Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



квітень 2024 року

У праці п`ю жагучу насолоду

А46790 821.161.2(477.43)

М 36

Мацько В. П. У праці п`ю жагучу насолоду: переклади, біобібліографія, відгуки / В. П. Мацько ; ред. В. Горбатюк. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2024. - 296 с.

З-під пера автора визріли переклади листів, філософсько-мистецьких роздумів німецького письменника Германа Гессе. До книжки також увійшли переклади поетичних творів болгарських письменників, інтерпретація віршів вірменського письменника Татула Оганесяна. Тадей Карабович із Любліна здійснив художній переклад окремих віршів поета польською мовою. Труди і дні автора увиразнено в бібліографічному покажчику (1969-2023). Книжку приурочено 55-річчю творчої діяльності відомого українського письменника і науковця Віталія Мацька.


Епістолярний материк

Б49860-1 821.161.2(477.43)

М36

Мацько В. П. Епістолярний материк. Т. 1 / В. П. Мацько. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2018. - 448 с.

Книга «Епістолярний материк» репрезентує листи діаспорних письменників, культурних діячів до відомого українського письменника, літературознавця Віталія Мацька.

Видання адресовано науковцям, вчителям-словесникам, історикам, журналістам, бібліотекарям, дослідникам української літератури і всім, хто цікавиться епістолярним жанром.


Епістолярний материк

Б49860-2 821.161.2(477.43)

М36

Мацько В. П. Епістолярний материк: . Т. 2 / В. П. Мацько. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2023. - 384 с.

Другий том праці «Епістолярний материк» відомого українського письменника Віталія Мацька є продовженням публікації листів до нього. Книга містить кореспонденції літераторів, культурних діячів, науковців материкової України. Кілька листів подано від діаспорних кореспондентів і до них. Мета – зберегти для нащадків, щоб не загубились в часі. Для читачів полегшить пошук інформації іменний покажчик, примітки й коментарі до листів.

«Епістолярний материк» адресовано науковцям, учителям-словесникам, історикам, журналістам, дослідникам літературного процесу, бібліотекарям і всім тим, хто цікавиться епістолярним жанром.


Сентенції Орфея

А44980 821.161.2(477.43)

М36

Мацько В. П. Сентенції Орфея: драматичні твори, поезії / В. П. Мацько. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2020. - 64 с.

У драмі-містерії «Сентенції Орфея» Віталія Мацька йдеться про складну історичну долю Давньої Греції, що відбивала ворожі наскоки. Головна думка закладена у зверненні Орфея до батька: «Так, батьку, правди вічне слово / Братів лікує, нищить ворогів». У цих словах увиразнюється роль митця і мистецтва в житті суспільства. Казка «Сон холодного сонця», адресована дітям і дорослим, вона формує любов до природи, частиною якої є людина, любов до рідного краю, рідної мови. Завершує збірку розділ «Юності озвався камертон» - рання лірика поета, яка досі не бачила публікації. Збірка «Сентенції Орфея» розрахована на широке коло читачів – шанувальникам витонченого, красного мистецтва.


Шевченкіана Хмельниччини

Б45829 83.3(4УКР-4ХМЕ)1

М36

Мацько В. П. Шевченкіана Хмельниччини: літературознав. дослідж. / В. П. Мацько. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2014. - 160 с.

Шевченкіана Поділля є досить цікавим художньо-мистецьким феноменом: як органічна частина безкрайності світу України. Шевченківська тематика посідає важливе місце у житті Хмельниччини. Про це йдеться у новій праці доктора філологічних наук, професора Мацька В.П., книжка якого містить низку статей про Т. Шевченка і шевченкознавців. «Шевченкіана Хмельниччини» є своєрідним підсумком багаторічних досліджень науковця-філолога, вона доповнює реєстр подільської шевченкіани, до якої свого часу долучили свій голос відомі діячі науки і культури, уродженці краю М. Бурачек, О. Багрій, В. Єзерський, П. Богацький, К. Копержинський, П. Лісовий та інші.


Українська еміграційна проза XX століття

Б40407 83.3(4УКР-4ХМЕ)6

М36

Мацько В. П. Українська еміграційна проза XX століття: монографія / В. П. Мацько. - Хмельницький : Дерепа І. Ж., 2009. - 388 с.

Монографію присвячено концептуальному осягненню художніх моделей людини та світу в українській діаспорній прозі ХХ століття. Досліджено, що для людини світ розкриває буття, бо сам він нічого не знає про те, що він – світ, і він стає світом лише для істоти, яка його пізнає. Встановлено, що концептуальне зображення людини і світу в еміграційній прозі за своєю сутністю є світоглядною проблемою. Кожен письменник концептуальні моделі «людина – світ» вибудовує в залежності від художнього задуму, світобудови змалювання характерів персонажів, способу автором бачення світу, естетичного ідеалу, втіленого в художній образ. Такі параметри водночас вказують на позицію, кут зору автора щодо моделювання світоглядної проблеми – зображення світу і людини в ньому. Заакцентовано, що концептуальні моделі взаємовідносин «людина – світ» в літературній спадщині письменників українського зарубіжжя ХХ століття – різновекторні.


Українська мова

А35347 81.411.1

М36

Мацько В.П. Українська мова : навч. посіб. / В. П. Мацько. - Львів : Новий Світ-2000, 2009. - 264 с.

У навчальному посібнику систематизовано матеріали, покликані сформувати в студентів науково достовірні відомості про рідну мову та літературу відповідно до нових програмних вимог. Подається теоретична інформація лінгвістичного, літературного й культурного змісту в поєднанні з практичними завданнями, тестами, зразками художнього мовлення. Посібник сприятиме формуванню високого рівня мовленнєвої культури в професійній і науковій сферах комунікації, підвищенню загальнокультурного, інтелектуального рівня особистості.


Книга про війну

А46354 821.161.2(477.43)

О-55

Олуйко В. М.. Книга про війну / В. М. Олуйко. - Хмельницький : Мельник А. А., 2023. - 416 с.

Ми не обирали цю війну, але ми прийняли бій. І сам Бог на нашому боці. Наша історична місія - довести всьому світу, що Добро і Цивілізація обов’язково переможуть зло і варварство. путін хотів розпочати нову історію росії, а запустив нову історію України і початок розвалу імперії.

Ця війна ввійде в історію, як війна тих, хто боровся за свою свободу, проти тих, хто воював за своє рабство…

Сьогодні Україна жива завдяки тим, хто зараз на фронті, тим, хто тримає над нами небо. Віднині в Україні є свій власний Бог – військові. Без шани військовому не буде захищеної України.

Про це та інше можна прочитати в черговій книзі автора, який пройшов еволюцію в поглядах на історію рідної країни. Його роздуми для тих, хто ще не втратив здібності самостійно мислити.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com