|
|
|
Пошук по сайту
Нові надходження до відділу абонементу
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
березень 2024 року
Б52139 821.161.2 Б61 Білик І. І. Скіфи: іст. трилогія / І. І. Білик. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. - 840 с. Усі три книги, що входять до трилогії з умовною назвою «Скіфи», написані в різні роки, й одним виданням ніколи не видавались. Але читач не знайде тут міфічних скіфів «с жадібнимі раскосимі очамі», адже, на відміну від О. Блока, Іван Білик бачив очевидне - принаймні три із чотирьох описаних Геродотом «різновидів» скіфів - це наші прямі пращури, а саме: скіфи орачі, скіфи хлібороби й царські скіфи. Що ж до тих, котрі «с раскосимі», то вони як раз і були четвертими скіфами - кочовиками, носіями легендарної іраномовности скіфів. Що ж до імен геродотових скіфів і самої назви племен, то згадаймо, що для пихатих греків у навколишньому світі поруч з еллінами існували лише варвари, іменами й самоназвою яких вони не переймалися. Трилогія «Скіфи» – це яскраве художнє осмислення витоків історії нашого народу, що, змінюючи самоназву, асимілюючи приходьків, з правіку жив на своїй землі.
А46677 364 В65 Войцехівська С. Варто спробувати! Роздуми про волонтерство / С. Войцехівська. - Харків: Читаріум, 2023. - 96 с. Напевно, тобі траплялися новини про волонтерів. Вони одними з перших вирушають на допомогу в місця воєнних дій, стихійних лих та скупчення біженців, дбають про чистоту лісів і парків, доглядають людей у лікарнях і тварин у притулках. А чи цікаво тобі, що їх спонукає ставати волонтерами? Що вони роблять і чи схожа їхні робота на звичайну працю? Чому вона важлива, і хто всі ті люди, які за неї беруться? А може, тобі теж хотілося спробувати поволонтерити? У цій книжці ти знайдеш відповіді на багато запитань, пов’язаних із волонтерством, прочитаєш про його історію і засади. І, звісно, дізнаєшся, як можна стати волонтером.
А46747 821.161.2(477.43) Г65 Гончарук В. Л. Прості слова / В. Гончарук. - Дніпро: [б. в.], 2023. - 742 с. «Прості слова» - це збірка поезій, в яких автор передає знайомі та близькі для більшості людей емоції, почуття, спостереження та роздуми: про хвилювання матерів за своїх дітей, про відчуття болю за загиблими захисниками України, про звернення людини до Бога із питаннями, на які людині складно собі відповісти, про сприйняття світу природи… У «Простих словах» у віршованій формі читач знайдете твори, в яких маленькі діти впізнають казку, а люди старшого віку побачать гумористичне ставлення автора до проблем які, виникають у людей у старшому віці.
Б52055 821.161.2(477.43) Г 67 Горбатюк В. І. Листи забутого життя / В. І. Горбатюк. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. - 656 с. Військовик і письменник, редактор і журналіст, шевченкознавець і пластун – таким був герой цього роману Павло Богацький, видавець журналу «Українська Хата» (1909-1914), з якого народилася модернова українська література. з якого народилася модернова українська література. Він писав листи О. Кобилянській, Г. Барвінок, В. Винниченкові, М. Шаповалу, дружині Валерії, синові Лесику – на Буковину й Слобожанщину, в Париж і Прагу, в Німеччину й Австралію.. Ті листи, підняті з полиць архівів, розповідають і про нього самого, і про його забуте життя, сповнене великими й значними подіями, важливими й для нашого часу. Мистецьке слово і військова зброя почергово супроводжували його все життя: в національних змаганнях 1917-1921., в еміграції у Чехії, Німеччині та Австралії.
