Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



лютий 2022 року

Жінка незламного духу

А45774 94(477)

Б 25

Бармак М. В. Жінка незламного духу. Іванна Блажкевич (1886 – 1977) : біографія / М. В. Бармак. – Тернопіль : Астон, 2021. – 400 с.

В книжці М. Бармака «Українка незламного духу» мова йде про громадсько-просвітницьку діяльність однієї з активних організаторок жіночого руху Галичини – Іванну Блажкевич.


Слово і діло

Б51629 94(477)

Б 72

Бовгиря А. М. «Слово і діло». Політичні злочини та політичний розшук в Гетьманщині XVIII ст. : дослідження / А. М. Бовгиря. – Київ : Кліо, 2021. – 256 с. : iл.

Що ми знаємо про світ уявлень пересічного українця XVIII ст.? Що відомо про сприйняття сучасних йому політичних подій, процесів, персоналій? Більшість відомих нині джерел не спроможні пролити світло на ці питання. Утім є тексти, за допомогою яких можна реконструювати унікальні прояви світогляду «маленької» людини тої епохи. Ідеться про документи установ політичного розшуку Московського царства і Російської імперії. На них було покладено функцію нагляду, переслідування і слідства щодо так званих політичних злочинів – будь-яких спроб інакомислення чи проявів опозиційності наявному ладу. Серед об`єктів таких «спецслужб» на початку XVIII ст. були «мазепинці», а також усі, хто нешанобливо висловлювався про монарших осіб, політику імперії, спрямовану на знищення Гетьманщини. Більшість висловлювань, автори яких зазнали репресій, є живим свідченням епохи, яскравим проявом національної ідентичності.


30 років незалежності України

Б51641-1 94(477)

Б 77

Бойко О. Д. 30 років незалежності України : дослідження : в 2 т. Т. 1: До 18 серпня 1991 року / О. Д. Бойко; продюсер Д. Б. Яневський. – Харків : Фоліо, 2021. – 447 с. : фот. – (Великий науковий проект).

На початку 90-х років ХХ ст. сталася подія, що кардинально змінила хід світової історії – розпався Радянський Союз, а на політичній карті світу з`явилася низка нових самостійних держав, однією з яких і була Україна. Які події передували цьому розпаду, яку роль зіграли «перебудова», «гласність» та «демократизація», якими були перші кроки національного відродження, як ставала на ноги народна опозиція комуністичній владі та яким був шлях утвердження державного суверенітету, що став каталізатором розвалу СРСР? Розповідь зупиняється напередодні серпневого путчу 1991 року...

Ця книга не тільки для істориків, політиків чи журналістів, вона адресована усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985 – 1991 років.


30 років незалежності України

Б51641-2 94(477)

Б 77

Бойко О. Д. 30 років незалежності України : дослідження : в 2 т. Т. 2: Від 18 серпня 1991 року до 31 грудня 1991 р. / О. Д. Бойко; продюсер Д. Б. Яневський. – Харків : Фоліо, 2021. – 446 с. : фот. – (Великий науковий проект).

Детальний та обґрунтований аналіз подій та процесів, що відбувалися в останні чотири місяці формального існування радянської імперії; ретельне вивчення механізму, специфіки та наслідків трансформаційних змін на фінішному етапі доби перебудови (серпень – грудень 1991 р.); з`ясування місця та ролі України у цих карколомних суспільних перетвореннях набувають напередодні 30-ї річниці проголошення незалежності особливої актуальності й неабиякої ваги та значення. Події в Ново-Огарьово – це справжній політичний детектив, підводні течії якого невідомі донині.

Серпневий заколот, трансформація «комуністичного заповідника», феномен Біловезької Пущі і крах СРСР. Все це – в історичному дослідженні, яке буде цікавим не тільки спеціалістам, політикам чи журналістам, а й усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985 – 1991 років.


Фастів козацький і гайдамацький

Б51632 94(477)

Б 90

Букет Є. Фастів козацький і гайдамацький : дослідження / Є. Букет. – Київ : Вид-во Марка Мельника, 2021. – 504 с. : фот.

Це видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії одного з найвідоміших центрів українського козацтва на Правобережній Україні – Фастова, з яким пов`язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648 – 1658 рр., діяльність полковника Семена Палія, гетьманів Самійла Самуся, Івана Мазепи і Пилипа Орлика, а також повстанців-гайдамаків під час Коліївщини 1768 – 1770 рр. У ньому висвітлюється також історія Фастівського полку і низки населених пунктів на його території (Чорногородка, Дідівщина, Дорогинка, Кожанка, Триліси та ін.).

Книжка, в якій охоплено події з давніх часів до ХІХ століття, ґрунтується як на опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби. Видання розраховане на науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців та всіх, хто цікавиться історією козацтва та Київщини.


