|
|
|
Пошук по сайту
Хмельниччина в роки Другої світової війни
До Дня визволення Хмельниччини від нацистських загарбників відбулася лекція «Хмельниччина в роки Другої світової війни» на базі Військового ліцею Державної прикордонної служби України.
Андрій Попик – викладач Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту розповів про роль Хмельниччини в контексті глобальних подій Другої світової війни, підкресливши, що цей регіон став свідком численних битв, партизанських рухів, знищення та відбудови.
Лектор детально зупинився на встановленні окупаційного режиму на Хмельниччині, розповів про вивезення на примусову працю в Німеччину молоді, а також про німецькі табори для військовополонених. Особливу увагу було приділено партизанському руху та підпільним організаціям на території Хмельниччини, які активно діяли під час нацистської окупації. Учасники лекції дізналися про значення цих рухів у боротьбі проти ворога та їх вплив на події війни в Україні.
Під час заходу презентовано літературу з фондів бібліотеки, яка висвітлює героїчні події визволення Хмельниччини від нацистських загарбників у ході Проскурівсько-Чернівецької операції; історико-меморіальні видання, в яких зафіксовано імена хмельничан, які загинули в роки Другої світової війни та ін. Значна частина видань підготовлена Державним архівом Хмельницької області та містить архівні документи, фотоматеріали, газетні публікації та інтерв’ю, які висвітлюють події Другої світової війни на Хмельниччині, внесок подолян у боротьбу з нацизмом та відбудову краю.
Захід відбувся в рамках засідань історичних студій «Україна крізь віки».
|
|