А46652 811.161.2 Д31 Демська О. М. Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга / О. М. Демська; худож. В. Смаль. - Харків: Віват, 2023. - 304 с. На культурній мапі модерної української мови є дві важливі точки: Бад-Емс, звідки указом намагались переконати світ, що української мови немає, не було і бути не може, і Страсбург — точка, де починається її нова історія як однієї з офіційних мов Європейського Союзу. Орися Демська розповідає історію української мови, починаючи з моменту розпаду індоєвропейської прамови і до наших днів, про її взаємодію з іншими мовами, протистояння з російською, про українізацію і росіянізацію, про поразки, із яких вона таки вийшла переможицею. Просто формування української державності і національної ідентичності через мову і завдяки мові.
А46733 821.161.2 З-56 Зененко О. Побратим гетьмана: іст. роман / О. Зененко. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. – 304 с. Сюжет: 1710 рік. Після повстання Мазепи в Україні тривають царські репресії. Старшини-емігранти в Бендерах обирають гетьманом Пилипа Орлика. Разом із кошовим отаманом Костем Гордієнком та шведським королем Карлом XII він має намір продовжувати війну з Московією за звільнення українських земель... Однак дещо інакше бачить майбутнє гетьман Іван Скоропадський, який прагне домовлятися з царським урядом про збереження прав і вольностей Війська Запорозького. Такої думки тримаються і його соратники-урядовці... Несподівано один з них, осавул ніжинського полку Дмитро Жураківський, здійснює неприпустиме: вступає у бійку з московськими драгунами, рятуючи від їх зазіхань незнайому дівчину. Цей небезпечний конфлікт за участі загадкової панночки втягує Дмитра у таємниці гетьманської столиці, спонукає до розуміння вчинку Мазепи та відкриває постать лютого ворога Москви - кошового Костя Гордієнка. І, зрештою, ставить перед непростим, доленосним вибором…
А46741 821.161.2 К57 Когут Л. Живеш тільки раз: роман / Л. Когут. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. – 256 с. Сюжет: До головної героїні роману Марії має повернутися перший коханий. Тридцять років тому їхній спільний друг-інтернатівець підступно розлучив коханих, аби самому на ній одружитися...Щастя поруч! Та раптом найвірніша подруга Вікторія втрапляє в реанімацію в стані коми. Її лікує лікар-негр з українським прізвищем. Марія стає їй нічною нянею, тож має час на спогади про останні роки імперії зла, про батька Вікторії – першого секретаря міськкому партії, про її відмову від первістка в пологовому будинку, та й про власну сирітську долю. Але живеш тільки раз! Отож, мусиш бути щасливою...
А46750 821.161.2(477.43) К72 Косюк Г. Ф. Ніщо на землі не минає безслідно... / Г. Ф. Косюк. - Львів: Град Лева, 2023. - 240 с. У книзі оповідань журналістки Галини Касюк «Ніщо на землі не минає безслідно…» життєві історії людей, їх долі, обставини, ситуації, які переживалися, долалися, кидали у відчай, і знову повертали до спокійного життя. Життєві стежини людей можуть бути упізнавані, і у нашому земному житті є присутніми. Хтось із нас уже таке пережив, а хтось був на межі подібних ситуацій. Людські долі та історії захоплюють, повчають, розчаровують і відгукуються з болем та співчуттям у нашому серці. Вони народжують у нас співстраждальну любов до ближнього і є уроком для кожного, хто пливе по бурхливому житейському морі.
А46738 821.161.2 К93 Курись О. Шлях вітра. Візантійська віхола: іст.-пригодн. роман / О. Курись. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. - 368 с. Ця оповита сивим мороком давнини історія розгортається у V ст. нашої ери. Вся Європа здригається від ударів гунів. Молодики з полянського племені вирушають на пошуки своїх наречених, що їх було викрадено під час набігу гунів на село. Пройшовши легіонерами через горнило кількох воєн на неосяжних теренах Візантії, попутно шукаючи сліди дівчат, вони, нарешті, опиняються в столиці християнського світу – Константинополі. Головний герой Вітер приймає хрещення під іменем Леонідас та робить фантастичну кар`єру від простого легіонера до командувача (архонта) особистої гвардії імператриці Євдокії (401–460 р. життя). Про все це він розповідає історику, дипломату й письменнику Пріску. Поляни на чолі з Вітром переживають карколомні пригоди, що розгортаються на тлі реальних подій життя імператриці. Пошуки зниклих дівчат – головна мета хлопців. Нарешті вони, здавалось, натрапили на слід навіть знайшли одну дівчину, але життєвий крах імператриці перекреслює їхні мрії. І все треба починати спочатку...
