Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Цікаве від методиста...


Бібліотекарю

Підсумки проведення ярмарку творчих ідей
«Розвиток бібліотечних ініціатив та розширення
інформаційного простору для розвитку громад»

представлення експозицій інноваційних бібліотечних послуг
«Бібліотечні інновації для громади: створюємо майбутнє разом»
(Цікаве від методиста)

В рамках літнього клубу бібліотечних менеджерів «Менеджмент якості у бібліотеці», що проходив на базі Хмельницької МЦБС (м. Хмельницький), Хмельницької ЦРБ (смт. Чорний Острів), Деражнянської ЦБС (с. Слобідка-Шелехівська), на майданчику біля Хмельницької ЦРБ було проведено ярмарок творчих ідей «Розвиток бібліотечних ініціатив та розширення інформаційного простору для розвитку громад», учасники якого представляли експозиції інноваційних бібліотечних послуг «Бібліотечні інновації для громади: створюємо майбутнє разом».

Метою ярмарку творчих ідей стало представлення досвіду надання нових бібліотечних послуг для жителів громади, підвищення професійного іміджу бібліотек області.

Основні завдання, що стояли перед книгозбірнями: пошук та підготовка інноваційних ідей; знайомство з новими форматами презентацій, інформування громади про нові бібліотечні послуги; посилення співпраці бібліотек та місцевих органів влади.

В ярмарку були представлені інноваційні бібліотечні послуги, які презентували керівники ЦРБ, ЦМБ, ЦБС.

Учасники ярмарку не тільки представляли свою друковану продукцію пов’язану з використанням нових інформаційних технологій та наданням послуг громаді, а й презентували мультимедійні презентації проектів та діяльності бібліотек.

Оцінювання переможців проходило методом таємного голосування (анонімний аркуш оцінювання) та визначалось складом журі, до якого увійшли головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Чабан Катерина Анатоліївна, начальник Хмельницького районного відділу культури Гадзира Зоя Федорівна та завідуюча Ружичнянською бібліотекою-філією Темчишина Тетяна Вікторівна, місцева громада та колеги-керівники.

Підводячи підсумки, було визначено чотири переможці:

  • Хмельницька ЦРБ;
  • Хмельницька ЦМБ;
  • Віньковецька ЦРБ;
  • Старокостянтинівська ЦРБ.
фото

Журі надали перевагу Хмельницькій ЦРБ (смт. Чорний Острів), їхньому проекту «Інтернет на шару», мета якого – за допомогою безкоштовного доступу до Інтернету привабити в бібліотеку користувачів до спілкування через «Skype», на форумах з товаришами з інших областей та навіть країн; пошуку інформації в різних пошукових системах; обмінюватись звуковою і мультимедійною інформацією.

фото

Проект «Biblio-кроки добрих справ» Хмельницької ЦМБ набрав найбільшу кількість голосів серед місцевої громади.

Мета проекту – підвищення поінформованості громади м. Хмельницького щодо інноваційних бібліотечних послуг шляхом візуального представлення різноманітних ініціатив та напрямків роботи бібліотек Хмельницької міської ЦБС.

За підрахунками голосів колег-бібліотекарів, одноголосно перемогли Віньковецька та Старокостянтинівська ЦРБ.


фото

Віньковецька ЦРБ презентували громаді інтерактивний проект «Сinema club». Мета якого – урізноманітнення форм і методів популяризації книги, читання та за допомогою продукції бібліотечної відеостудії «Сinema club».


фото

Старокостянтинівська ЦРБ ознайомили з проектом «Відкрий для себе сучасну бібліотеку», та мали на меті продемонструвати як можна залучити користувачів до бібліотеки за допомогою майстер-класів по опануванню різноманітних технологій виробництва сучасних іграшок: ляльок-мотанок, Тилд та ін.

Також, всіма учасниками ярмарку (журі, бібліотечні працівники, місцеві жителі) було відзначено велику, професійну роботу всіх колективів Хмельниччини.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com