|
|
|
Пошук по сайту
Нові надходження до відділу абонементу
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
квітень 2023 року
А46025 821.161.2(477.43) В54 Вітвіцька Н. В. Незламна нація героїв: іст. повість про боротьбу українського народу за волю та незалежність. Кн. 17 / Н. В. Вітвіцька. - Хмельницький: Цюпак А. А., 2023. - 202 с.: фото. Книга «Незламна нація Героїв» - це розповідь про буремні події, які відбувалися в Україні з листопаду 2013 р. по лютий 2023 р. Головним героєм цієї повісті є український народ. Надію Вітвіцьку, хмельничанку, поетесу хмельницького «Майдану» можна з певністю вважати волонтеркою рідного слова. За перемогу України вона бореться своєю творчістю, вірить в неї всім серцем – зболілим, стражденним. Надія, як ніхто інший відчуває пульс сьогодення, тому її лірична сповідь є своєрідним літературним денником щирої патріотики. В оповіданнях письменниця описує долю жінок-берегинь, їх мрії і стремління до щастя, їх бажання пізнати світ кохання і краси, бути корисними для суспільства.
А46059 821.161.2(477.43) В54 Вітвіцька Н. В. Вільні і нескорені: поезії. Кн. 18 / Н. В. Вітвіцька. - Хмельницький: Цюпак А. А., 2023. - 150 с.: фото. Патріотична поезія Надії Вітвіцької має глибокий зміст та велику любов до Батьківщини. За перемогу України у війні вона бореться своєю творчістю, вірить в неї всім серцем – зболілим, стражденним. До збірки «Вільні і нескорені» увійшла поезія та пісні на слова поетеси за семи розділами, які поєднані між собою темою війни.
В6398 929Соколовські З-38 Захар`єв В. А. (із Ватралів). Корисна ксьонжка для Настуні та її майбутніх дітей / В. А. Захар`єв. - Хмельницький: Стрихар А. М., 2023. - 30 с.: фото. У пропонованій читачеві книжечці вміщено інформацію, яку вдалося зібрати про предків юної хмельничанки Насті Соколовської. Це той мінімум, який має бути в кожній українській родині, бо роки стирають подробиці, дати, обличчя… А хто ми без наших дідусів, бабусь, прадідусів, прабабусь та інших попередників?! Відтепер Настя матиме свій пам’ятничок і збереже його для своїх дітей. Головне зробити зачин…
М896-24 030(477) Е64 Енциклопедія Сучасної України / НАН України, Наук. т-во ім. Т. Шевченка, Ін-т енцикл. дослідж. НАН України. - Київ: [б. в.], 2001 - Т. 24: О / ред. І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Желязняк та ін. - 2022. - 944 с. ЕСУ - загальна енциклопедія про Україну й український народ від початку XX століття до сьогодення, яку створює Національна академія наук України спільно з Науковим товариством імені Шевченка. Енциклопедія продовжує висвітлювати Україну й українців 20-21 століття. Том повністю охоплює літеру «О». 24 том ЕСУ містить 3000 статей, 2542 чорно-білі та 369 кольорових ілюстрацій, 21 карту, 5 рисунків і 5 таблиць.
Б51841 821.161.2 Г93 Губерначук С. Г. У колисці мрій: зб. поезій, роздумів, афоризмів / С. Г. Губерначук. - Київ: Тропеа, 2022. - 208 с. У збірку ввійшли, крім раніше неопублікованих поезій Сергія Губерначука, деякі вірші поета, в яких було виявлено помилки в попередніх виданнях. У збірку включено також вірші, які автор залишив лише в чернетковому вигляді, та вірші, написані для дітей. Представлені поетичні твори мають соціальне спрямування, містять глибокі філософські роздуми.