А46740 821.161.2 К93 Курись О. Шлях вітра. Гунська круговерть: іст.-пригодн. роман / О. Курись. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. - 304 с. Сюжет: 488 рік від Р.Х. Візантійське посольство нарешті досягає Дунаю. Тут до посольства доправляють першу чергу перебіжчиків, що їх мають віддати гунам. Командує цим конвоєм кентарх Теофіл, що свого часу зрадив імператрицю. Він має таємний наказ вбити Аттілу, а Леонідас і його земляки стають розмінною монетою. Та доля кидає Леонідаса до Аттіли, в Каталуонську битву. Нарешті, повернувшись у рідну вісь та очоливши полянське плем`я, він отримує нове ім`я – Кий (тобто молот), котре стає спадковим у роду. Він переводить плем`я до Дунаю та засновує місто – Київець. Колись його онук приведе плем`я до Дніпра та стане князем іншого славетного міста.
А46739 821.161.2 К93 Курись О. Шлях вітра. Слов`янська сварга: іст.-пригодн. роман / О. Курись. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. - 504 с. Це припорошена сивим пилом давнини історія одного життя, що перехрещує шляхи різних племен і народів стародавнього світу на межі поганства та раннього християнства. Життя, що починається в нетрях дрімучого давньослов`янського лісу, порятоване від кровожерливих вовкодлаків, зрощене на таємничості язичницьких обрядів, вірувань і побуту, утверджене чистотою юнацького кохання, забороненого, але, здавалось, уже відвойованого, знівечене у братовбивчих міжусобицях і війнах із кочівниками та навіки спустошене пошуком утраченого в них. Життя, що захоплює, бентежить і забиває дух. Історія, що крізь століття кривавить ранами, які не загоює навіть час.
Б52112 929(=161.2) С 30 Семенюк С. М. Визначні діячі українського походження. Державні та релігійні діячі. Політики. Військові / С. М. Семенюк. - Львів: Літ. та мистецтво, 2023. - 792 с. Ця книга має на меті категорично спростувати недолугий фейк російської та німецької історіографій про «нездатність української нації до процесів державотворення», а отже, й хронічну відсутність у неї політичної еліти. Особливістю цього дослідження є те, що воно стосується не лише України, Росії та Білорусі. Адже українська діаспора була і до сьогодні, в більшості випадків, присутня в Польщі, Словаччині, Чехії, Угорщині, Австрії, Німеччині, Румунії та інших країнах, генезу якої ще ніхто ретельно не досліджував. Тому багато біографій у цій книзі викличуть не тільки зацікавлення, а й щире здивування в читачів. Книга стане в нагоді всім, хто цікавиться історією України.
А46749 821.161.2 С50 Смерек О. Марися з іншого берега / О. Смерек. - Київ: Укр. пріоритет, 2023. - 152 с. Повість «Марися з іншого берега» – історія однієї української родини, виселеної з Підкарпатського воєводства (Закерзоння) на територію УРСР у період між 1945-1946 роками. Головна героїня Марися Перчак – юнка з багатодітної сім`ї. Дівчина палко закохана у Федора. Перше кохання Марисі й Федора трепетне й дуже несміливе. Їх розділяють мальовничий потік і непрості обставини тодішньої дійсності. Хлопець, як і рідний Марисин брат Васько, упівець. Час від часу Марися так само виконує певні завдання. Історія Васька та його коханої – врятованої єврейки Нави, становить ще одну сюжетну лінію твору, увиразнюючи тло.
