| |
|
|
Пошук по сайту
«Професор Іон Винокур: подвижництво в освіті та науці»
Відбулося засідання круглого столу «Професор Іон Винокур: подвижництво в освіті та науці» з нагоди 95-річчя від дня народження археолога, історика, одного з провідних дослідників черняхівської культури, доктора історичних наук, дійсного члена Академії наук Вищої школи України.
Захід проходив у змішаному форматі. У залі були присутні краєзнавці, члени Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, науковці вищих навчальних закладів Хмельниччини, музейники, представники місцевого самоврядування, бібліотекарі. Дистанційно долучилися краєзнавці територіальних громад області.
Відкрила захід Катерина Чабан, директорка бібліотеки.
Віктор Адамський, кандидат історичних наук, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, в. о. голови Хмельницької ОО НСКУ наголосив, що вперше на Хмельниччині у такому форматі вшановується пам’ять Іона Срульовича.
З вітальним словом виступив Анатолій Глушковецький, перший проректор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, кандидат історичних наук, доцент, який наголосив, що Іон Винокур – це постать, без якої неможливо уявити сучасну археологію та Кам’янець-Подільський університет, де Іон Срульович працював на історичному факультеті і викладав археологію, спецкурси та керував літньою археологічною практикою.
З доповідями виступили: доктори історичних наук, професори – Віктор Прокопчук, Олександр Григоренко, Анатолій Філінюк; кандидати історичних наук, доценти – Юрій Блажевич, Юрій Хоптяр, Анатолій Глушковецький, Сергій Семенчук, а також Валентин Ільїнський, доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; Йосип Осецький, кандидат юридичних наук, доцент; Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».
Віктор Адамський вручив Олегу Погорільцю диплом лауреата Хмельницької обласної премії в галузі науково-краєзнавчих досліджень імені академіка Іона Винокура.
На захід завітала Катерина Данилова, членкиня Хмельницького відділення українського товариства охорони пам’яток історії та культури, яка розповіла про археологію Хмельниччини, її дослідження та популяризацію.
Микола Панасюк, заступник начальника відділу з питань місцевого самоврядування та комунікацій Хмельницької обласної ради, член НСКУ, і Валерій Куфльовський, член НСКУ, поділилися спогадами про знайомство з Іоном Винокуром.
Присутнім презентовано книжкову виставку «Внесок Іона Винокура у дослідження історії краю» з фондів бібліотеки.
|
|