Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

Віртуальні виставки

«Короноване слово Світлани Талан»

(до 60-річчя від дня народження української письменниці)
Віртуальна книжкова виставка

Світлана Талан — одна з найпопулярніших українських письменниць сьогодення, членкиня Національної спілки письменників України, авторка багатьох творів, відомих в Україні та за її межами.

Світлана Олегівна Талан народилася 7 березня 1960 року в селі Слоут Глухівського району на Сумщині, у родині сільських вчителів. У 1975 році закінчила восьмирічну школу в селі Перемога Глухівського району, продовжила навчання у Баницькій середній школі. Під час навчання у дев’ятому класі надіслала свій перший нарис на конкурс до районної газети, де посіла перше місце. Відтоді почала працювати позаштатним кореспондентом районної газети. У 1983 році закінчила Глухівський педагогічний інститут. Згодом працювала вихователем у дитсадку, пізніше — учителем початкових класів. У 1989 році перебралася жити до східної України й відтоді живе у Сєвєродонецьку Луганської області. Веде блог «Інформаційний супротив Світлани Талан».

Свої романи пише у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне: головна героїня її книжок — жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

Принципова, відкрита до людей, авторка займає активну громадянську позицію, постійно проводить зустрічі з читачами, молоддю та учнями, займається просвітницькою діяльністю, була членом журі багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Твори письменниці увійшли до дитячих електронних збірок та збірки для дорослих «Відлуння любові: жінки». Авторка веде постійну рубрику у журналі «Бористен», де щомісяця друкує публіцистичні статті про сучасне життя Донбасу по обидва боки лінії розмежування.

У 2011 році її роман «Коли ти поруч» став лауреатом на конкурсі «Коронація слова-2011» та отримав нагороду від фонду Олени Пінчук Анти-СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику». За версією журналу «Фокус» і рахункової палати Світлана Талан увійшла до трійки найпопулярніших письменників України.

У 2012 році роман «Не вурдалаки» також був відзначений на Міжнародному конкурсі «Коронація слова». У 2013 книжка письменниці «Без прошлого» вийшла російською мовою в Канаді. Рік потому роман «Розколоте небо» отримав спеціальну нагороду «Вибір видавця» у конкурсі «Коронація слова-2014». Крім того, його включили до шкільної програми для позакласного читання. Світлана Талан також має відзнаку «Золотий письменник України», яку отримують автори, чиї наклади подолали рубіж у 100 тисяч примірників.


Талан С. Коли ти поруч / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 320 с.

Льоша хотів бути з Дашею в радості та в горі, у багатстві та в бідності, але не у хворобі… Коли близька подруга видала її таємницю, коли власні батьки відсахнулись від неї, як від прокаженої, – хто його засудить? А вони ж могли жити разом довго та щасливо чи померти в один день – загинути тоді, на зануреній у туман трасі. Того дня Даша, самовіддана медсестра, сама спливаючи кров’ю, вибралася з понівеченого в аварії «жигульонка», щоб надати допомогу тим, хто її потребував. Так вона заразилася. Даша не знає як, але вона повинна жити далі!


Талан С. Не вурдалаки: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 300 с.

Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...

Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима — то тепер вони вурдалаки? Голоду не буде – буде війна – війна за людську гідність і право на спокійну старість...


Талан С. Помилка: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 72 с.

Багато років тому Вероніка пообіцяла подрузі, яка помирала, що не залишить її новонароджених малюків, Тимура і Діану. Але обіцянки не виконала… Сплинули роки. Її єдиний син став наркоманом. Що це, кара за помилки минулого? Як урятувати сина? І чи можна спокутувати провину перед покинутими дітьми?


Талан С. Розколоте небо: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 352 с.

Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все, що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати… Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, що голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?


Талан С. Оголений нерв: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 544 с.

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами...

Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах…


Талан С. Купеля: збірка / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 240 с.

2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!

...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання... Також до книжки увійшли кращі оповідання автора, серед яких «Запізніле зізнання», «Новий міст», «Співбесідник за викликом», «Однокласник» та ін.


Талан С. Надежда: роман / С. О. Талан. – Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2016. – 304 с.