А46640 784.1(477) Я97 Ященко Л. Леопольд Ященко і його славетний хор «Гомін» - велична епоха відродження традицій національного співу: зб. спогадів і матеріалів / Міжнар. ін-т українознавч. студій; упоряд.: Л. Орел, А. Сєриков. - Київ: Міжнар. ін-т українознавч. студій, 2023. - 512 с. Леопольд Ященко (1928-2016) – Українець з великої літери, видатний культурний і громадський діяч, шістдесятник, музикознавець, фольклорист, композитор, засновник і багаторічний керівник етнографічного хору «Гомін», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. За відшукання, збереження та популяризацію творів традиційної пісенної культури України Леопольда Ященка звинувачували у «буржуазному націоналізмі», звільнили з посади старшого наукового співробітника Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені Максима Рильського АН УРСР, виключили із Спілки композиторів України. Рятували українська народна пісня і хор «Гомін».
А46744 821.161.2 Б61 Білик І. І. Золотий Ра: роман / І. І. Білик. - Київ: Укр. пріоритет, 2022. - 464 с. Знаменитий історичний роман класика української літератури Івана Білика «Золотий Ра» часто подають читачам як вільний переклад Геродотової Історії. Насправді – це абсолютно новаторський твір на ту пору вже зрілого, легендарного письменника. Адже нічого видатного в самому факті перекладу, навіть вільного перекладу (!) твору, відомого в усьому світі вже біля 1500 років, немає і бути не може. А книга відразу стала бестселером і її тріумфально коронували на Шевченківську премію 1991 року, в самому Положенні про яку закладена умова новаторства. Письменнику вдалося зробити «Батька Історії» живим головним героєм свого твору, а не просто перекласти його оригінал. Це перевидання - єдине, яке після смерті Автора видане на основі права власності.
А46732 821.161.2 З-56 Зененко О. Таємна місія гетьмана: іст. роман / О. Зененко. - Київ: Укр. пріоритет, 2021. - 296 с. Сюжет: Гетьманщина 1708 року. Українські війська потерпають у Північній війні між Московією та Швецією. Невдоволена промосковською політикою Івана Мазепи, генеральна старшина таємно готує заколот. Несподівано один із них, полковник компанійського полку Володимир Ломиковський, отримує від гетьмана дивне доручення: привести у Батурин лист-відповідь від польського короля, союзника шведів і ворога Петра І. Тому, перш, ніж стати на бік заколотників, Володимир вирішує з’ясувати справжні наміри хитрого дипломата Мазепи. Стикаючись у Варшаві з підступними діями московської розвідки, полковник прагне дізнатися, які саме таємні переговори веде українській гетьман і чому на нього так завзято полює агентка князя Меншикова, українка за походженням- Ярослава Самойлович? На тлі доленосних подій 1708-1709 років на героя чекають відкриття таємниць гетьмана Мазепи, пригоди, ворожі інтриги, й, звісно кохання... На читачів чекають – відчайдушна боротьба українських патріотів у колі зрадників і довічні уроки єдності, які пройшли наші предки, а разом і з ними і герої роману «Таємна місія гетьмана»…
А46736 821.161.2 К30 Качковський Л. Д. Пісня про Довбуша: іст. роман / Л. Д. Качковський. - 2-ге вид. - Київ: Укр. пріоритет, 2021. - 232 с. Лесь Качковський назвав піснею книгу про найзнаменітішого карпатського опришка. Очевидно, тому що й доля українського Робін Гуда була величною і сумовитою, як гуцульська пісня. Легендарний ватаг був постаттю романтичною і трагічною водночас. Адже, він на відміну від своїх братчиків, розумів, що єдиним справжнім скарбом в Чорногорі є гуцульська воля. Її й заповідав своїм країнам. Та, щоб це зрозуміти, треба серце мати Олексине: цілого світу не злякатися. А не боялись тільки одного - Дзвінку обзивати і смерть Довбушеву на неї класти. А поміж людей зосталась лишень мрія про Довбушеві скарби та ще пісня, людьми – не Довбушем і Дзвінкою – по-своєму співана.
