Пошук по сайту
Виставка одного журналу
Журнал «Слово і Час»
«Слово і Час» – науково-теоретичний журнал академічного літературознавства, заснований у 1938 році як наукові записки Інституту літератури імені Тараса Григоровича Шевченка АН УРСР під назвою «Радянське літературознавство», а з січня 1957 р. – як періодичний друкований орган Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка та Спілки письменників України.
Мета журналу – сприяти розвитку українського літературознавства та його інтеграції у європейський науковий простір.
Засновники видання: Національна академія наук України, Інститут літератури імені Тараса Шевченка та Національна спілка письменників України.
З 1990 року і донині журнал виходить під назвою «Слово і Час».
«Слово і Час» – журнал відкритого доступу, який публікує наукові статті й розвідки, що охоплюють широке коло проблем, пов’язаних із вивченням літератури, а саме: історія української літератури, сучасна теорія літератури, історія зарубіжних літератур, славістика, американістика, літературне джерелознавство і текстологія, порівняльне літературознавство, літературне краєзнавство.
Журнал друкує статті з історії зарубіжних і слов’янських літератур, текстології, літературного джерелознавства, літературної критики, а також суміжних дисциплін – культурології, фольклористики й етнології, стилістики та ін. Постійно ведуться також рубрики «Рецензії», «Наші презентації», «Літературна карта», «Осередки філології», «Хронограф», «Літопис подій», «Бібліографія», друкуються розвідки науковців-початківців («Дебют»), статті про літературну та громадську діяльність українців зарубіжжя («Діаспора»), про інтеграцію української філологічної науки в європейський культурний процес («Україніка»), архівні матеріали і спогади («Написане лишається», «З пам’яті літ») тощо.
У рубриках «Погляд», «Дискусії», «Ad fontes!» публікуються матеріали, які носять більш особистий погляд авторів. Рубрики «Рецензії», «Літературна критика» розглядають вітчизняні та зарубіжні монографії, збірники, підручники, які становлять інтерес для читачів журналу.
У рубриках «Штрихи», «Написане лишається», «Наші презентації», «Літопис подій» тощо подаються матеріали про різні наукові заходи (симпозіуми, семінари, конференції) з короткими інформаціями про найважливіші літературні новини.
Завдання часопису – підтримувати високі стандарти академічного літературознавства, забезпечити умови для вільної комунікації та обміну результатами наукової діяльності, генерувати й популяризувати студії з актуальних напрямків філологічної науки.
За понад 60 років діяльності журнал кілька разів змінював свій зовнішній вигляд до сучасних стандартів.
Головні редактори:
У фондах бібліотеки:
«Радянське літературознавство» – з 1957 по 1990 рік;
«Слово і Час» – з 1991 року.
Журнал «Слово і Час» входить до Переліку наукових фахових видань України, категорія «Б» (наказ МОН України від 02.07.2020 №886).
Електронна копія часопису зберігається у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
Повнотекстовий доступ до статей журналу представлений на офіційному сайті у вкладці Архіви. Журнал використовує систему LOCKSS для розподіленого архівного зберігання опублікованого контенту.
Архіви:
«Слово і час» у Facebook: https://www.facebook.com/slovoichas/
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України: http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/262
Український журнал іноземної літератури про «Слово і час»: http://www.vsesvit-journal.com/old/content/view/320/41/
|