Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Краєзнавчий календар

Хронологічний перелік знаменних і пам'ятних дат Хмельниччини
на липень 2013 року


1 липня

65 років з дня народження Людмили Михайлівни Задорожної – літературознавця, прозаїка, перекладача, члена Національної спілки письменників України, доктора філологічних наук, професора Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася у с. Лісогірка Городоцького району. (Довідку див. «Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2008 рік»);

65 років з дня народження Петра Лаврентійовича Ящука – поета, публіциста, члена Національної спілки письменників України, медика. Зібрав та уклав унікальні документальні матеріали про геноцид в Україні, зокрема на Поділлі (“Портрет темряви”, 1999). Мешкає у смт Понінка Полонського району.

4 липня

55 років з дня народження Ігоря Миколайовича Римарука (1958-2008) – поета, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Народився у с. М’якоти Ізяслав-ського району.

5 липня

90 років з дня народження Петра Дмитровича Скрябіна – живописця. Народився у м. Волочиськ.

7 липня

90 років з дня народження Вільгельма Марковича Бачин-ського – історика, доктора історичних наук, професора. Народився у с. Калиня, нині Кам’янець-Подільського району.

8 липня

90 років з часу смерті Кирила Титовича Стиранкевича (1851-1923) – письменника, священнослужителя, громадського діяча. Мешкав і працював у м. Кам’янець-Подільський.

9 липня

550 років з часу першої документальної згадки про Волочиськ (1463);

115 років з дня народження Григорія Васильовича Курковського (1898-1982) – українського музикознавця, педагога. Народився у м. Кам’янець-Подільський;

90 років з дня народження Петра Андрійовича Мазура – скульптора, заслуженого художника України, члена На-ціональної спілки художників України. Мешкає у Львові. Народився у с. Вишнопіль Старокостянтинівського райо-ну.

10 липня

95 років з дня народження Джеймса Олдріджа – видатного англійського письменника, який у березні 1944 р., як зару-біжний військовий кореспондент, був очевидцем визво-лення Проскурова від німецько-фашистських окупантів. Свої враження про бої за місто передав у репортажі.

11 липня

90 років з дня народження Олексія Ларіоновича Смо-лінчука – доктора історичних наук, професора, заслу-женого працівника культури України. Народився у с. Но-воселиця Старокостянтинівського району;

85 років з дня народження Олександра Дмитровича Степенка – українського історика, краєзнавця Поділля, кандидата історичних наук, професора Кам’янець-По-дільського педагогічного інституту (1957-1999).

12 липня

125 років з дня народження Хани Орлової (1888-1968) – відомої скульпторки, кавалера Ордена Почесного легіону. З 1904 року мешкала і творила у Франції і Швейцарії. Народилася у м. Старокостянтинів;

110 років з дня народження Павла Арсентійовича Лаврова (1903-1973) – українського історика, поділлєзнавця, док- тора історичних наук, професора. Народився у с. Радівці Деражнянського району;

75 років з дня народження Миколи Пилиповича Ковто-нюка – доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки РФ, лауреата Державної премії СРСР, дійсного члена Академії технологічних наук РФ. Народився у с. Забілка, нині смт Гриців Шепетівського району.

14 липня

80 років з дня народження Тетяни Іванівни Бєляєвої – архітектора, лауреата Державної премії СРСР в галузі архітектури (1980), члена Національної спілки архітек-торів України. Народилася у м. Проскурів.

15 липня

100 років з дня народження Володимира Васильовича Кура-чицького (1913-1997) – Героя Радянського Союзу. На-родився у с. Горошки, нині в межах міста Полонного;

80 років з дня народження Анатолія Федоровича Заблуди – живописця, графіка, письменника. Народився у с. Мар-тинківці Городоцького району.

18 липня

70 років з дня народження Станіслава Францовича Вольського – художника декоративно-прикладного мистецтва, заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України. Народився у м. Славута.

19 липня

70 років з дня народження Володимира Івановича Атаманюка – державного та військового діяча, генерал – лейтенанта, першого заступника міністра оборони та начальника головного штабу Збройних Сил Придністровської Молдавської Республіки, академіка Української академії кібернетики. Народився у с. Пилипи Дераж-нянського району.

20 липня

100 років з дня народження Ольги Нилівни Мак (1913-1998) – письменниці української діаспори, члена Спілки письменників України. Народилася у м. Кам’янець-Подільський.

24 липня

75 років з дня народження Анатолія Петровича Гаврищука – історика, краєзнавця Поділля, доцента кафедри філософських дисциплін Кам’янець-Подільського держав-ного університету. Народився у с. Студениця Кам’янець-Подільського району.

27 липня

65 років з дня народження Людмили Олексіївни Кисілюк (справжнє прізвище Підгорна) – поетеси. Народилася у с. Лисогірка Летичівського району.

28 липня

105 років з дня народження Романа Йосиповича Бортника (1908-1945) – Героя Радянського Союзу. Народився у с. Плужне Ізяславського району.

липень

365 років тому селянсько-козацькі війська, очолювані М. Кривоносом, в ході польсько-українського проти-стояння оволоділи Полонською, Меджибізькою форте-цями, перемогли в бою під Старокостянтиновом.

365 років з часу перших документальних згадок про села: Маначин Волочиського району, Крупець, Пашуки, Перемишель Славутського району, Плесна, Пліщин Шепетівського району (1648).


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com