З дитинства Павлинка жила надією. Спочатку вона мріяла, що у неї буде батько, як у інших дітей. Потім вона усією душею хотіла вирватися із власного дому, який був для неї пеклом. Вона вірила, що виросте та перевтілиться із гидкого каченяти у красуню. І ось дівчина в місті. Вона вперше вийшла на вулицю у святковому вбранні, вона відчула себе неповторною. Тепер вона інша – красива, впевнена в собі студентка престижного вузу. Поряд той, про кого мріють все життя – коханий Юрко. Проте минуле може повернутись…


Талан С. Повернутися дощем: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 448 с.

Продовження роману «Оголений нерв».

Чи була Настя готова до того, що чекало на неї, коли їхала з вантажем волонтерської допомоги для добровольців «Айдару»? Чи Геник та Уля сподівалися зустрітися живими по той бік Іловайського котла? Чи Богдана Стефанівна вірила, що колись знову збереться разом велика родина, яку, наче поле соняхів, переорала війна? Щоб вижити, треба навчитися бачити у приціл ворога, а не живу людину. Проте одного разу ти побачиш там з дитинства знайомі риси…


Талан С. Замкнене коло: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.

Покидаючи назавжди дитячий будинок, де вона опинилася після смерті бабусі, єдиної рідної людини, Мирослава хотіла назавжди залишити в минулому ці сповнені болю роки її життя. Навіть найближчій подрузі дала не той номер телефону, обірвавши останній зв’язок. Але вже дорослій Мирославі на міських вулицях, серед людського натовпу, почала ввижатися покійна бабуся… І її життя наче перетворилося на пекло. Негаразди переслідують Мирославу та близьких їй людей, аж поки вона не наважується дослухатися до поради примарної бабусі: «Продай свої нещастя…». Проте, залишивши її ненадовго, чужі біди знов і знов повертаються, стаючи втричі болючіші. Мирослава розуміє: за будь-яку ціну вона мусить розірвати це замкнене коло…


Талан С. Спокута: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 304 с.

Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та негараздів? Як їх подолати? Ця книга – про найдорожчих, найрідніших, найближчих – про сім’ю. Вчинки батьків і дідів мають безпосередній вплив на сьогодення нащадків. Часто діти несуть хрест замість старшого покоління і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних… Сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надія на краще майбутнє і сила любові – усе це чекає на читача на сторінках роману.


Талан С. Мої любі зрадники: роман / С. О. Талан. – Тернопіль: Богдан, 2013. – 280 с.

Ця книга про відголоски минулого та про перипетії сучасного. Про зраду й прощення, про щирість почуттів і про їх потоптання. Про спокусу та кару. Про непростий шлях становлення головної героїні та про її жертовність А найперше — про відповідальність за власні вчинки та помилки своїх рідних, про долю й недолю, про любов!


Талан С. Ракурс: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 320 с.

Ця книга — про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії та втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини і непереборне бажання жити далі.

Східна Україна, 2014 рік. Активістка Еліна не залишає Луганськ, вона виконує розвідувальні завдання. Але вона потрапляє під підозру… Євген — прибічник ЛНР. Він щиро підтримував ту сторону і пішов воювати. Але він побачив правду…


Талан С. Своя чужая жизнь: роман / С. О. Талан. – Харьков: Клуб Семейного Досуга, 2017. – 240 с.

Тендітна, беззахисна дівчина, яка потрапила в біду… Такою вперше побачив Надю Веніамін: вона лежала посеред вулиці та ледве дихала. Він відвіз її у лікарню, приютив у своєму будинку та покохав усім серцем. Уже двадцять років вони разом, усі роки Надя приховувала від чоловіка таємницю минулого. Коли Надя втекла з дому, від жорстокої матері та батька-алкоголіка, на пошук щастя. І їй здалося, що вона зустріла своє справжнє кохання… Чому Надя приховує від усіх те, що відбулося потім? Що за жінка її розшукує? На ці питання можна віднайти відповідь, прочитавши книгу Світлани Талан «Своє чуже життя».


Талан С. Матусин оберіг: роман / С. О. Талан. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 286 с.

Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО... Чи зустрінуться закохані знову? Доля приготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все… 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com