Операції «Щит України»

Б51634 351.822(477)

В 18

Варганов В. П. Операції «Щит України» : нарис / В. П. Варганов. – Київ : Ваш автограф, 2021. – 240 с. : іл.

Документальний нарис про історію розробки та виробництва купонів багаторазового використання і національної валюти. Основну частину нарису складають матеріали про забезпечення підрозділом спеціального призначення спецслужби України прихованої і безпечної доставки з країн Європи купоно-карбованців та інших цінних паперів, а з Канади та Італії – перших партій національної валюти, символу і гаранта незалежності України в 1991 – 1993 рр.


Визвольна боротьба

А45768 94(477)

В 42

Визвольна боротьба. Новітні часи : зб. ст. / упоряд. Р. Гунда. – Львів : Меморіал, 2021. – 496 с. : іл.

Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, здійснене за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

До цієї книги увійшли статті відомих учених і громадських діячів, які розповідають про боротьбу за незалежність, становлення і розбудову Української держави.


Почути «Асканію-Нову»

Б51637 821.161.2-3-93

Г 12

Гаврильченко А. Почути «Асканію-Нову» : проза / А. Гаврильченко. – Київ : Портал, 2021. – 144 с. : іл.

Наприкінці ХІХ століття барон Фальц-Фейн заснував на півдні України заповідник «Асканія-Нова». Невдовзі настали буремні часи: зміни влади, розгул банд у степах, непевність. Саме тоді дівчинка Стефа вирушає в Асканію разом із батьком-біологом – і опиняється у вирі подій. Ця книжка – про захопливі пригоди посеред унікальної флори й фауни на складному історичному тлі. Та насамперед – про зближення з природою, пізнання себе й рідних і про те, як із неприйняття народжується віддана дружба. Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту: друкована книжка, детальний бекґраунд за QR-кодом, ігрова закладка.


Гузар на кожен день

Б51624 271.4(477)

Г 93

Гузар на кожен день : поради / уклад. О. Климончук. – Харків : Фоліо, 2021. – 416 с. : іл.

До нього дослухалися всі – малі й дорослі, його поради шукали президенти і патріархи. Мудрі настанови та міркування Блаженнішого Любомира Гузара, його поради українцям увійшли до нашого унікального видання.

Завдяки відеоматеріалам, доступним за QR-кодами, можна почути голос цієї доброї і мудрої людини.

Видання ілюстроване.


Там, де вітер

А45757 821.161.2

Дереш Л. Там, де вітер : роман / Л. Дереш. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2021. – 304 с.

Сюжет: Макс Тарнавський – молодий письменник, який здобув визнання серед молоді дебютним романом про молодіжну контркультуру, однак зазнав нищівної критики за свій третій роман «Там, де вітер», філософську притчу про відлюдника, який живе на маяку біля моря. Надовго зникнувши з поля зору читачів, він болісно переживає неспроможність до подальшої творчості. Друга половина 2010-х, Київ. Напередодні Нового року Макс отримує пропозицію від студентки-першокурсниці Аліси поїхати з молодою рок-командою в тур в ролі ґонзо-журналіста, аби відродити свій статус ікони контркультури. Макс спершу відмовляється, однак несподіваний скандал у фейсбуку, в якому Максові нагадують про його пасивність у часи Майдану та ідеологічну невизначеність під час АТО та війни, відтак критична оцінка його начерків до нового роману з боку його літературної агентки, зрештою, і штовхають Тарнавського погодитися на поїздку. Рок-гурт, з яким він вирушає у тур із заходу на схід України, виявився не дуже вмілим організатором спільної поїздки, тож головному героєві доводиться взяти на себе роль лідера, який може врятувати групу від повного фіаско. Мандрівка з підлітками-першокурсниками стає для молодого письменника дорогою дорослішання і прощення, зокрема й спробою пробачити собі помилки юності. Аби здобути елементарні кошти для життя, Макс погоджується на спільні виступи під час туру з рокерами, кидає виклик власним страхам, пов`язаним із творчістю, і змушений віднаходити себе знову як письменника. Він стикається із загрозою зриву концертів, розпаду гурту, публічним осудом і погрозами фізичної розправи. Можливість творити в дорозі стає для нього єдиним способом зберегти і відродити власну особистість, вистояти у протистоянні з власними затаєними слабкостями, переосмислити свою роль у суспільстві, яке проходить через війну. Надією на оновлення для Тарнавського стає поїздка з Алісою по завершенні туру до її бабусі, що проживає в селі на звільнених від окупації територіях. У цій мандрівці Макс здобуває шанс на зцілення себе сповна – адже саме в тих краях, в уяві Тарнавського, віднайдеться саме та коса з маяком, на якій живе герой-відлюдник з його роману «Там, де вітер».


