Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



грудень 2024 року

Б52315 391.5(477)

В41

Вінник Р. Хто такий хохол? Про один старовинний спосіб підстригати чуба, або Чи мав князь Святослав оселедця / Р. Вінник. – Харків: Контраст, 2019. – 320 с.

Книга цілком відповідає назві. В ній – про заплутану долю і походження старовинного українського чоловічого звичаю голити голову, залишаючи лише одне пасмо волосся; про наше теперішнє знання цієї традиції; про проблему, яку брак інформації ставить і ставив перед історичною наукою, а також про її подолання, як це бачить автор.

Загалом, це спроба переосмислення усталених суджень і поглядів під різними кутами зору. Альтернативна ж гіпотеза оформилася завдяки зацікавленню історією України і запорозького козацтва. І не сподівайтеся, що тут йтиметься про саму манеру підстригання: насправді перед вами розгорнеться широке історичне тло азійської та європейської історії, підтверджене багатьма джерелами й очевидцями, що полишили свої безцінні свідчення.

«Усім і кожному осібно, кому це знати належить» пропонує Руслан Вінник своє незаанжоване дослідження минулих віків.


А47222 338.24(477)

Д50

Диха М. Економіка сталого розвитку: навч. посіб. / М. В. Диха, В. В. Диха. – Київ: Центр учбової літ., 2024. – 408 с.

Обгрунтовано важливість реалізації концепції сталого розвитку, досягнення цілей сталого розвитку, які визначені на принципом «нікого не залишити осторонь»; відображено цільові індикатори та проаналізовано фактичні показники досягнення цілей сталого розвитку; окреслено проблеми та передумови досягнення цілей сталого розвитку під призмою впливу чинників, сучасних викликів та ризиків.

Для здобувачів вищої освіти, а також усіх зацікавлених осіб, організацій, установ.


Критика сили судження

А47180 141.78

К19

Кант І. Критика сили судження / І. Кант ; пер. з нім. В. Терлецького. – Київ : Темпора, 2024. – 904 с. – (Німецька полиця в Україні).

«Критика сили судження» (1790) Імануеля Канта знаменує собою завершальний етап «критичної справи», що була розпочата в «Критиці чистого розуму» (1781/1787) і продовжена в «Критиці практичного розуму» (1788). Цю третю «Критику» переважно розглядають як естетичну теорію, яка вибудовується на підставі аналізу своєрідності суджень смаку: вони є естетичними, а не логічними, незаінтересованими, позбавленими якоїсь цілі та все ж претендують на певну форму загальнозначущості. Доцільність постає ключовим поняттям не лише для естетичної частини твору як «доцільна настроєність наших спроможностей пізнання», але також для телеологічного розгляду природи і навіть для цілого твору, в якому йдеться, зрештою, про опосередкування між природою і свободою. Сила судження виступає при цьому тією інстанцією, яка відіграє вирішальну роль як в естетиці, так і в телеології.

Надзвичайний вплив Кантової третьої «Критики» вже відчутний при зародженні німецького ідеалізму і романтизму, але він триває аж до сьогодення та інспірував герменевтику політичну теорію і філософію постмодернізму.


Географія

Б52331 91

К55

Кобернік С. Географія: підруч. для 7 кл. / С. Г. Кобернік, Р. Р. Коваленко. – Кам`янець-Подільський: Абетка, 2024. – 272 с.

Підручник розроблено за модельною програмою «Географія. 6–9 класи» для закладів середньої освіти. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 05.02.2024 №124)

Підручник стане надійним провідником у світ материків та океанів. У ньому ретельно дібраний цікавий та корисний матеріал.


Кохання, вареники чи підбори

Б52309 316.477(=161.2)

К75

Кохання, вареники чи підбори: що допомагає українкам підкорювати світ / упоряд. Т. Лебедєва. – Київ : Кліо, 2018. – 192 с.

Це видання розповідає, чим українки відрізняються від інших жінок світу. Ви дізнаєтеся, як вони доглядають за собою, як вибудовують стосунки з чоловіками, що їдять, якому стилю одягу надають перевагу, що читають, як виховують дітей. Тут зібрані секрети й хитрощі українок, одкровення іноземців та особисті історії жінок. Співавторами стали десять відомих жінок, які досягли помітних вершин у різних сферах життєдіяльності (культура, спорт, бізнес, краса тощо). Ви побуваєте у них на кухні, в гардеробній, у спальні, сходите з ними на перше побачення і станете гостями на їхньому весіллі.

Книжка не лише відповість на всі питання про українок, а й розкаже, як вони можуть підкорити світ.


Порівняльна професійна педагогіка

П1138-13(1) 2023 37.013

П59

Порівняльна професійна педагогіка: наук. журн., англо-укр. вид. Т. 13. Вип. 1 (2023) / Нац. Акад. пед. наук України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих, Хмельниц. нац. ун-т. Центр порівняльн. проф. педагогіки; гол. наук. ради В. Г. Кремень, гол. ред. Н. М. Бідюк, ред. Н. М. Авшенюк, О. В. Садовець [та ін.]. – Київ ; Хмельницький: ХНУ, 2023. – 144 с. – англ. та укр. мовами.

Мова видання:англійська, українська. Основна мета видання – публікація результатів досліджень науковців і вчених України та світу у галузі порівняльної педагогіки; ознайомлення наукової спільноти та широкого загалу з новітніми дослідженнями сучасних процесів, що відбуваються у світовій педагогіці й галузі освіти; апробація результатів наукового пошуку молодих учених (аспірантів) з проблем педагогічної науки і практики крізь призму зарубіжного досвіду.

