Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Віртуальні виставки

Присадибне господарство
Садиба. Сад. Город. Квітник.

(відділ виробничої літератури)

фото

Розділи виставки:

  1. Присадибне господарство
  2. Сад вашої мрії
  3. Город без турбот
  4. Барвистий квітник
  5. Прихильникам органічного землеробства

РОЗДІЛ 1. Присадибне господарство


фото

Споконвіку людина тягнеться до землі. Від вранішньої роси до вечірньої зорі наші предки трудилися на ній.

У наш час розвитку складних галузей науки й урбанізації дача стає улюбленим місцем праці та відпочинку. У ряди садоводів-городників вливається величезна кількість людей. Маючи справу з живими рослинами, доглядаючи за ними, людина відчуває животворний вплив на нервову систему, загальний фізичний стан. Працюючи в саду, на городі чи у квітнику, спостерігаючи за розвитком рослин, красою навколишнього середовища, починаєш відчувати приплив енергії та бадьорості. Крім того, всі знають про значення плодів та ягід для харчування.

Однак не всі власники присадибних ділянок володіють необхідними знаннями та навичками. Видання, які ми пропонуємо для вашого огляду допоможуть любителям садово-городньої справи за короткий час отримати знання для ефективного впорядкування присадибних ділянок, зведення дачного будинку і надвірних господарчих будівель, догляду за садом та городом та ведення сучасного тваринництва.

Сподіваємось, що ці книги допоможуть не лише отримати необхідні знання, але і одержати від спілкування з природою моральне та фізичне задоволення.


Література
  1. Богатый урожай на вашем участке / сост. О.В. Бабкова. – М.: РИПОЛ классик, 2011. – 608 с.
  2. Лепкович И.П. Книга грамотного дачника / И.П. Лепкович. – СПб.: «Диля», 2008. – 288 с.
  3. Ганичкина О. Все о саде и огороде. 500 самых важных вопросов, 500 самых полных ответов / О. Ганичкина, А. Ганичкин. – М.: Оникс, 2010. – 768 с.
  4. Андреев Ю.М. Приусадебное хозяйство. Освоение дачного участка. – М.: ЭКСМО-Пресс, 2000. – 160 с.
  5. Вадченко Н.Л. Универсальная энциклопедия садовода и огородника / Н.Л. Вадченко. – Донецк: ООО «ПКФ «БАО», 2011. – 592 с.
  6. Андреев А.М. Что нужно знать каждому владельцу садового участка / А.М. Андреев. – М.: Эксмо, 2011. – 224 с.
  7. Гордієнко Н.В. Нова енциклопедія сучасного господаря / Н.В. Гордієнко. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2009. – 320 с.v
  8. Новейшая энциклопедия садовода и огородника. – Донецк: ООО «ПКФ «БАО», 2011. – 224 с.
  9. Кизима Г.А. Как посадишь, так поешь. Агротехника на шести сотках / Г.А. Кизима. – М.: АСТ: Астрель, 2009. – 186 с.

На початок

РОЗДІЛ 2. Сад вашої мрії


фото

Традиційно в Україні склалося так, що саду як місцю відпочинку сім’ї, місцю покликаному тішити людське око, приділялась величезна увага. Український фольклор наповнений нагадуваннями про вишневі сади України. У кожному саду, навіть найменшому, що складається з декількох дерев і кущів біля будинку, є своя особлива привабливість і поезія, які завжди радують нас.

Все більше і більше людей починають займатись садівництвом. Багато сімей мають присадибні ділянки в особистому користуванні. Власні сади – це прекрасне місце для активного відпочинку усієї сім’ї. Робота в саду помітно покращує здоров’я людей, котрі більшу частину часу проводять в закритих приміщеннях. Це не лише активний відпочинок, але і значне покращення харчування сім’ї за рахунок плодів та ягід, що вирощені у власному саду. Тут починається близьке спілкування з природою. Разом з тим сад – складне природне середовище, така екологічна система, на всіх поверхах якої йде своє різноманітне життя, що постійно вимагає пильної уваги, турботи, чималих зусиль, знань і навичок. Хоча сад росте і розвивається за загальними законами природи, будь-які закономірності тут виявляються особливо переконливо. Можливо, тому що сад постійно перед нами, на очах: адже ми перебуваємо не просто поруч із ним, а ніби всередині нього, відчуваємо його найбільш благородне для себе середовище існування. Тому і ставимось до нього небайдуже, із глибоким інтересом спостерігаємо за всім, що в ньому відбувається, радіємо його щорічному відновленню та кожного разу відкриваємо для себе щось нове, чого раніше не бачили.


