Пошук по сайту
Нові надходження до відділу абонементу
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
квітень 2022 року
В6310 929 Шевченко Ш 37 Шевченківська енциклопедія. Тарас Шевченко та його сучасники: енциклопедія / гол. ред. М. Г. Жулинський; О. В. Боронь; М. П. Бондар. – Київ: Ліра-К, 2021. – 608 с.: портр. Книжка складається зі стислих біографій друзів і знайомих Шевченка, його сучасників загалом, прямо чи опосередковано з ним пов`язаних. Реконструюються широке коло Шевченкового спілкування з однодумцями і близькими товаришами, контакти поета з посадовцями та іншими особами. В основу видання покладено відповідні статті шеститомної «Шевченківської енциклопедії» (2012 – 2015). Том містить 941 статтю. Розраховано на літературознавців, викладачів, студентів і школярів.
В6321 94(477) У 31 Удовік С. Л. Україна. Історія великої Держави: фотоальбом / С. Л. Удовік. – Київ: Основа-Принт Плюс, 2021. – 146 с.: фот. У книзі пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія Русі-України розглядається з позиції становлення міського (буржуазного) демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультиетнічним основам становлення Русі-України.
В6323 94(477.43) Б61 Білінський В. Журавлі. Переосмислення новітньої історії України: дослідження / В. Білінський. – Львів : Меморіал, 2021. – 512 с. Торкаючись важливого завдання переосмислення національної історії українців та їхніх предків, відомий дослідник, автор історичних бестселерів “Країна Моксель, або Московія”, “Москва Ординська” Володимир Білінський пише: «Російські міфи не мають права на пропагування в українській історичній науці! Українська наука має бути побудована на суцільній правді. Якщо ми цього не зрозуміємо, то навіки залишимося на узбіччі історії. Отож, вирішуймо, що нам робити з українською історичною наукою та як нам з неї прибрати явних і прихованих недругів». У новому історичному романі «Журавлі» автор правдиво змальовує події, що відбувались в його рідному селі на Хмельниччині в часи Другої світової війни: звитягу партизанів УПА, каральні операції московських окупантів, масові вбивства та вивезення українців до Сибіру. Все це описано очевидцем – Володимиром Білінським. Все, що бачив та чув від родичів (які воювали в лавах УПА), діаметрально відрізняється від цинічної комуністичної брехні про «бандєровцев», якою 70 років зомбували українців московські окупанти.
Б51651 94(477) П29 Пєтков С. В.Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави: нариси / С. В. Пєтков. – Київ: Арт Ек, 2021. – 120 с.: фото. Цикл історичних розвідок відомого українського вченого Сергія Пєткова продовжує історичний нарис «Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави». До книги увійшли твори, присвячені життєпису рівноапостольної княгині Ольги: утаємничені сторінки біографії, легенди про Ольгу, історичні відомості про становлення на престол великої правительки, пам`ятні місця…
В6330 94(477): К 56 Ковалишена І. Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні: есеї / І. Ковалишена; худож. Г. Чепурна. – Київ: Моя книжкова полиця, 2021. – 144 с.: кольор. іл. Історія – це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги спершу теж так думали. Але всього одна цікава знахідка може підштовхнути до того, щоб познайомитися з історією ближче - і виявити, що вонa можe бути зaхопливою, яскравою і такою близькою до кожного з них. Четверо друзів беруться дослідити нашу історію, дізнатися про все правду: які динозаври жили на наших землях, хто боровся за незалежність, яку маємо зараз, чому українці саме такі. Виявляється, історія може бути цікавою та вкрай важливою, навіть, якщо це було ще за динозаврів. Для читaчів віком 8-12 років.
Б51649 94(477) К 93 Курико В. Мазепа. Право на шаблю: біографія / В. Курико. – Київ: Портал, 2021. – 144 с.: іл. Визначний козацький діяч, романтизований у європейській культурі: його образом надихалися Вольтер, Гюго, Ліст, Байрон. Ще за гетьманового життя російський цар розв`язав проти Мазепи інформаційну війну, і ось уже четверте століття Москва його проклинає, а українці – славлять. Хто він? Герой своєї батьківщини, зрадник, романтичний коханець? Ця книжка – спроба ще раз поглянути, що ми знаємо про Мазепу, його чималу роль в історії Європи, непрості рішення та яскраве життя. Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту: друкована книжка, детальний бекґраунд за QR-кодом, ігрова закладка.