А46745 821.161.2 С48 Слоньовська О. В. Тетраедр: роман-експеримент у 4 кн. / О. В. Слоньовська. - Київ: Укр. пріоритет, 2020. - 816 с. В романі-експерименті «Тетраедр» представлено, власне чотири романи. У кожному з цих творів розповідь ведеться від першої особи (у «Загублених в часі» — від імені вчительки, в «Інстинкті саранчі» — журналіста, в «Знехтуваних Ноєм» — лікаря, а в «Медузі-Ґорґонї» — від імені письменниці, яка не лише відкриває таємниці своєї літературної творчості, а й показує, що талант — це не стільки дар, скільки відповідальність і хрест письменника). Долі чотирьох головних героїв мають точки перетину, переплітаються, залишаючи глибокий слід у житті інших героїв. Кожен роман з тетраедра може існувати як автономно, так і в неподільній цілісності.
В6516 001.5 М23 Манро Р. А Що, як?.. Серйозні відповіді на абсурдні запитання / Р. Манро; пер. з англ. Є. Даскал. - Харків: Віват, 2018. - 322 с. А що, як комусь удасться осушити всі океани? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? «А що, як?..» — це така книжка, у якій автор досліджує гіпотетичні головоломки, від філософських до наукових, у яких передбачається цілковите зникнення людства чи хоча б по-справжньому великий вибух, і дає серйозні відповіді на найнеймовірніші запитання, які, можливо, ніколи не спадали вам на думку. Ця книжка — рідкісна комбінація навчання і розваги.
А46742 821.161.2 Ш78 Шовкошитний В. Ф. Незникомість мерехтінь: роман / В. Ф. Шовкошитний. - Київ: Укр. пріоритет, 2018. - 344 с. Феєричний роман одного з провідних українських письменників Володимира Шовкошитного побудований в оригінальному стилі поєднання повістей, оповідань та новел в єдиний літературний організм. Вражає не тільки барвистість мови та витончене почуття гумору, що пульсує на кожній сторінці твору, а й глибина філософських узагальнень головного героя в його самоіронічних спостереженнях. Напруженість сюжету змінюється спогляданням і роздумами над вічними питаннями, що постають перед світлою юною душею. Це роман-передчуття краху імперії зла, яка перетворює мільйони своїх громадян на деградовану масу. Водночас книга сповнена високих поривань і прагнень, де радість від перемоги над часто жорстокими обставинами та передчуття близького щастя обертається новими втратами надій, мерехтінням зникань. Але читача, як і героя, тішить незникомість цих мерехтінь.
А44427 821.161.2 Ш78 Шовкошитний В. Ф. Зорі не стали ближчими: проза / В. Ф. Шовкошитний. - Київ: Укр. пріоритет, 2017. - 136 с. До нової книги одного з провідних сучасних письменників України Володимира Шовкошитного увійшли зразки його малої прози різних літ. Книга охоплює майже сто років життя Українців в Україні й на Кубані, в селі, в станиці та в столиці. Автор майстерно проводить читача разом зі своїми героями через всі перепитії ХХ століття і вводить його в третє тисячоліття. Книга яскраво демонструє ще одну грань таланту відомого романіста – його вміння дослідити події й розкрити характери героїв у форматі оповідання, новели чи повісті. Книга для шанувальників справжнього художнього письма.
А46727 821.162.1 Д 33 Денель Я. Ляля: роман / пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів: Урбіно, 2016. - 328 с. «Ляля» – це книга-розповідь, що нагадує клаптикову ковдру: кожний клаптик на своєму місці, і разом вони створюють неповторну цілість. Це книжка про любов, хворобу, старіння й помирання. Але спершу були великі війни та японський шпигун, куляста блискавка й корова у вітальні, каблучка із сапфіром і славетні східні килими, якими вистеляли Хрещатик... Та передусім Ляля переповідає онукові, а отже, і нам з вами, безцінні історії свого життя, які щоразу обростають новими подробицями, стаючи для нас містком між минулим і сучасністю.
Б52070 821.161.2 Т48 Ткачук Г. С. Щури, кнури і миша / Г. С. Ткачук; худож. IRYNA SADOVA. - Київ: Портал, 2023. - 64 с. Сюжет: У давньоруському Києві точиться одвічне змагання дитячих ватаг — «щурів» із ремісничого Подолу та «кнурів» із княжої Гори. У їхньому житті чимало бешкетів і радісного пізнання світу, але також — праці и випробувань. Коли на місто нападають половці, подоляни змушені тікати, а горяни — битися. Однак у темні часи добре видно світлих людей, а спільна біда згуртовує. Кияни неодмінно повернуться додому.
