Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу абонементу


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



листопад 2020 року

Перлинка, наш метелик: оповідання

В6049 821.511.111

П27

Пере Т. Перлинка, наш метелик: оповідання / Т. Пере; Худ. К. Флорес. - Київ: ВЦ "12", 2020. - 88 с. : кольор. іл.

У виданні розповідається про родину, в якій народжується молодша дитина з інвалідністю. Це історія про очікування, коротке, але яскраве, життя та смерть, про те, як усе це сприймає старший братик. Історія про безмежне почуття любові, що єднає людей і допомагає пережити найскладніші моменти.


Хай живе Вареник!

А44630 821.161.2

В19

Василенко К. М. Хай живе Вареник!: гуморески, жарти, усмішки, вірші / К. М. Василенко. - Київ: Арт Економі, 2020. - 184 с.: колор. іл.

До книги київської пересмішниці Катерини Василенко увійшли естрадні монологи, пародії, гумористичні оповідання, жарти, пісні, вірші.

Авторка, зберігаючи славні традиції українського гумору, в персональному стилі з домішкою сатири прагне внести і своє веселе слово у велике мистецтво магії сміху.


Струга: іст.-краєзн. нарис

А44567 94(477.43)

Б48

Берека В. Є. Струга: іст.-краєзн. нарис / В. Є. Берека; Новоушиц. селищна ОТГ, Центр дослідж. історії Поділля. - Кам`янець-Подільський: Зволейко Д. Г., 2020. - 344 с.: фото.

В історико-краєзнавчому виданні представлено становлення і розвиток села Струга, розташованого у Придністровщині, мальовничому куточку Поділля.

Розрахована на широку громадськість, істориків, краєзнавців, усіх, хто цікавиться минулим рідного краю.


Архів українського історика Олени Апанович в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Б50976 027.54(477)

С79

Степченко О. П. Архів українського історика Олени Апанович в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського біограф. дослідж., наук. каталог / О. П. Степченко, О. П. Бодак, Л. С. Щерба; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України. Ін-т рукопису. - Київ: [б. в.], 2019. - 268 с. : фото.

Видання репрезентує архівну спадщину українського історика та громадського діяча, яскравого представника наукової та культурної еліти України другої половини ХХ ст. Олени Михайлівни Апанович, що зберігається в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Каталог містить описання документів особового архівного фонду, що є ґрунтовною джерельною базою для вивчення постаті О.М. Апанович, її наукової діяльності, зокрема як дослідника українського козацтва та особистості першого президента Національної академії наук України В.І. Вернадського, творчої та громадської праці. Структура каталогу обумовлена видовим складом документів архіву, укладених за основними принципами систематизації матеріалів особових архівних фондів.


Безпека життєдіяльності

А44633 51.2

Б38

Бедрій Я. І. Безпека життєдіяльності: навч. посіб. / Я. І. Бедрій; Ред. Л. Г. Василенко. - Київ: Кондор, 2019. - 286 с.

Курс БЖД ґрунтується на знаннях інженерної психології, фізіології людини, охорони праці, екології, цивільної оборони. БЖД має світоглядно-професійний характер.

Курс БЖД призначений навчити усвідомлювати, що в центрі уваги має бути людина як головна цінність держави; ідентифікувати небезпечні і шкідливі чинники та створювати безпечні умови життєдіяльності людей на території держави; проектувати нову техніку і технологічні процеси згідно з сучасними вимогами екології та безпеки їх експлуатації з урахуванням стійкості функціонування об`єктів народного господарства та технічних систем; прогнозувати можливу обстановку і приймати адекватні рішення в умовах НС щодо захисту населення та персоналу об`єктів від можливих наслідків НС.


Мій час: спогади. Т.2

Б49879-2 821.161.2

К43

Кириченко Б. Й. Мій час: спогади. Т.2 / Б. Й. Кириченко. - Київ: Гранмна, 2019. - 624 с.: фото.

У другому томі книги автор продовжує збирати та аналізувати життєписи й історії людей, які зустрічалися на його життєвому шляху. Тут ви знайдете і цільних у своєму предковічному народному кодексі життя селян, і їхніх шанобливих та стійких до випробувань долі дітей, і владних зверхників, і молодь, котра, керуючись батьківськими настановами розсудливості, ощадливості, наполегливої праці та копіткого здобуття знань, кожною заробленою копійкою та своїм гострим розумом наближає нашу державу до економічних просторів Європи. Де, насамперед цінують діловитість, умілі руки, вивірене чуття досвідченого господаря та уважно приглядаються до репутації, котру важко заробити, а ще важче втримати.