Міжнародний науковий фаховий журнал «Порівняльна професійна педагогіка» включено до 23 міжнародних науковометричних баз.


Порівняльна професійна педагогіка

П1138-13(2) 2023 37.013

П59

Порівняльна професійна педагогіка наук. журн., англо-укр. вид. Т. 13. Вип. 2 (2023) / Нац. Акад. пед. наук України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих, Хмельниц. нац. ун-т. Центр порівняльн. проф. педагогіки; гол. наук. ради В. Г. Кремень, гол. ред. Н. М. Бідюк, ред. Н. М. Авшенюк, О. В. Садовець [та ін.]. – Київ ; Хмельницький: ХНУ, 2023. – 138 с. – англ. та укр. мовами.


Порівняльна професійна педагогіка

П1138-14(1) 2024 37.013

П59

Порівняльна професійна педагогіка наук. журн., англо-укр. вид. Т. 14. Вип. 1 (2024) / Нац. Акад. пед. наук України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих, Хмельниц. нац. ун-т. Центр порівняльн. проф. педагогіки ; гол. наук. ради В. Г. Кремень, гол. ред. Н. М. Бідюк, ред. Н. М. Авшенюк, О. В. Садовець [та ін.] – Київ ; Хмельницький : ХНУ, 2024. – 182 с. – англ. та укр. мовами.


А47218 336.22(477)

П90

Пухальський В. Податковий контроль в Україні: теоретичні та практичні аспекти: монографія / В. В. Пухальський. – Одеса: Гельветика, 2024. – 296 с.

Розкрито теоретичні аспекти податкового контролю, організаційно-методичні засади його побудови, досліджено діючі теоретичні напрацювання та практичний досвід фахівців ДПСУ щодо оцінки стану результативності та ефективності податкового контролю; узагальнено та визначено напрями щодо його удосконалення. Систематизовано та удосконалено теоретичні, організаційні, методичні засади податкового контролю та обґрунтовано практичні рекомендацій щодо підвищення його ефективності.

Для наукових працівників, фахівців податкових органів, викладачів, аспірантів, здобувачів вищої освіти економічних спеціальностей.


Біологія

Б52330 573

С54

Соболь В. Біологія: підруч. для 7 кл. / В. І. Соболь. – Кам`янець-Подільський: Абетка, 2024. – 280 с.

Підручник розроблено за модельною програмою «Біологія. 6–9 класи» для закладів середньої освіти. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ МОН України від 05.02.2024 №124)

Підручник допоможе вам сформувати шанобливе ставлення до природи, використовувати її навчальний потенціал для того, щоб навчитися пізнавати, досліджувати й створювати, і що вкрай важливо, зрозуміти власну індивідуальність та неповторність.


П1225- 2(2023) 327(477)

С83

Стратегічна панорама : № 2`2023 / Нац. ін-т стратег. дослідж.; гол. ред.: О. В. Богомолов, Д. В. Дубов. –Київ: НІСД, 2023. – 68 с.

Науковий журнал Національного інституту у стратегічних досліджень. Видання публікує результати наукових досліджень з проблемних питань національної безпеки держави, міжнародних відносин.

Розраховано на широке коло вітчизняних і зарубіжних фахівців, які цікавляться цією проблематикою.


Б52318 902(477.73)

У 45

Українські археологи крізь епохи. Дослідження Степового Побужжя / авт.-упоряд.: І. О. Снитко, В. Б. Гребенников, Н. М. Гаркуша. – Миколаїв: Яслав, 2020. – 288 с.

Книга розповідає про археологів, які довгий час працювали на пам’ятках Степового Побужжя, або народилися на Миколаївщині. У невеликих статтях подається їх біографія та основні наукові здобутки. Окрема стаття присвячена науковцям, котрі постраждали від сталінських репресій.

Розрахована на учнів, студентів та викладачів історичних факультетів, археологів, істориків, краєзнавців. Всіх, хто цікавиться нашою історичною спадщиною.


Кухня терору. Як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою

А47213 821.162.1

Ш13

Шабловський В. Кухня терору. Як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою: В. Шабловський ; пер. з пол. А. Бондара. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2024. – 376 с.

Для написання цієї книжки відомому польському репортерові Вітольду Шабловському довелося свого часу об’їздити Росію, Україну, Білорусь та інші радянські республіки. Він спілкувався з особливими кухарями – Віктором Бєляєвим, який контролював кремлівську кухню, із тими кухарями, які працювали в часі воєн, що розв’язала Росія, з кухарками Чорнобиля, а також тими, які пережили й запам’ятали на все життя часи Сталінського Голодомору в Україні. Та власне через кухонні двері можна так добре показати не лише людські історії, смакові звички чи вподобання кухарів і тих, кому вони готували, а й маніпулятивні механізми влади – жорстокої та безжальної, зосередженої в руках божевільних вождів, генсеків та інших радянських партійних діячів.

Не розумієте, як їжа може служити пропаганді? У країнах, що називалися Радянський Союз, її подавали у кожній смаженій котлеті й кожній радянській їдальні від Калінінграда до Північного полюса, від Молдови до Владивостока. Політика, на жаль, була присутня і в тому, що їв перший секретар, і в тому, що споживав чи не мав їсти пересічний громадянин великої тоталітарної утопічної держави.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com