Література
  1. Вадченко Н.Л. Сад без турбот: Сучасний календар садівника / Н.Л. Вадченко. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2011. – 336 с.
  2. Миганова Т.Е. Энциклопедия садовода / Т.Е. Миганова. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2002. – 624 с.
  3. Бурова В.В. Спросите у дерева: настольная книга садовода / В.В. Бурова. – Ростов н/Д: «Феникс», 2010. – 344 с.
  4. Аксенова Л.В. Энциклопедия современного виноградарства / Л.В. Аксенова. – Донецк: ООО «ПКФ «БАО», 2011. – 240 с.
  5. Цветкова М.В. Плодово-ягодные кустарники / М.В. Цветкова. – Харьков: Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга», 2010. – 320 с.
  6. Звонарев Н.М. Малина, ежевика. Сорта, выращивание, уход / Н.М. Звонарев. – М.: Центрполиграф, 2010. – 124 с.
  7. Звонарев Н.М. Крыжовник. Сажаем, выращиваем, заготавливаем. – М.: Центрполиграф, 2010. – 127 с.
  8. Кизима Г.А. Не наступай в саду на грабли / Г.А. Кизима. – СПб.: Крылов, 2009. – 128 с.
  9. Как защитить растения от заморозков / авт.-сост. И.Г. Жилякова. – М.: АСТ; Донецк: Сталкер, 2007. – 109 с.

На початок

РОЗДІЛ 3. Город без турбот


фото

Землеробство з давніх-давен було традиційною справою для українського народу. Ми - нація з високорозвиненою землеробською культурою. Городництво – один із основних видів землеробства. Ця справа в умовах сьогодення набуває все більше популярності та удосконалюється сучасними методами ведення.

Земельна ділянка потребує догляду цілий рік. Якщо ви хочете, щоб ваш город відповідав врожаєм на ваші турботи, мало лише трудитися.

Кожна агротехнічна робота вимагає свого часу, правильного проведення, і лише тоді можна сподіватися, що зусилля приведуть до очікуваних успіхів. Не менш важливим є те, як зробити працю на землі корисною, приємною і творчою.

Перш ніж розпочати висадкові роботи, необхідно добре вивчити власну присадибну ділянку. Адже важливо враховувати, що кожній рослині потрібні певні умови: склад ґрунту, температура повітря та кількість сонячних променів.

Література, яку пропонує сектор сільськогосподарської літератури допоможе поглибити та удосконалити знання по веденню землеробства. Тут ви знайдете практично все: як спланувати та облаштувати вашу ділянку, покращити грунт і забезпечити сівообмін, які овочеві культури (і не лише традиційні) розмістити, як правильно садити і сіяти, підживлювати і захищати від шкідників та хвороб, а також як зберегти зібраний урожай. На сторінках книг ви знайдете посівний календар, опис усіх робіт на городі по сезонах від «А» до «Я» з прикладами та змістовними порадами.


Література
  1. Траннуа П.Ф. Треугольные чудо-грядки / П.Ф. Траннуа. – М.: АСТ-ПРЕС КНИГА, 2011. – 304 с.
  2. Быля Г.Г. Огород круглый год: весна, лето, осень, зима / Г.Г. Быля. – Ростов н/Д: «Феникс», 2005. – 320 с.
  3. Доброва Е.В. Выращиваем овощи круглый год / Е.В. Доброва, Е.Л. Исаева. – М.: ООО ТД «Мир книги», 2010. – 256 с.
  4. Кизима Г.А. Энциклопедия разумного огородника: Как посадишь, так поешь / Г.А. Кизима. – М.: АСТ: Астрель, 2010. – 288 с.
  5. Вадченко Н.Л. Город без турбот: Сучасний календар городника / Н.Л. Вадченко. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2011. – 320 с.
  6. Горлачева З.С. Выращиваем зеленые культуры / З.С. Горлачева, О.К. Кустова. – М.: ООО ТД «Мир книги», 2007. – 240 с.
  7. Гарбуз В.С. 50 самых урожайных сортов картофеля, огурцов, помидоров, капусты, перца, свеклы, кабачков, баклажанов, моркови / В.С. Гарбуз. – Харьков: Книжный клуб «Клуб Семейного Досуга», 2011. – 320 с.
  8. Князева Д. Все овощи для вашего огорода: Мини энциклопедия дачника / Д. Князева, Т. Князева. – М.: Эксмо, 2011. – 384 с.
  9. Тимофеева С.Ф. Энциклопедия огородника / С.Ф. Тимофеева. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2003. – 720 с.
  10. Выращивание рассады / авт.-сост. В.П. Шепина. – М.: АСТ; Донецк: Сталкер, 2007. – 125 с.
  11. Анненков Б.С. Царица огорода – кто она? Маленькие секреты большого урожая / Б.С. Анненков. – Ростов н/Д: Владис; М.: РИПОЛ классик, 2009. – 128 с.

На початок

РОЗДІЛ 4. Барвистий квітник


фото

Сьогодні таке заняття, як вирощування квітів, захоплює багатьох садоводів-любителів. Світ декоративних квітучих рослин є надзвичайно різноманітним. Квіти наповнюють сад калейдоскопом барв та приємних ароматів, створюють атмосферу свята та піднімають настрій. Різноманіття форм, кольору і фактури, якими володіють рослини, дозволять кожну невелику ділянку землі перетворити на яскравий квітучий куточок.

