Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Краєзнавчий календар

Хронологічний перелік знаменних і пам'ятних дат Хмельниччини
на листопад 2016 року


1 листопада

115 років з дня народження Миколи Крижанівського (1901–1963) – актора, режисера. Під час визвольних змагань 1917–1921 рр. воював у складі армії УНР. Емігрував до Німеччини, згодом до США, був членом правління Об’єднання митців української сцени. Народився у м. Проскурів.

3 листопада

55 років з дня народження Віталія Цезарійовича Міха-левського – фахівця в галузі зв’язку, кандидата фізико-математичних наук, поета, члена Національної спілки письменників України, голови Хмельницького обласного об’єднання товариства «Просвіта», лауреата Хмельницької обласної премії імені Т. Шевченка. Народився у с. Подільське Кам’янець-Подільського р-ну.

4 листопада

215 років з дня народження Северина Юзефовича Гощинського (1801–1876) – польського громадського діяча, письменника, поета, фольклориста. Дитячі роки пройшли на Славутчині та Ізяславщині.

5 листопада

95 років з дня народження Михайла Степановича Капиці (1921–1995) – дипломата, історика, доктора історичних наук, професора, надзвичайного і повноважного посла СРСР, лауреата Державної премії СРСР в галузі науки і техніки. Народився у с. Юрківці, нині Чемеровецького р-ну;

70 років з дня народження Віктора Олексійовича Савчука – історика, кандидата історичних наук, доцента, лауреата премії імені Д. Яворницького НСК України. Народився у с. Велика Березна Полонського р-ну.

7 листопада

70 років з дня народження Володимира Ілліча Кривеги – письменника, члена Національної спілки письменників України. Народився у с. Пеньківці, нині с. Личівка Волочиського р-ну;

60 років з дня народження Михайла Юхимовича Аль-періна – джазового піаніста, композитора, педагога, лауреата міжнародних джазових фестивалів. З 1990 р. про-живає у Норвегії. Народився у м. Кам’янець-Подільський.

8 листопада

70 років з дня народження Михайла Васильовича Шапова-ла – господарника, Героя України, голови сільсько-господарського кооперативу «Летава» Чемеровецького р-ну. Народився у смт Чемерівці.

9 листопада

80 років з дня народження Юрія Петровича Ємця – фахів-ця у галузі електротехніки й електрофізики, доктора технічних наук, професора. Народився у м. Ізяслав;

65 років з дня народження Олександра Леонідовича Шпака – заслуженого енергетика СРСР, генерального директора ВАТ «Енергопостачальна компанія «Хмельницькобленерго» (з 1998 р.). Народився у смт Антоніни Красилівського р-ну.

10 листопада

135 років з дня народження Григорія Калістратовича Степури (1881–1944) – державного, громадсько-політичного діяча, Подільського губернського комісара. Народився у с. Жванець, нині Кам’янець-Подільського р-ну;

95 років з дня народження Павла Олександровича Мака-рова (1921–1944) – Героя Радянського Союзу. Відзнаку отримав за визволення Хмельниччини;

70 років з дня народження Петра Анатолійовича Лади - жен¬ського – композитора, педагога. Народився у м. Кам’янець-Подільський.

11 листопада

85 років з дня народження Петра Карповича Баранецького (1931–1995) – фахівця в галузі сільського господарства, лауреата Державної премії СРСР. Народився у с. Писарівка Красилівського р-ну.

12 листопада

70 років з дня народження Василя Федоровича Шпака – кандидата економічних наук, академіка Академії інженерних наук України, заслуженого працівника сільського господарства України. Народився у с. Дашківці Віньковецького р-ну.

14 листопада

105 років з дня народження Івана Степановича Андрощука (1911–1998) – Героя Радянського Союзу. Народився у с. Ганнопіль, нині Сла¬вутського р-ну;

85 років з дня народження Василя Григоровича Корчем-ного – садівника-дендролога, заслуженого працівника сільського господарства України, академіка Української Екологічної академії наук, члена Національної спілки журналістів України. Народився у с. Киселі Старокос-тянтинівського р-ну.

15 листопада

125 років з дня народження Ісаака Мойсейовича Печука (1891–1970) – вченого в галузі гірничої справи, доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки УРСР. Народився у смт Летичів;

125 років з дня народження Михайла Леонтійовича Боровського (1891–1989) – вченого в галузі бджільництва і садівництва, професора, дослідника Волині в діаспорі. Народився у с. Зубрівка, нині у складі м. Кам’янець-Подільський.

18 листопада

85 років з часу виходу першого номера Ярмолинецької районної газети «Вперед» (1931);

55 років з дня народження Світлани Ярославівни Фурси –правознавця, доктора юридичних наук, професора Київського університету права НАН України. Народилася у смт Чорний Острів Хмельницького р-ну.

21 листопада

95 років з дня народження Ольги Григорівни Петрової (1921–1974) – Героя Соціалістичної Праці. Життєво пов’язана із м. Городок;

75 років з дня народження Михайла Дмитровича Андрєєва – заслуженого лікаря України, дійсного члена Нью-Йоркської Академії наук, начальника державного патологоанатомічного центру України, головного патологоанатома Хмельницької області. Народився у м. Хмельницький.

22 листопада

215 років з дня народження Володимира Івановича Даля (1801–1872) – доктора медицини, письменника, етнографа. Як військовий лікар у січні 1831 року прибув до Кам’янця-Подільського для боротьби з епідемією холери. Враження від перебування у Кам’янці лягли в основу повісті «Подолянка».

25 листопада

100 років з дня народження Клима Карповича Олейнюка (1916–1944) – Героя Радянського Союзу. Народився у с. Лисиче Славутського р-ну.

28 листопада

320 років з дня народження Паоло Антоніо Доменіко Фонтана (1696–1765) – видатного архітектора італійського походження, придворного архітектора князів Сангушків, автора проектів костьолів, монастирів, палаців Ізяслава, Костянтинова. Похований у м. Ізяслав;

75 років з дня народження Степана Савовича Байдюка – фахівця в галузі фізичної культури і спорту, майстра спорту міжнародного класу з легкої атлетики, багаторазового рекордсмена України з бігу, призера Всесоюзних та міжнародних змагань. Народився у смт Білогір’я;

65 років з дня народження Олександра Михайловича Завальнюка – історика, доктора історичних наук, професора, академіка Академії наук вищої школи України, академіка Міжнародної кадрової академії, заслуженого працівника освіти України, ректора Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка (2002-2012 рр.).

листопад

70 років з часу масового голоду в Україні, у тому числі й на Хмельниччині (1946).

25 років з часу створення у м. Хмельницький школи-студії іконопису «Нікош» – єдиної в Україні школи візантійського канонічного письма (1991).

20 років з часу створення у Хмельницькому телерадіокор¬порації «Контакт» (1996);


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com