Б51836 244.82 С89 Судзукі С. Свідомість дзен, свідомість початківця / С. Судзукі; пер. з англ. Н. Палій. - Київ: Основи, 2022. - 160 с. У 1959 році Сюнрю Судзукі приїхав до США та зостався там до самої смерті. Він лишився, бо побачив, що в американців свідомість початківців, що вони практично не мають упереджень щодо дзен, що американці доволі відкриті й переконані, що він допоможе їм у житті. Він побачив, що їхнє сприйняття дзен може дати їм справжнє дзен-буддистське життя. Перша чернетка цієї книжки постала з розшифровки розмов Судзукі та його учнів, що їх декілька років укладала Меріен Дербі – близька послідовниця Судзукі-росі. Для більшості читачів ця книжка стане прикладом того, як майстер дзен розмовляє і вчить. Стане інструкцією щодо практикування дзен, життя за принципами дзен, тими настановами, що уможливлюють практику дзен. Будь-якого читача ця книжка заохотить осягнути власну природу, власну свідомість дзен.
А46022 331.1 М18 MalKoni (Маломуж Костянтин). Я не потрібний. Цінність третього віку / MalKoni. - Чернівці: Книги - ХХІ, 2022. - 40 с. Рядки книги «Я не потрібний. Ціннсть третього віку» адресовані людям, які вже багато випробували в цьому житті, людям, які створювали, які колись відчували власну важливість і необхідність. Книжка має допомогти реабілітувати власні таланти, потенціал і повернути впевненість, що ти потрібний і корисний! Кожен потрібний цьому суспільству. І кожен із вас власними знаннями, вміннями та мудрістю приносить стабільність іншим; своїми здібностями і досвідом може залагодити, здавалось би, нерозв`язні або дуже складні ситуації.
Б51004 821.161.2 В75 Воробйова А. Мистецтво жити під час хіміотерапії: артбук / А. Воробйова; Укр. культ. фонд. - Харків: Віват, 2020. - 192 с.: фот., фот. кольор. «Мистецтво жити під час хіміотерапії» — історія боротьби з хворобою й водночас історія пошуку нової радості й глибоких сенсів, що охопила понад піврічний період життя культурної діячки, арт-директора культурного центру «ART AREA ДК» Альони Воробйової. У артбуку зафіксовані її роздуми, щоденникові записи, нотатки й щемкі й відверті розмови з друзями з артсередовища, а також коментарі психотерапевта. Візуальну частину артбуку становлять фотографії, які розповідають про внутрішні й зовнішні зміни, які сталися з авторкою.
Б51838 316.46 Г34 Генкок К. Сьома сила. Подорож одного генерального директора у світ спільного лідерства / К. Генкок; пер. з англ. Н. Палій. - Київ: Основи, 2020. - 312 с. Кевін Генкок описує мандрівку довжиною понад 24 тисячі кілометрів, від його рідного міста Каско, штат Мен, до віддаленої спеціалізованої школи для індіанців на краю плато Колорадо, а тоді врешті — аж до Києва, Україна. Ця несподівана подорож — наче головоломка, в якій повно ключів до природи «влади», відповідей на питання, як її найретельніше використати й найширше розповсюдити. На своєму шляху автор зустрівся з безліччю людей, які надихають, та виняткових спільнот, що змінюють традиційні рамки організаційної досконалості, лідерства та слідування за лідером. Ці зустрічі зрештою породили низку інсайтів — як генеральні директор(к)и й інші лідер(к)и можуть елегантно зламати вкорінену на всій планеті ієрархічну модель управління, а натомість утвердити нове зведення правил, що передбачатиме більше залучення всіх людей, спільне лідерство, розосереджену владу й повагу до всіх голосів.
А46052 821.161.2 З-34 Зарівна Т. П. Земля семи вітрів. Карта пам`яті: поезія / Т. П. Зарівна. - Київ: Бізнесполіграф, 2020. - 128 с. Життя – це безконечна подорож – від людини до людини, від дому до дому, від країни до країни. Яка вона – земля, що пропливає за селянським возом, за вікнами автобуса чи літака? Багатолике божество, холодне і байдуже, плинна краса, що ніколи не закінчується, притягальна територія, котра переходить з рук у руки, сповнена несподіванок і смертельних небезпек? На усі ці питання можна знайти відповідь у збірці поезій Теодозії Зарівни «Земля семи вітрів».