А46734 821.161.2 С30 Семеняк В. Як Боженка рятувала планету: оповідання / В. Семеняк; худож. Л. Носихіна. - Тернопіль: Астон, 2022. - 24 с. Сюжет: Лісничий Зосим живе в невеличкій хатині просто посеред лісу. Він дуже добрий, розуміє мову пташок, звірят і дерев. А ще – знає один дивовижний секрет. Цей секрет старенький Зосим відкриває тим, хто має велике чуйне серце й уміє дбати про інших. Як-от Боженка, яка приїхала до нього в гості зі своїм татом з рішучим наміром рятувати планету. Небуденні відповіді мудрого лісничого на буденні запитання сповнені любові та добра, яких так потребує сучасний світ.
А46730-2 821.111(410) М90 Мункастер Г. Айседора Мун їде на море: повість / Г. Мункастер; пер. з англ. С. Орлової. - Харків: Віват, 2021. - 118 с. Сюжет: Добігли кінця тривалі канікули, нарешті можна зустрітися у школі з друзями. І обов’язково хтось запитає про літні пригоди… Айседора із татом-вампіром і мамою-феєю побували на морі, і там сталася справжня дивина…Як однокласники сприймуть розповідь про неї? Адже з людськими дітьми такого на відпочинку точно не трапляється.
А46730-4 821.111(410) М90 Мункастер Г. Айседора Мун потрапляє в халепу: повість / Г. Мункастер; пер. з англ. Б. Синякевич. - Харків: Віват, 2021. - 129 с. Сюжет: Її мама — фея, тато — вампір, а вона схожа на них обох. Айседора хоче взяти Рожевого Кролика із собою до школи на свято «Прийди з домашнім улюбленцем». Але в її старшої кузини Мірабель є кращий план — чому б не взяти дракона? Що ж піде не так?
А45030 821.111(410) А65 Андерсон С. Хатина на курячих лапах: казки / С. Андерсон; пер. з англ. І. Андрущенка. - Харків: Жорж, 2019. - 344 с. Сюжет: На перший погляд, Маринка – звичайна дванадцятирічна дівчинка, допитлива, кмітлива й доволі симпатична. Але в неї й досі немає друзів. Важко з кимось потоваришувати, якщо твій будинок має курячі лапи й зривається з одного місця на інше, коли йому заманеться. До того ж навколо нього завжди вештаються мертві, яких твоя бабуся (до речі, справжня Баба Яга!) випроваджує на той світ. Не дивно, що Маринка не в захваті від перспективи стати наступною Ягою і весь час піклуватися про мертвих. Її найзаповітніша мрія – бути серед живих!
В6515 821.111(410) П 64 Поттер Б. Кролик Петрик та інші історії: повне зібр. казок / Б. Поттер; пер. з англ. О. О`Лір; худож. Б. Поттер. - Львів: Астролябія, 2017. - 352 с. Кролик Петрик, його двоюрідний братик Веня Вухань, білченя Горішок, жабун Ярема Рибалка, качка-калюжниця Джемка… Ці та інші персонажі казок Беатрікс Поттер, англійської дитячої письменниці й малярки, вже давно стали улюбленими книжковими героями маленьких британців, а також дітей усього світу. Рідкісна спостережливість і багата уява авторки дали їй змогу створити напрочуд вдало стилізовані й зворушливо олюднені oбрази звірят. Її маленькі герої не завжди слухаються старших, часто-густо встрявають у різні халепи — і все-таки щасливо з них виплутуються, часом вирушають у мандри і, безперечно, мудрішають, — а деякі, переходячи з казки в казку, навіть дорослішають на наших очах і створюють власні родини. Зібрані в цьому виданні 23 прижиттєво опубліковані книжечки Беатрікс Поттер в українському перекладі — довгоочікувана перша зустріч українських дітей з творчістю видатної англійки.
|
|