В6320 94(477) П12 Павленко С. О. Гетьман Іван Мазепа. Перше п`ятиріччя правління: дослідження / С. О. Павленко. – Київ: Мистецтво, 2021. – 320 с.: іл., фото. – Бібліогр.: С. 202-250. У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка опрацьовано практично невивчений пласт джерел щодо перших років правління гетьмана Івана Мазепи. Книга дає можливість читачу по-новому переосмислити ранній період гетьманування володаря булави, деталізує реалії приходу його до влади на Коломаку, показує рейментаря як талановитого організатора військових дій. Автор детально вивчив контекст доби, що сприяло виявленню нових подробиць заходів І. Мазепи та його спільників, драму й трагедію «самостійників», які не змогли реалізувати свої проєкти через складні реалії буття сусідніх країн.
Б51647 94(477) Д69 Дорошко М. С. Історія України. Знакові події та особистості: дослідження / М. С. Дорошко. – Київ: Основа-Принт Плюс, 2021. – 472 с. Книга розповідає про українсько-російські відносини, про неоголошені війни, які вела Росія проти України в ХХ та ХХ1 ст.
Б51659 94(477) С 47 Сліпушко О. М. Володимир Мономах – державник і книжник: біографія / О. М. Сліпушко. – Київ: Арт Ек, 2021. – 104 с.: іл. Автор Оксана Сліпушко, доктор філологічних наук, професор Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Великий київський князь Володимир Мономах все своє життя присвятив консолідації князівств і створенню коаліції для боротьби з зовнішньою загрозою. Через століття до нас дійшли його твори, в яких правитель закликав до єдності. Донині його думки актуальні і затребувані.
В6317 94(=161.2) Л19 Лакизюк В. Коли ріки були богами: дослідження / В. Лакизюк. – Київ: Основа-Принт Плюс, 2021. – 648 с. Книга відомого історика-лінгвіста розкриває тему походження української мови та етносу в цілому, указує нові напрямки дослідження коренів українців як нації.
В6324 94(477) Б 90 Буйновська Є. В. Chocim: коротка історія тривалої битви: артбук до 400-річчя Хотинської битви / Є. В. Буйновська, Д. В. Позняков, І. І. Криворук; худож. А. Андреєва. – Чернівці : Букрек, 2021. – 96 с.: іл. Перше ілюстроване видання про Хотинську битву 1621 року. Ця подія, яка трапилася 400 років тому, стала непересічною в українській історії. Незаперечне її значення як для буковинського краю, так і для всієї Європи. В артбуці вміщено інформацію про битву в контексті європейської історії: історичні свідчення, архівні документи, репродукції відомих українців та світових художників, фотоматеріали. Хотинську битву висвітлено не як локальну подію. Вона зачепила найбільші країни того часу. Простота викладу зробить видання доступним для всякого читача.
В6316 392(477)(=161.2) Ч-90 Чумарна М. І. Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців: дослідження / М. І. Чумарна. – Тернопіль : Навч. книга - Богдан, 2021. – 304 с.: кольор. і. Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом`яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам`яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас.
Б51662 121.161.2 К 56 Коверзнєв К. Льодяники в жерстяній банці: роман 18+ / К. Коверзнєв. – Київ: Фенікс, 2021. – 112 с. Костянтин Коверзнєв – сучасний український письменник, який має витончений стиль в вміє заінтригувати читача сюжетними ходами. Відомий як поет, що на його метафоричність і композиційну викінченість вказував іще Богдан Бойчук у легендарному літературному журналі «Світо-вид». Свої сили в прозі К. Коверзнєв уже випробовував у романі «ТИ не прочитаєш цю книжку». «Льодяники в жерстяній банці» – другий роман автора, який відзначається відвертістю та напругою почуттів. Його герої шукають кохання і пливуть за течією, страждають і прагнуть отримати практичний зиск у житті.
В6314 32(477) М 15 Макаревич М. Україна має жіноче обличчя: есеї / М. Макаревич. – Київ: ІРІО, 2021. – 132 с.: портр. Україна як жінка – вродлива та багата, незалежна, у розповні свого творчого потенціалу постать. У цій книжці представлено 30 есеїв про наших сучасниць, непересічних українок, знакових представниць двох ключових царин нинішнього життя України – науки та культури. 30 «живих» історій на основі авторських інтерв`ю журналістки-письменниці Мирослави Макаревич. З лайфхаками від українських актрис, науковиць, художниць, письменниць, музиканток, оперної діви й балерини. Для широкого кола читачів.