Квітник – це поєднання квіткових рослин, підпорядкований єдиній композиційній ідеї ландшафтного дизайну ділянки. Різні види композицій здатні надати атмосфері саду різну специфіку. Квіти можуть бути скромним доповненням до кущів або дерев, чи бути самостійним центром уваги. Існує безліч способів прикрасити сад, зробити його розкішним і прекрасним.

У презентованих у цьому розділі книгах містяться поради, які допоможуть підготувати присадибну ділянку до висадки, прийоми декорування ділянки квітковими рослинами та декоративними кущами, а також способи створення саду безперервного цвітіння. У книгах наведений сучасний асортимент квіткових та кущових рослин з описом їх біологічних особливостей, агротехніки, сім’яного та вегетативного розмноження, захисту від шкідників та хвороб. Література містить значну кількість довідкового матеріалу та яскравих ілюстрацій.


Література
  1. Жукова І.М. Красивоквітучі рослини цілий рік у будинку, квартирі, офісі / І.М. Жукова. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2008. – 336 с.
  2. Пушкар В.В. Дизайн квітників: навч. посіб. / В.В. Пушкар; за ред. Є.А. Антоновича. – К.: Альтерпрес, 2007. – 336 с.
  3. Князева Д. Все цветы для вашего сада / Д. Князева, Т. Князева. – М.: Эксмо, 2011. – 224 с.
  4. Лимаренко А.Ю. Атлас садовых растений / А.Ю. Лимаренко, Т.В. Палеева. – М.: Эксмо; СПб.: Сова; 2004. -320 с.
  5. Алексєєва Н.М. Айстри. Біологічні особливості. Вирощування. Використання. Сорти / Н.М. Алексєєва, В.М. Черняк, С.М. Лавандовська. – Тернопіль: Навч. книга – Богдан, 2008. – 160 с.
  6. Вадченко Н.Л. Золотая энциклопедия современного цветоводства / Н.Л. Вадченко. – Донецк: ООО ПКФ «БАО», 2007. – 384 с.
  7. Олєйнікова О.М. Садові декоративні рослини / О.М. Олєйнікова. – Харків: «Веста», 2010. – 144 с.
  8. Вадченко Н.Л. Золота енциклопедія сучасного квітництва / Н.Л. Вадченко. – Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2009. – 384 с.

На початок

РОЗДІЛ 5. Прихильникам органічного землеробства


фото

Прихильниками органічного землеробства щороку стають десятки тисяч людей. Основна його мета – відновити гармонійні відносини між людиною та природою.

Органічне землеробство – це використання природних процесів, явищ, живих організмів чи продуктів їх життєдіяльності, запровадження заходів, що сприяють перебігу природних процесів в агросистемах з метою одержання здорової, якісної продукції, без шкоди для здоров’я та навколишнього середовища, для збереження здоров’я нинішнього та майбутніх поколінь. Органічне землеробство – це не лише рекомендації, чим бризгати і підживлювати, - це переоцінка цінностей і зміна способу життя.

Сектор сільськогосподарської літератури, враховуючи популярність органічного землеробства, поповнюється великою кількістю літератури з даної тематики. Книги представлені на виставці допоможуть дізнатися як позбавитись шкідників або покращити свій врожай біопрепаратами без застосування хімії, ознайомитись з усіма видами агротехніки для природного землеробства, а найголовніше, навчитися працювати на землі, заощаджуючи свій час, сили, кошти, отримуючи лише величезне задоволення.


Література
  1. Бублик Б.А. Городим огород в ладу с природой / Б.А. Бублик. – Ростов н/Д: Владис; М.: РИПОЛ классик, 2011. – 288 с.
  2. Бублик Б.А. Огород без хлопот / Б.А. Бублик. – Харьков: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2009. – 320 с.
  3. Бурова В.В. Огород без ошибок, или Как вырастить рекордный урожай / В.В. Бурова. – 2-е изд., испр. и дораб. – Ростов н/Д: Феникс, 2009. – 281 с.
  4. Курдюмов Н.И. Мир вместо защиты. Практика природного земледелия / Н.И. Курдюмов. – Ростов н/Д: Владис; М.: РИПОЛ классик, 2010. – 416 с.
  5. Курдюмов Н.И. Энциклопедия умного дачника / Н.И. Курдюмов. – Ростов н/Д: Издательский дом «Владис», 2007. – 512 с.
  6. Траннуа П.Ф. Сад и огород для ленивых / П.Ф. Траннуа. – М.: АСТ-ПРЕСС КНИГА, 2011. – 320 с.
  7. Кизима Г.А. Не наступай в саду на грабли / Кизима Г.А. – СПб.: ИК «Крылов», 2010. – 128 с.
  8. Кизима Г.А. Все секреты плодородия на вашем участке. Природное органическое земледелие / Г.А. Кизима. – СПб.: Вектор, 2011. – 160 с.

На початок
 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com