Пошук по сайту
Формування модерної національної свідомості українців Криму: тенденції, перспективи та асиміляційні загрози (кінець XIX – початок XXI ст.)
До Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя відбулася презентація книги «Формування модерної національної свідомості українців Криму: тенденції, перспективи та асиміляційні загрози (кінець XIX – початок XXI ст.)» на платформі Zoom.
У заході взяли участь автори видання: кандидат історичних наук, представник Крайової Ради Українців Криму Андрій Іванець, кандидатки історичних наук Ірина Краснодемська та Олена Газізова. Вони презентували свої авторські розділи, що висвітлюють важливі аспекти історії українців Криму.
Андрій Іванець розповів про ідею та процес створення книги, роль українців Криму під час війн та революцій 1917 – 1920 років. Ірина Краснодемська поділилася дослідженнями про кримських українців в умовах становлення та розквіту тоталітарного режиму в РСФРР і СРСР (1921 – 1939 роки). Олена Газізова проаналізувала розвиток української громади в Кримській області УРСР у 1950 – 1980-х роках.
Андрій Іванець торкнувся теми кримських українців у незалежній Україні, проінформував про самоорганізацію їхньої спільноти, ставлення офіційного Києва до їхніх проблем та виклики, які виникли через російський реваншизм.
Директор бібліотеки Катерина Чабан акцентувала увагу на важливості дослідження, яке значно сприяє вивченню історії українців Криму та подякувала авторам за видання.
Книга підготовлена за сприяння державної установи «Український інститут книги» за кошти державного бюджету України та призначена для поповнення бібліотечних фондів.
|