Б51650 394.2(477) П 82 Просяник І. Українські предвічні вірування: ключі від Раю-Ирію: дослідження / І. Просяник. – Львів: Апріорі, 2021. – 208 с.: кольор. іл. Іван Просяник з Чернігівщини — не лише митець, автор фольклорно-художніх картин на тему язичницьких свят, а й письменник, етнограф, краєзнавець, філософ, казкар і, окрім цього, ще й цілитель-травознавець. Його альбом-оповідь містить живописні твори, що колоритно висвітлюють давні вірування, традиції та обряди українців. Власне ними народний митець закликає шанувати Рідну Землю і Рідні Небеса, берегти незначну первинну філософію, яка існувала на найрозвинутішому щаблі стародавнього світу, ті набутки і знання наших пращурів, що й надалі слугуватимуть їх нащадкам на грядуще. Для широкого загалу читачів і всіх, хто цікавиться історією свого краю та прадумками й звичаями первовічних русичів.
Б51646 342.2(477) М 29 Марусик Т. П. 30 років незалежності: мовні акти, які змінюють Україну: дослідження / Т. П. Марусик. – Київ : КЛІО, 2021. – 464 с. Мовне питання в бездержавній Україні було завжди питанням політики. Не став винятком і дуже важливий для творення нової України період останнього 30-річчя, починаючи від боротьби за державний статус української мови напередодні розвалу СРСР і закінчуючи нашими днями. За 30 років Україна пройшла тернистий шлях від ухвалення закону «Про мови в Українській РСР», відповідно до якого українська мова стала єдиною державною, до ухвалення першого закону власне про українську мову – «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Боротьба за українську мову – це боротьба за повну незалежність України, що означає боротьбу проти Російської імперії в її історичних різновидах.
В6332 929 Т 19 Тарасенко О. Благословенне жіноче ім`я-Україна (жіночі портрети країни): біографії / О. Тарасенко. – Київ: Поліпринт, 2021. – 240 с. Книга містить портрети видатних українських жінок та вводить невідомі досі факти. До переліку увійшли цікаві розповіді про видатних українок, що творили, нарівні з чоловіками, нашу історію у різних галузях суспільного розвитку: Княгиня Ольга, Христина Алчевська, Анна Київська, Марія Законьвецька, Соломія Крушельницька, Леся Дичко, Катерина Білокур, Кіра Муратова, Гальшка Острозька, Олена Пчілка, Роксолана, Леся Українка, Ада Роговцева, Ліна Костенко тощо. Таке видання – лише перша спроба написати про геніальних, талановитих, прекрасних українок. А тому справу лише розпочато. Це непересічні постаті, чиї імена закарбувала історія. Біографії таких жінок – історія великого таланту, шляху до самовдосконалення та жертовності заради майбутнього.
Б51657 316.34(477) Я 15 Ябченко М. Історія українського фемінізму. Графічна адаптація: мальопис / М. Ябченко; худож. І. Кипібіда. – Київ: Видавництво, 2021. – 84 с. – (Серія «мальописів»). Фемінізм — це завезена з Заходу ідеологія, геть не актуальна на теренах неньки-України! У нас завжди був матріархат, і навіть якщо чоловік голова, то жінка, як відомо – це шия, яка ним керує! І це правда! Хоч і не вся. Дана книга покаже вам, хто заніс фемінізм на територію України, хто підтримував і поділяв феміністичні погляди. Власне, тут про все на тему за останні півтори сотні років. Ви можете і не знати, хто такі Наталія Кобринська та Мілена Рудницька, але ми вам розповімо! Якщо знаєте то у нас ще чимало важливих імен, організацій та дат, які варто згадати та описати на значно більшій кількості сторінок і подані набагато серйозніше. Сподіваємося, така книжка попереду.
