Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Віртуальна виставка однієї газети


Газета «День» об`єднує українців

(сектор періодичних видань та просвітницької роботи)

«День» — всеукраїнська газета суспільно-політичної тематики заснована 1996 року. Містить поточні новини і аналітичну інформацію. Виходить українською і англійською мовами.

У фондах Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки – з 1997 року.

До кінця 1996 року газета виходила лише українською мовою, з 25 січня 1998 року з'явився англомовний тижневий дайджест «The Day».


У лютому 1997 року «День» однією з перших серед українських газет розмістив свій сайт в Інтернеті https://day.kyiv.ua/

З весни 1999 року газета стала членом газетної асоціації «Синдикат». Проект «Синдикат» - міжнародна газетна асоціація існуює з 1994 року та об'єднує рівноправних партнерів, серед яких: французькі «Le Figaro» і «Le Monde» , австрійська «Der Standard», німецькі «Die Welt» і «Handelsblatt», британська «Guardian», італійська «Corriere della Sera» і набагато менш тиражні і відомі в світі газети.

Міжнародна газетна асоціація об'єднує 470 світових якісних видань.

Співпрацюючи з Синдикатом, автори газети знайомлять читачів із поглядами світових лідерів - політиків та економістів, філософів та письменників - людей, яких поважають і до яких прислухаються.

30 листопада 2000 року вийшов ювілейний 1000-й номер газети «День». Усі статті газети розміщуються на сайті у вільному доступі:

https://day.kyiv.ua/newspapers-archive


«День» регулярно організовує міжнародні фотоконкурси починаючи з 1999 року. Щороку на сторінках друкованого видання проводиться міжнародний фотоконкурс, учасниками і переможцями якого є читачі газети. За результатами фотоконкурсу формується пересувна фотовиставка, яка демонструється у великих містах України.


Однією з «візитних карток» газети є серія «Бібліотека газети «День» - збірники історичних нарисів про білі сторінки історії, які виходять під загальною редакцією головного редактора Лариси Івшиної.

«День» має стійкий високий рейтинг в Україні і за кордоном. Видання неодноразово займало призові місця на різноманітних конкурсах, зокрема, визнано «Газетою року» Загальнонаціональної програми «Людина року-97».

Фірмовий стиль «Дня» - політична і економічна аналітика. Тематика сторінок: оперативна інформація про події в Україні і світі, аналітичні матеріали, політика, економіка, новини столичного життя, соціальні проблеми, новини культури і спорту, світська хроніка.


Широка мережа власних кореспондентів дозволяє оперативно відображати ситуацію в усіх регіонах країни і за кордоном. Газета «День» - унікальне видання у форматі «якісної» преси.


Вебпроєкт «Україна Incognita»

До свого 15-річчя у 2011 році газета «День» започаткувала вебпроєкт — «Україна Incognita»:

https://ukrainaincognita.com/

Інтернет-проект «Україна Incognita» - це продовження роботи «Дня» щодо вивчення та осмислення української історії - у віртуальному світі. Унікальний масив історичних та краєзнавчих матеріалів, які протягом 15 років публікувалися на сторінках газети, а також у виданнях Бібліотеки «Україна Incognita», переведено в електронний формат - і тепер вони доступні на сайті «Україна Incognita». «День» у співпраці з видатними істориками, філософами, культурологами, краєзнавцями дослідив чимало суперечливих, маловідомих та взагалі невідомих епізодів нашого минулого. Сьогодні – це величезна база історичних матеріалів, архівних документів, фото, відтворених родоводів українських сімей.

Власне сайт проєкту розпочав роботу 18 серпня 2011 року. Мета проєкту — формування правдивої історичної пам'яті українців. На сайті «Україна Incognita» можна знайти вже традиційні для газети рубрики: «Історія і Я», «Маршрут №1», «Сімейний альбом України» (дослідження забороненої в радянські часи теми – історії українських родів та родин, яка має на меті реставрацію минулого України – через відтворення історій українських сімей).


Також вперше в українському Інтернет-просторі «День» створила віртуальний фонд найкращих музеїв України, що дає змогу користувачам на власні очі побачити найкращі музейні експозиції країни.

Окрім того, на сайті «Україна Incognita» представлені рубрики «TOP-книги, які варто прочитати», «Інтелектуальний календар», «Читачі «Дня» онлайн», «Полеміка». Вони доповнюватимуть загальний образ сайту та його ключову мету – формування неспотвореної історичної пам’яті українців.

Також сюди увійшли видання здійсненні в рамках серії Бібліотеки «Україна Incognita», які доступні в електронній формі. У серії, започаткованій 2002 року, лише впродовж перших 10 років видано 12 книжок.

Читачі можуть відвідати сторінку газети «День» у Фейсбук за посиланням:

https://www.facebook.com/TheDayNewspaper/?locale=uk_UA

30 квітня 2022 року друкована газета «День» призупинила вихід, проте сайт не перестав працювати.

