Пошук по сайту
Бібліотека для твоїх потреб
Представники Хмельницького обласного відділення взяли участь у роботі круглого столу «Бібліотека для твоїх потреб», який проходив у межах реалізації проєкту «Посилення ролі бібліотек у відбудові України» за фінансової підтримки Шведського Інституту.
Організаторами круглого столу були ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, БФ Бібліотечна Країна спільно з Шведською школою бібліотечних та інформаційних наук університету Борос (Швеція) та Національною бібліотекою Латвії.
Захід проходив у змішаному форматі.
На платформі zooм було більше 300 учасників.
Метою круглого столу було обговорення потреб жителів громади, на які вже сьогодні відповідають бібліотеки, та визначити напрями роботи, які необхідно підсилити чи запровадити.
На круглому столі обговорено результати опитування “Бібліотека для тебе”, яке вже заповнили більше 5,3 тисяч користувачів бібліотек та бібліотекарів.
Представники українських, шведських, латвійських бібліотек представили кращі практики у наданні сервісів жителям своїх громад, а користувачі поділились своїми історіями успіху та як їм у цьому допомогла бібліотека.
Модератором круглого столу була Оксана Бруй, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.
З вітальними словами виступили партнери круглого столу:
Олег Сербін, д. н. із соціальних комунікацій, генеральний директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, віце-президент ВГО Українська бібліотечна асоціація; Люсьєна Шум, голова БФ «Бібліотечна країна», Вероніка Трепаньї, заступниця декана Шведської школи бібліотечних та інформаційних наук, Університет Бороса, стратегічний радник з міжнародних питань та Катаріна Кукайне, директорка департаменту розвитку Національної бібліотеки Латвії.
Цікавою була Хмара слів Mentimetr: Бібліотека для мене це….
Катерина Алексєєнко представила презентацію результатів опитування «Бібілотека для тебе». Вона зробила детальний аналіз результатів опитування.
У процесі обговорення бібліотекарі українських, шведських, латвійських бібліотек представили кращі практики у наданні сервісів жителям своїх громад у багатьох напрямах: доступ до інформації, освіта та саморозвиток;
протидія дезінформації;
цифрова грамотність для вирішення життєвих потреб;
інтеграція в громаді (ВПО, ветерани, люди з інвалідністю);
безпечний простір та соціо-психологічна підтримка;
змістовне дозвілля;
громадянська активність.
Цікавий досвід представила Тамара Козицька, директорка Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи у своїй презентації «Формування інформаційної стійкості: роль бібліотеки у Хмельницькій міській територіальній громаді».
Директорка Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського Валентина Животовська поділилась досвідом діяльності бібліотеки-як безпечного простору психосоціальної підтримки та відновлення.
Про діяльність Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва як центру життєстійкості: розповіла директорка Світлана Рагімова.
Учасники круглого столу констатували, що бібліотека. сьогодні бібліотека виступає як ретранслятор суспільно важливої достовірної інформації для місцевої громади.
Результати дослідження будуть оприлюднені на ресурсах УБА, Національної бібліотеки імені Ярослава мудрого, БФ Бібліотечна країна.
|