А45777 271.4(477) С 19 Сапеляк О. А. Митрополит Андрей Шептицький – дітям і батькам: поради / О. А. Сапеляк. – Львів: Апріорі, 2021. – 112 с.: фот. Пропонована читачам книжка допомагатиме пізнавати многотрудну працю і творчість Митрополита Андрея Шептицького. Цей Великий Чоловік, як про нього сказав святий Іван Павло ІІ, постає перед нами не тільки як історична постать – насамперед як богослов, український патріот, учитель, філософ у сучасному економічному, культурному, духовному житті народу. Його поради незмінно актуальні, не втратили і не втратять свого значення, адже вони є живлющим джерелом Божої життєвої мудрості.
В6348 821.161.2 С 50 Смирнова Н. Крим Керіма: повість / Н. Смирнова. – Київ: Портал, 2021. – 96 с. Сюжет: Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином – вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити і віру в людей? Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту: друкована книжка, детальний бекґраунд за QR-кодом, ігрова закладка.
В6309 821.161.2 Р 49 Різник Л. Й. Форум Романа Лубківського: повість-спогад / Л. Й. Різник; худож. Р. Різник. – Львів: Вид-во «Світ», 2021. – 124 с. Автор, на основі власних спогадів, у повістевій формі прагне розкрити якнайширший простір світоглядного поля видатного українського літературного, політичного та громадського діяча періоду розвалу Радянської імперії Романа Лубківського. Харизматична постать українця-патріота послужить прикладом для наслідування майбутніх поколінь.
Б51656 821.161.2 Г 37 Герасимова О. О. Українці в Норвегії. Еллісів та еллісівці: худож-пізнав. розповідь для дітей мол. і серед. шк. віку: повість / О. О. Герасимова. – Київ: Жнець, 2021. – 64 с. – (Серія «Тризубці»). Сюжет: Головна героїня Софійка прилітає до Осло. Там на неї чекають норвезькі відкриття. І з-поміж них – зустріч із королевою, яка несподівано привідкриє їй українські шпарини в історії Норвегії. Королева ознайомить Софію з українською школою в Осло, проведе стежками українських традицій і подружить з учнями-еллісівцями.
В6322 821.161.2 Н 19 Назарук Є. І. Донька Ярослава Мудрого Анна Київська: іст. казка / Є. І. Назарук. – Луцьк: Надстир`я, 2021. – 64 с.: фот., кольор. іл. У далеку минувшину, в часи Київської Русі, переносять нас сторінки історичної казки Євгенії Назарук «Анна Київська — донька Ярослава Мудрого» Історія України – Руси оповита численними загадками. Одна з них — постать Анни Київської, доньки Ярослава Мудрого. Вона славилася не лише вродою, а й освіченістю. З нею не могла зрівнятися жодна жінка Європи. А ще… Ще стала королевою Франції. Утім, ця книжна не про королеву, а про дівчинку, яка палко любила рідний край, пишалася своїми батьками, своїм родоводом і повсякчас читала книги. З них черпала мудрість і насолоду для душі. Книга надрукована в Луцьку, у видавництві «Надстир`я», обрамлена чудовими малюнками художниці Ольги Мединської і фото пам`ятника Анні Київській у Луцьку руки скульптора Костянтина Скритуцького.
А45779 821.161.2 Ж 55 Женченко В. В. Спрага ідентичності. Українська поезографічна абетка: збірник / В. В. Женченко, І. В. Женченко. – Київ : Жнець, 2021. – 80 с.: іл. Пезографічна абетка – це візуальний ключ до розуміння основних концептів національної ідентичності, який допоможе українцям на всіх континентах відчувати себе спільнотою зі спільним корінням.
В6329 821.161.2 С 44 Сковорода Г. С. Життя наше – це подорож: поезії / Г. С. Сковорода. – Львів: Апріорі, 2021. – 272 с.: фот. Унікальність видання в тому, що тут чи не вперше зібрані в одній книзі художні твори видатного філософа в повному їхньому обсязі з додачею вибраних упорядником з різних текстів (і художніх, і філософських) афоризмів, які сягають вершин афористики. Книга містить ґрунтовну розвідку В. Шевчука про письменницьку спадщину Г. Сковороди та біографію, написану учнем філософа М. Ковалинським. Всі тексти подаємо в перекладі на сучасну літературну мову з урахуванням цезур. Цезура — це пробіл посередині рядка у силабічному вірші. Він (пробіл) був для того, щоб при читанні робилася пауза. Система ілюстрацій відбиває образотворче бачення світу XVIII століття.
|