Пошук по сайту
Нові надходження до відділу літератури іноземними мовами
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
серпень 2024 року
355.48(470:477) C536 "Children" and "Genocide" are words that should never have ended up next to each other. – [S. l.] : Ombudsman of Ukraine, 2024. – 19 p. : il. Російська Федерація та всі військові злочинці, яких вона послала в Україну, понесуть найсерйознішу відповідальність за зло, яке вони вчинили. Україна ретельно документує кожен злочин і кожну жорстокість. Усі винні безсумнівно будуть притягнуті до відповідальності. Ми ніколи не забудемо і не пробачимо. І світ також.
355.422(470:477) C557 Chronicle of the war 2014-2022 : First six months of full-scale aggression (24.02.2022 – 24.08.2022) / transl. M. Demyanov. – Kharkiv : FOLIO, 2022. – 469 p. Документальна хроніка повномасштабного вторгнення Росії в Україну нагадує читачеві про трагічні та героїчні події перших шести місяців гарячої фази війни, з 24 лютого по 24 серпня 2022 року. Ворог планував "блискавичну війну", вбиваючи цивільних і знищуючи міста, але українці героїчно чинили опір. Кремль не зміг реалізувати план швидкого захоплення України та зміни влади в країні. Основною перешкодою для загарбників була єдність українців та стійкість Збройних Сил України разом з іншими оборонними силами України, а ціна опору становила тисячі цивільних жертв і зруйновані життя мільйонів українців через втрату близьких, домівок, колишнього життя. Війна створила нові економічні ризики. Світ під загрозою паливної та продовольчої криз. Наш неймовірний опір агресору відкрив очі Заходу, ЄС та НАТО на те, ким насправді є Росія та її "друга армія світу". Рівень солідарності європейців з українцями безпрецедентний. Українці захищають мир Європи зі зброєю в руках. Книга хронологічно упорядкувала публікації щоденних новин і звіти з офіційних джерел.
94 C999 Czwalina J. Die Gegenwart bleibt, nur die Zeit vergeht : Durch die Aufarbeitung der Vergangenheit nachhaltig Frieden schaffen. Impulse fur eine gelingende Diplomatie / J. Czwalina ; herausgeg. J. Czwalina. – Київ : Дух і літера, 2016. – 311 S. Сучасність залишається, лише час минає. Після Другої світової війни в Європі залишилося багато травм – зокрема, Голокосту та ГУЛАГу – які не були опрацьовані і залишили основний настрій, який уже не може протистояти зростаючій готовності до насильства. Ця книга критично відображає наслідки недостатньої роботи над минулим і описує наслідки цього дефіциту для наступних поколінь. Вона закликає до опрацювання, а також до примирення. Вона показує, що ретельна робота над травматичними подіями минулого є фактором успіху в подоланні насильницьких конфліктів у сучасності. Автор розглядає цю книгу як заклик не шкодувати зусиль, щоб зробити все можливе, щоб у цьому складному та непрозорому світі, сповненому ненависті, були знайдені та застосовані дієві практики примирення. Травматичні досвіди окремих людей...
821.111.09(410) М47 Мєлєкєсцева Н. English children`s literature : навчально-методичний посібник / Н. Мєлєкєсцева ; видав. О. В. Ковальчук. – Кам`янець-Подільський: Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, 2024. – 105 с. Навчально-методичний посібник укладено відповідно до програми навчальної дисципліни «Англійська дитяча література в початковій школі». У посібнику подано теоретичний матеріал, плани практичних занять, завдання для самостійної роботи та тестового контролю, висвітлено основні етапи розвитку англійської дитячої літератури, схарактеризовано літературні періоди, представлено біографію видатних англійських дитячих письменників і характеристику їхніх творів, дібрано зразки англійського дитячого фольклору. Рекомендовано здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти галузі знань 01 Освіта / Педагогіка спеціальності 013 Початкова освіта для підготовки до занять із навчальних дисциплін «Англійська дитяча література в початковій школі», «Дитяча література та виразне читання в початковій школі».
94(477) K91 Krasovytskyy O. History of Ukraine in maps / O. Krasovytskyy. – Kharkiv : FOLIO, 2022. Книга візуально за допомогою кольорових карт, малюнків та коротких написів розповість про історію, культурну спадщину та видатних людей нашої рідної країни – України: від Київської Русі – середньовічної держави, що існувала на території сучасної України з 9-го до середини 13-го століття, до сучасної держави.
821.161.2=172 S497 Sevcenko T. Kobzarius / T. Sevcenko ; vert. V. Braziunas. – Київ : Балтія-Друк, 2014. – 117 s. : il. Збірка «Кобзар» Тараса Шевченка вперше побачила світ 1840 року у Санкт-Петербурзі. Книжка постійно доповнювалась новими віршами і під цією ж назвою перевидавалася й пізніше. В 1863 році у Вільнюсі з’явився польський переклад віршів, зроблений Владиславом Сирокомлею. «Кобзар» відразу здобув популярність на колишніх землях Великого князівства Литовського. Поезія Шевченка особливо актуально звучала у часи литовського національного відродження. Пропоноване видання «Кобзаря» було підготовлене з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, що відзначається в усьому світі за ініціативи ЮНЕСКО.
А45319 811.113.5 Б91 Буркут К. С. Норвезько-український словник = Norsk- Ukrainsk ordbok : словник / К. С. Буркут ; НАН України, Укр. мовно-інформ. фонд. – Київ : Академперіодика, 2014. – 260 с. Ця праця являє собою перший паперовий норвезько-український словник у нашій країні. Його обсяг становить близько 15000 одиниць. Словник призначений для всіх, хто починає вивчати норвезьку мову, а також цікавиться нею.
811.162.1 П 32 Підвисоцький В. В. Словник спільних польсько-українських слів / В. В. Підвисоцький. – Кам`янець-Подільський : Сисин Я. І., 2024. – 60 с. У словнику наведено переклад польською мовою 1563 українських слів. Переважна більшість наведених польських слів у семантичному та фонетичному плані є надзвичайно подібними до українських відповідників. Тому використання цього словника дозволить значно спростити навчання всім, хто бажає вивчити польську мову.
|