З публікаціями газети ви можете ознайомитись на сторінці Детектор медіа за посиланням: https://detector.media/tag/1255/

Газета «День» –лідер української преси, національний бренд, відомий далеко за межами нашої держави, який популяризує Україну, її історію та культуру серед англомовних читачів усього світу.

Редакція щоденної всеукраїнської газети «День» підготувала чотири нові книги: історичну «Повернення в Царгород» та трилогію «Котел», або Справа без терміну давності», «Я - свідок!» та «Катастрофа і Тріумф. Історії українських героїв». Історична книга «Повернення в Царгород» присвячена вшануванню 1000-ліття правління Ярослава Мудрого. Книга має на меті суттєво зміцнити українську суб'єктність, бо війна іде не лише за території, а насамперед, за місце в історії.

Вперше творча команда газети підготувала публіцистичну трилогію, якою також започаткувала нову серію «Новітня історія для «чайників». Події, описані у них, випливають одна з одної і дають широке розуміння про причини, приводи і наслідки того, що нині переживає наша країна - зокрема війни на Донбасі.


Трилогію відкриває книга редактора відділу політики газети «День» Івана Капсамуна під назвою «Котел», або Справа без терміну давності». У другій книзі - «Я - свідок!» Валентина Торби зафіксовано стрімке і масштабне розгортання драматичних подій на сході країни у формі авторського щоденника з окупованого Луганська.

Третю збірку «Катастрофа і Тріумф. Історії українських героїв» упорядкувала редактор відділу «Суспільство» газети Марія Семенченко. Це збірка історій про героїзм українських військових.

За ініціативи головної редактори «Дня» Лариси Івшиної 25 листопада 2008 року була заснована Премія імені Джеймса Мейса за громадянську позицію в галузі публіцистики. Відзнака вручається щорічно з 2009 року в меморіальні дні пам'яті Голодомору українського народу 1932 – 1933 рр.


Лауреатами премії в різні роки ставали: політолог, публіцист, журналіст Ігор Лосєв (2009 рік), редактор відділу «Історія і Я» газети «День» Ігор Сюндюков (2010 рік), публіцист, політолог, історик, член-засновник ГО «Київське братство» Сергій Грабовський (2011рік), український політолог і публіцист Олександр Палій (2012 рік), історик Володимир Бойко та доктор філософських наук, професор, публіцист Петро Кралюк (2013 рік), вебредактор «Дня» Валентин Торба (2014 рік), редактор відділу політики газети «День» Іван Капсамун (2015 рік), сценарист та історик культури Сергій Тримбач (2016 рік), журналістка Наталя Іщенко (2017 рік), журналістка та телеведуча Лариса Волошина (2018 рік), журналіст та головний редактор порталу «Цензор.нет» Юрій Бутусов (2019 рік).


Майже від самого початку свого існування газета «День» приділяє історії надзвичайно багато уваги. Друковане видання має чудовий клуб читачів. Постійні автори - філософ Сергій Кримський, історики Юрій Шаповал, Володимир Панченко, Станіслав Кульчицкий, Володимир Ричка, Віктор Горобець, кінознавець Сергій Тримбач принесли на сторінки газети свої думки про історію, оживили її.

Всі бажаючі можуть ознайомитись з Бібліотекою газети «День» та дізнатись про всі аудіокниги: https://4read.org/xfsearch/avtor/%D0%91%D1%96%D0%B1%D0%BB%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0%20%D0%B3%D

Прослухати аудіокнигу «Україна Incognita» може кожний https://4read.org/796-bbloteka-gazeti-den-ukrayina-incognita.html

Редакція «Дня» привчила читача до високих стандартів якості від сенсу до форми. Цьому сприяють не лише газета та сайт, а й одна з головних цінностей інтелектуальної людини – книга!

Кожного року Бібліотека газети «День» поповнюється новими виданнями, які здатні змінити життя. Книга формує світогляд людини, розширює уявлення про Всесвіт, стає своєрідним дороговказом на її шляху. Бібліотека «Дня» постійно нагадує читачеві про істинні пріоритети і не дає можливості забути важливі теми як сьогодення, так і історії. За час свого існування газета «День» створила цілу концепцію гуманітарної політики.


«День» закликає дарувати друзям, батькам, собі - книжки зі своєї Бібліотеки. Усі книги з бібліотеки, від першої ластівки «Україна Incognita» до новинки «Ave. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського» наповнили інформаційний простір країни важливими матеріалами з української історії.


Бібліотека «Дня» нині — додаток до українського паспорта. Це твердження, висловлене головним редактором ще в перші роки після її започаткування, набуло особливої актуальності в останні роки.

Замовити книги «Дня» можна на сайті https://old.day.kyiv.ua/uk/catalog/knizhki



Читачі можуть скористатись електронним каталогом періодичних видань Хмельницької ОУНБ за посиланням:

http://ecatalog.ounb.km.ua/cgi-bin/irbis64r_14/cgiirbis_64.exe

Запрошуємо вас до читання!


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com