Вибрана публіцистика розрахована на широке коло читачів, котрі цікавляться відповідями на концептуальні питання і шукають дороговказ.


«Когда вернусь ...»: воспоминания современников.

Б50958 821.161.2.09

О-53

Борис Олейник: «Когда вернусь ...»: воспоминания современников . - Москва: Изд-во МАИ, 2019. - 184 с.: фото колор.

У цій книзі, присвяченій пам`яті видатного поета, публіциста, державного і громадського діяча Бориса Олійника (1935-2017), зібрані спогади його колег і друзів. Всі вони довгі роки знали Бориса Ілліча, разом з ним творили історію великої країни і збагачували національну культуру.

У статтях, написаних від першої особи, і в інтерв`ю, перед нами по-своєму, в залежності від часу і обставин, розкривається ця непересічна людина – саме таким його бачили і запам`ятали в пам`яті автори спогадів. Наведено також тексти публічних виступів самого Бориса Олійника.


Підприємницький потенціал підприємства: за умов інтеграційних змін: формування, управління, розвиток: монографія

А44660 658.5

Х29

Хачатрян В. В. Підприємницький потенціал підприємства: за умов інтеграційних змін: формування, управління, розвиток: монографія / В. В. Хачатрян. - Хмельницький: Заколодний М. І., 2019. - 321 с.: граф.

У монографії подано розроблені теоретичні і прикладні аспекти формування та управління підприємницького потенціалу за умов глобалізації та євроінтеграції. Обґрунтовано науково-методичні засади оцінювання підприємницького потенціалу підприємства. Сформована концепція управління підприємницьким потенціалом підприємства та антисипативний механізм управління процесами реалізації і розвитку.


Ми з ними - в одному човні: оповідки про тварин

А44691 821.161.2

М57

Ми з ними - в одному човні: оповідки про тварин / упоряд. Г. І. Антипович (Дениско). - Полтава: Говоров С. В., 2018. - 320 с.: фото.

Збірка новел, бувальщин, мініатюр, віршів кількох авторів про домашніх і диких тварин, про радість співжиття з ними у відповідності із законами Природи й заповідями добротворення – і біль від порушеної гармонії…


Проповедь: вторая книга дилогии

Б50982-2 821.161.1(477)

В49

Виноградов О. Проповедь: вторая книга дилогии "ИОВ" : роман / О. Виноградов. - Киев: Издатель Корбуш, 2018. - 255 с.

У сюжеті роману монах Іов, якого благословили на проповідництво, декілька років служить у Єрусалимі та не може знайти мету проповіді, яку від нього очікують. Вислухавши сповідь Марії монах, відчуваючи сумнів, замислюється про істину релігійних догм. Важкі роздуми, сни та події, які відбулися в житті Іова, приводять його до нового розуміння Бога та людського буття. Дана книга охоплює період у декілька століть.


Про що гомонить Соборний майдан. Інтерв`ю. Есеї. Сторінки боротьби за Свободу

А44690 821.161.2

Д33

Дениско Г. Про що гомонить Соборний майдан. Інтерв`ю. Есеї. Сторінки боротьби за Свободу: публіцистика / Г. Дениско. - Полтава: Говоров С. В., 2018. - 392 с.: фот.

Книга вміщує невелику частину публіцистичного доробку заслуженого журналіста України, кавалера ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Ганни Дениско-Антипович, котра уже понад півстоліття працює на журналістській ниві в ім`я утвердження в пост геноцидному українському суспільстві ідеалів Свободи, Честі і Справедливості, переданих нам у спадщину від аріїв-антів-козаків-лицарів Української Народної Республіки і Української Повстанської Армії, тих, хто не зрадив свою безсмертну душу і Матір Україну у найтяжчих випробах доби.


Керманич української науки.

Б50567 001.32(477)

К36

Керманич української науки. Життєвий і творчий шлях Б. Є. Патона. До сторіччя від лня народження: персоналії / О. С. Онищенко, Л. А. Дубровіна, О. К. Маковецька ; Нац. Акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України. - Київ: [б. в.], 2018. - 350 с.: фото.

Ця книга є своєрідним науковим і соціальним портретом Бориса Євгеновича Патона — унікальної особистості, великого вченого, організатора науки і видатного державного і громадського діяча. Йдеться про його внесок у вічну проблему з`єднання матеріалів (новаторські науково-технічні прориви в галузі електрозварювання на землі, у воді, космосі), розбудову Національної академії наук України як головного вітчизняного і визнаного міжнародного наукового центру, формування національної наукової системи в Україні, відповідальну громадянську позицію в складних доленосних соціальних ситуаціях.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com