган, та про народ, що живе на її теренах. Назва цієї країни – Союз Радянських Соціалістичних Республік. Головною дійовою особою є офіцер Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР, переконаний сталініст і кар’єрист до мозку кісток. Він щиро вірить та відстоює ідеали комуністичного світогляду, через що і став спочатку секретним наглядачем КДБ. Але в період свого службового відрядження до Німецької Демократичної Республіки в його свідомості відбувається під впливом нового середовища ідеологічне прозріння, яке привело до висновку про ідентичність сталінського та гітлерівського режимів. Перед ним поступово розкривається сутність КДБ як карального органу партії радянських комуністів, а до того ще й організатора і виконавця кривавих терористичних акцій у світі. Читаючи книгу, починаєш розуміти, наскільки глибоко вкоренилася у радянському суспільстві ідеологія звичайного фашизму, якій російські більшовики дали назву «комуністична». Тож коли в російській імперії зародились паростки демократії, які пізніше призвели до революційних подій 1917 року, то саме «військовий комунізм» остаточно покінчив з демократією на російських теренах. Сьогодні спадкоємцем описаного світогляду є російська федерація, яка прагне заволодіти світом, виконавши заповіт своїх ідеологів.
Б52706 355.42(477.54) Х21 Харківська наступальна операція 2022 року : воєнно-іст. нарис / І. Г. Євсєєв, В. Р. Мараєв, О. Л. Скрябін [та ін.] ; Наук.-дослід. центр гуманіт. проблем ЗСУ, Громад. орг. «Воїни добра». – Харків : 7БЦ, 2025. – 112 с. : фот. Видання підготовлено з метою поширення знань про війну за Незалежність України, зокрема Харківську наступальну операцію 2022 року. Воєнно-історичний нарис адресується командирам (начальникам), фахівцям структур психологічної підтримки персоналу Збройних Сил України, а також усім, хто цікавиться воєнною історією України.
|
|