|
|
|
Пошук по сайту
Літературно-мистецькі зустрічі
Відбулася літературно-мистецька зустріч подолян за участю вінничан: Лариси Сичко – поетеси, членкині Національної спілки письменників України; Олександра Пелешка – живописця, графіка, члена Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лавреата літературно-мистецької премії ім. Євгенія Гуцала, дипломанта всеукраїнського конкурсу ім. Михайла Дерегуса за 2023 рік, дипломанта всеукраїнського конкурсу ім. Катерини Білокур; Тетяни Скомаровської – виконавиці співаної поезії та українського романсу, членкині Національної спілки журналістів України; і Степана Шкапія – «хмельницького галичанина», поета-гумориста, члена НСПУ, НСЖУ, лавреата Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького у галузі літературної діяльності, популяризації української мови.
На захід завітали письменники, освітяни, науковці, краєзнавці, здобувачі освіти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, вищого професійного училища № 25, колеги із обласних та шкільних бібліотек.
Лариса Сичко презентувала свою історичну дилогію «В’яр». Авторка розповіла, що художньо-історична повість присвячується її землякам та родині. У виданні відтворена історія подільського села Уяринці (давня назва В’яринці) Тирівського району Вінницької області. Письменниця переповіла історичні події з життя в’яринчан, що підтверджуються окремими архівними документами. Ці історії тісно пов’язані між собою і в них зображується любов до рідної землі, уміння протистояти негараздам, боротьба за кращу долю, сила волі нашого народу, сімейні та родинні стосунки. Також літераторка зачитала свої вірші.
Олександр Пелешко презентував серію графічних робіт «Гортаючи сторінки Кобзаря», яка нараховує більше тридцяти картин. Автор привіз із Вінниці 16 робіт. Митець детальніше познайомив з авторською графічною технікою «сграфітографія» та розповів, що у своїй творчості надає перевагу акварельному живопису. Пан Олександр повідав, що як художник-ілюстратор неодноразово ілюстрував книги своєї дружини Лариси Сичко, а коли познайомився із хмельницьким поетом-гумористом Степаном Шкапієм, то погодився проілюструвати його нову книгу пародій «Смики й пересмики».
Степан Шкапій повідомив, що його книга побачила світ у вінницькому видавництві «ТВОРИ» і в ній вміщено п’ять графічних ілюстрацій Олександра Пелешка. Письменник розповів про роботу над книгою і перерахував авторів, кому присвятив свої пародії та зачитав деякі з них.
Присутні переглянули виставку «Веселі рими Степана Шкапія».
Під час заходу линули пісні у виконанні вінничанки Тетяни Скомаровської на слова Лариси Сичко та інших авторів з Вінниччини, а також романси.
Зі словами вдячності до гостей звернулася директорка бібліотеки Катерина Чабан, яка відзначила активність вінничан у популяризації українського слова, національної пам’яті та вручила подяки.
На завершення заходу відбулася автограф-сесія.
|
|