А45256 821.161.2 Н50 Немирована І. В. Неспокій: роман / І. В. Немирована. - Львів: Піраміда, 2019. - 236 с. Роман – це духовна драма, де відбувається не просто роздвоєння, а розщеплення молодих душ, яких не балує жорстока дійсність. Їм замало того, чим задовольняється більшість – чуттєво-фізіологічних задоволень, їх неспокій вимагає жити так, щоб їх буття по вінця повнилось змістом, інтересом, гармонією (серед суцільної дисгармонії), неспівзвучностю душ, роз`єднаністю чи й відсутностю духовного світу. Інна Немирована своїм романом демонструє школу виховання, а не виродження почуттів, бо її герої діляться з нами важким досвідом боротьби за себе й за світ, який без страждань і поразок неможливий. «Такий закон природи: кожен крок людини означає загибель бодай однієї мурашки».
А46039 821.161.2 Б17 Базь Л. О. De Profundis: роман / Л. О. Базь. - Київ: Ред. журн. «Однокласник», 2018. - 272 с. Сюжет: Програміст, письменник, рок-музикант, учень старшої школи, всі – різні. Здавалося, що може їх об`єднувати? Окрім знайомства з молодою репетиторкою німецької мови, нещодавньою випускницею літературного факультету, за сумісництвом – палкою пошановувачкою комп`ютерних ігор, яка незрозумілим чином уплутується в складну історію з погрозами і зрештою опиняється у висохлій криниці, звідки не може вибратися. Сидячи у криниці, героїня намагається згадати, хто саме став причиною її нещасть. Можливо, саме у спогадах – і чужих історіях – вона знайде шлях до порятунку?
В5889 94(477) Л24 Лапчинська Н. В 33 запитання і відповіді про Голодомор - геноцид / Н. В. Лапчинська; М-во культури України, Нац. музей «Меморіал жертв Голодомору». - Дрогобич: КОЛО, 2018. - 88 с.: фото. Наукове-популярне видання, адресоване вчителям, студентам, краєзнавцям і усім, хто хоче дізнатися про передумови й політико-організаційні механізми вчинення у 1932 – 1933 роках злочину геноциду української нації.
Б51839 821.161.2.09 Ш37 Шевчук В. О. На березі часу. Ті, котрі поруч: спогади про сучасників / В. О. Шевчук. - Київ: Либідь, 2016. - 576 с.: фото. Книга є черговою ланкою спогадового циклу «На березі часу». У ній автор — письменник, літературознавець та історик — подає есеї, де докладно описує літературне середовище 1960—1980-х років, у якому йому довелося обертатися. Це житейські історії про людей, які впливали на події в країні, її долю та історію. У першій частині йдеться про письменників-передшістдесятників (П. Тичина, М. Лукаш, Б. Антоненко-Давидович, П. Загребельний та ін.), у другій — про літераторів покоління, до якого належав автор, — шістдесятників (Є. Гуцало, В. Дрозд, Г. Тютюнник, І. Дзюба та ін.). Цінність книжки полягає не тільки у жваво написаних мемуарах, а й у поданих документальних матері-ялах, що стануть у пригоді дослідникам феномену українського шістдесятництва.
А46042 821.161.2 Т41 Тимчак М. М. Крила на вітрі: вибр. твори / М. М. Тимчак. - Рівне: О. Зень, 2016. - 160 с. До книги Миколи Тимчака «Крила на вітрі» увійшли поетичні і прозові твори, народжені душею письменника-громадянина, патріота України. Вони увібрали в себе пережиті та вистраждані почуття людини, якій болить національна пам`ять, яка противиться нищенню чужинцями і яничарами духовних святинь рідного народу, його історії та материнської мови.
|
|