Україна понад усе!

Б51633 821.161.2

Д 81

Дужак О. Україна понад усе! Що було б, якби ... ? : дитяча / О. Дужак; худож. Ю. Ганик. – Київ : Моя книжкова полиця, 2021. – 132 с. : іл.

Сюжет: Богдан під час літніх канікул знаходить козацький скарб – чарівну булаву Богдана Хмельницького. І та відкриває йому портал до паралельної реальності – сучасної України, але вкрай заможної. Потрапляючи в альтернативний Київ, хлопець бачить навколо найдорожчі машини, багатих та усміхнених людей. З цікавістю, чому все так змінилося, він іде до історичного музею. Тамтешній хранитель знань відправляє його в минуле, саме туди, де все пішло не так.


Мирослав Скорик

А45752 7.071.1(477)

К 46

Кияновська Л. О. Мирослав Скорик : біографія / Л. О. Кияновська. – Харків : ЛА «Час читати», 2021. – 124 с. : фот.

Однією з найяскравіших особистостей української культури другої половини ХХ – перших десятиліть ХХІ ст. був композитор і музикант Мирослав Скорик. Його унікальний «життєвий проєкт» вмістив у себе так багато вершинних досягнень у різних сферах музичної культури, що видається дивовижним, як могла одна людина – навіть впродовж доволі тривалого часового відрізку понад півстоліття! – здійснити такий об`ємний творчий чин. Мабуть, одним з «ключів», яким можна відкрити таємницю його мистецьких звершень, була гуманістична спрямованість усіх помислів, потреба писати «для людей», а не для того, щоби показати і прославити себе.


Євген Плужник

А45748 821.161.2.09

К61

Коломієць Р. Г. Євген Плужник : біографія / Р. Г. Коломієць. – Харків : ЛА «Час читати», 2021. – 124 с. – (Державна програма – 2020) (Знамениті українці).

Український бібліотекознавець, книгознавець, літературознавець Юрій Меженко сказав про нього: «Такого поета ми в житті будем довго чекати і дай нам Бог, щоб ми дочекалися». Євген Плужник (1898 – 1936) був знаковою фігурою післяреволюційної української інтелігенції. Поет, драматург і перекладач, він перебував поза політикою у своїх віршах і належав до тих унікальних особистостей, яким дано бачити цілий світ, не виходячи з кімнати. Він не кидав антирадянських гасел, не вступав у політичну полеміку і ніколи не помишляв бути комуністом. Відторгнення дійсності, що заперечувала вічні цінності, – людське життя і любов, – разом із закликами чинити спротив сліпій жорстокості, зробило його героєм українського розстріляного Відродження і жертвою сталінського терору.


Конон: дух стійкості

Б51635 821.161.2

Г 95

Гургула І. Конон: дух стійкості : роман про Євгена Коновальця / І. Гургула. – Львів : Апріорі, 2021. – 376 с. – (Бібліотека нескорених).

Євген Коновалець – постать доволі відома та знана в українській історії. Він належить до тих чільників, хто звершував Українську революцію і був однією з головних фігур національних визвольних змагань 1917 – 1920 років. Згодом, аби продовжити незавершену справу з виборювання незалежності Української держави, Євген Коновалець створює та очолює Українську Військову Організацію і Організацію Українських Націоналістів – найбільш вдалі політичні і військово-мілітарні проєкти чи не за всю історію України. За винятком кількох наукових монографій, про Євгена Коновальця не існує жодного художнього твору. Автор пропонованого роману зумисне зображає Євгена Коновальця як політичного борця, патріота і талановитого військового стратега. Така «однобічність» зумовлена відсутністю в архівах матеріалів про інші чесноти героя книги. Зрештою, а чи були вони? Роман змушує задуматись над багатьма парадоксами нашої історії, яку, як відомо, неможливо читати без брому.


Віктор Домонтович

А45751 001(477)

К 62

Коляда I. А. Віктор Домонтович : біографія / І. А. Коляда. – Харків : Фоліо, 2021. – 128 с. : iл.

Віктор Домонтович (справжнє ім`я Віктор Платонович Петров (1894 – 1969)) – український письменник, філософ, соціальний антрополог, літературний критик, археолог, історик і культуролог; доктор історичних та філологічних наук.

Віктор Платонович Петров (Домонтович) – науковець, який своїм доробком утвердив концепцію походження українського народу, літератор, який своїми творами викривав злочини більшовицько-сталінського режиму проти української інтелігенції, української культури, українського народу. Його вклад у порятунок від фізичного і повного знищення гітлерівцями цілого народу – караїмів – досі не оцінений повною мірою.

Разом із Валер`яном Підмогильним Домонтович започаткував жанр українського інтелектуального роману, а також жанр романізованої біографії.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com