Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Віртуальні виставки

«Павло Артемович Фараонов – громадський діяч, ентузіаст і організатор
клубної та бібліотечної роботи, популяризатор пам’яток історії та
культури Хмельниччини»


До 90-річчя з дня народження

Народився Павло Артемович Фараонов 12 лютого 1933 року в селі Лісківці Кам’янець-Подільського району, де і пройшли його дитячі та юнацькі роки. У 1950 році вступив на клубний відділ Кам'янець-Подільського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників. Після закінчення технікуму молодому енергійному фахівцеві запропонували посаду інструктора-методиста Кам'янець-Подільського районного Будинку культури, згодом – інспектора відділу культури.

У 1965 році Павло Артемович очолив районний відділ культури. На цій посаді пропрацював багато років. З часом закінчив Харківський інститут культури. З його ініціативи в Кам’янець-Подільському районі було збудовано близько 25 клубних та бібліотечних установ, в яких запрацювали різнопрофільні напрямки гуртків, художніх колективів, зросла майстерність місцевих авторів. Як справжній висококваліфікований фахівець організував роботу культосвітніх установ на основі глибокого вивчення тенденцій у відродженні і розвитку національної української культури, духовних потреб людей. Ним були розроблені та впроваджені в практику роботи культосвітніх установ такі форми роботи: трибуна громадської думки, центри інформації, молодіжні культурні центри, зустрічі за «круглим столом» та ін. За його сценаріями проводились огляди-конкурси, фестивалі, театралізовані літературно-мистецькі, фольклорні свята. Під його керівництвом Кам’янець-Подільські культпрацівники упевнено виходили на перші позиції в області, низка художніх колективів стали відомими за межами регіону.

Павло Артемович віддав культосвітній роботі 40 років свого життя. Користувався шаною і повагою серед людей. За сумлінну роботу удостоєний почесного звання «Заслужений працівник культури України», нагороджений багатьма медалями, Почесними грамотами. Обирався депутатом районної Ради народних депутатів, головою районної організації Товариства охорони пам'ятників історії і культури, головою Товариства книголюбів.

Відійшов у вічність Павло Артемович 11 травня 1993 р. у м. Кам’янець-Подільський. Він щоденно, щогодинно дихав і жив роботою, відданістю, вірністю народним пісням, звичаям, традиціям, високим рівнем виконавчої культури – ось складові авторитету Фараонова Павла Артемовича.

Так, не зникають безслідно люди: він залишив добрий слід на нашій землі, в своїх справах і вчинках, в серцях і душах рідних, друзів, яких він так палко до самобуття любив.

Рішенням виконкому Рихтівської сільської Ради народних депутатів у с. Лісківці, де народився і проживав Фараонов П. А., названо вулицю його іменем.

Вшануванням пам’яті Павла Фараонова, визнанням його творчої діяльності в галузі культури є запровадження іменної премії. Ця премія вручається щорічно (починаючи з 1994 р.) до дня народження Павла Фараонова особам або колективам, які відзначилися в галузі культосвітньої, творчої, громадської роботи та відродженні національної культури народу.


Література

(матеріал розміщено в зворотній хронологічній послідовності)

  1. Баваровська О. О. Працював задля відродження духовності нації : до 80-річчя з дня народження Павла Артемовича Фараонова // Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини на 2013 рік / Упр. культури, туризму і курортів Хмельниц. облдержадмін.; Хмельниц. ОУНБ ім. М. Островського. – Хмельницький, 2012. – С. 69-71.
  2. Гладченко П. М. Знані люди Кам’янеччини: Фараонов Павло Артемович // Кам’янеччина: історія, розвиток, перспективи : наук. зб. – Кам’янець-Подільський, 2008. – С. 187.
  3. Витяг із Положення про Хмельницьку обласну премію імені Павла Фараонова в галузі культурно-освітньої роботи // Лауреати обласних премій Хмельниччини : біобібліогр. покажч. – Хмельницький, 2004. – С. 162.
  4. Веретянова І. В. Серце, віддане людям // Духовні витоки Поділля: творці історії краю. Ч. 1 : матеріали міжнар. науково-практ. конф. 9-11 верес. 1994 р. м. Кам’янець-Подільський. – Хмельницький, 1994. – С. 140-141.

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com