![]() 29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 28 тел./факс: (0382) 79-47-31 тел.: 65-80-84 e-mail: library.ounb.km@gmail.com ![]() |
![]()
|
![]() |
РЕГІОНАЛЬНИЙ
|
Модуль складається з 2-х розділів:
1 розділ – «Основи комп’ютерної грамотності. Введення до інформаційних технологій» - містить 5 тем про комп’ютер як інформаційну систему; операційну систему Windows XP та основні об’єкти; програмне забезпечення; текстовий процесор MS Word; формати даних та їх перетворення; комп’ютерну безпеку та захист інформації.
2 розділ – «Основи роботи в Інтернеті для бібліотечних працівників» - містить 5 тем про світову мережу Інтернет, основи навігації в Інтернеті, програми перегляду (браузери); сервісні програми Інтернету (WWW, E-mail); пошук в інформаційних ресурсах Інтернету; Інформаційно-пошукові системи Інтернету; інтелектуальна власність і авторське право в мережі Інтернет.
Модуль складається з 8 тем, що висвітлюють такі питання:
Модуль складається з 2-х розділів:
1-й розділ – «Інноваційна діяльність та маркетингова стратегія розвитку бібліотек» включає 3 теми, пов'язані із теоретико-методологічними основами інноваційних методик, технологій та бібліотечного маркетингу, розвитку асортименту послуг бібліотек.
2-й розділ – «Ініціативна діяльність бібліотек та шляхи підвищення їх ролі у громадянському суспільстві» включає 5 тем, присвячених основам фандрейзингу, програмному і проектному розвитку бібліотек, кадровому менеджменту, адвокасі, практиці соціального партнерства.
Навчально-тематичний план передбачає лекційні, семінарські, практичні, лабораторні та виїзні заняття, з окремих тем – дискусії, круглі столи та інноваційне планування.
До тем розроблені завдання для самостійної роботи, питання для самоперевірки, питання для контролю засвоєння отриманих знань шляхом проведення експрес-опитування. Передбачено також проведення вхідного та вихідного контролю знань слухачів.
Розділ 1. Інтелектуальна свобода та місія бібліотеки. Містить 5 тем. Дає можливість зрозуміти роль бібліотек у захисті інтелектуальної свободи, етичні принципи бібліотечної професії, що грунтуються на концепції інтелектуальної свободи та соціальній відповідальності, запереченні цензури, забезпеченні конфіденційності.
Розділ 2. Професійна етика бібліотекаря. Містить 2 теми. Допоможе сформувати навички організації бібліотечно-інформаційного обслуговування з урахуванням вимог доступу до інформації.
Розділ 3. Роль бібліотечної громадськості в забезпеченні принципу інтелектуальної свободи в діяльності бібліотек. Містить 2 теми. Знайомить з роллю професійних бібліотечних об’єднань щодо реалізації принципу інтелектуальної свободи в бібліотечно-інформаційному обслуговуванні.
Розділ 1. Адвокація бібліотек: теоретико-методичні засади. Містить 3 теми: сутність та зміст поняття «адвокація», планування кампанії з адвокації, методика проведення кампанії з адвокації.
Розділ 2. Зовнішні комунікації бібліотеки. Містить 3 теми: сутність зовнішніх комунікацій бібліотеки та PR, зв’язки з органами влади, як умова адвокаційної діяльності у бібліотечній сфері, захист інтересів бібліотек з використанням ЗМІ.
Розділ 3. Представлення інтересів бібліотек. Містить 3 теми, в яких висвітлюється досвід адвокаційної діяльності бібліотек світу та України, а також роль Української бібліотечної асоціації у відстоюванні та захисті бібліотек.
Розділ 1. Веб 2.0: сутність, завдання. Містить 2 теми, які розкриють теоретичні засади сучасного розвитку Інтернет та Веб-технологій, зокрема сутність та основні принципи функціонування Веб 2.0.
Розділ 2. Сервіси Веб 2.0 та їх роль для бібліотек. Містить 5 тем, що сприяють практичному опануванню і знайомству з основними сервісами Веб 2.0 та можливостями їх використання в бібліотеках.
Розділ 3. Використання Веб 2.0 в бібліотеках. Містить 4 теми, що навчають впроваджувати та використовувати основні сервіси Веб 2.0 в побудові сучасної бібліотеки.