Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

«Вівчар»


В рамках факультету «Права людини (кінострічка, діалог)» Університету третього віку Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) споживачі соціальних послуг Центру переглянули та обговорили документальну кінострічку «Вівчар» (режисери: Маттіас Жуло, Люсьєн Ру) з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.

На острові Акілл, на захід від узбережжя Ірландії, Кіан збирається провести літні канікули за грою у футбол із друзями. Однак на думку його діда Мартіна, зараз саме час для ознайомлення з роботою на фермі.

Про кінострічку та її режисерів розповіла Зоя Філіппенко, керівниця Кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» та зауважила, що іноді вибір – непростий процес. Вибір ми робимо протягом усього життя, але недосконалий вибір – це втрачені людиною можливості.

Присутні обговорили назву документальної кінострічки, дискутували щодо визначення понять «вибір», «гідність», «гуманність» та «професійне самовизначення».

Учасники засідання обговорили права людини: на життя, свободу слова, тілесну недоторканість та повагу до людської гідності.

Говорили про захоплення, професійне самовизначення, наставництво та наставника, дитяче виховання, фінансову грамотність, людську гідність як прояв внутрішньої сутності людини, яка є основою природного права, стереотипи щодо вибору професії та гуманне ставлення до тварин.

Руслана Слободянюк, адвокатка Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга», експертка заходу зауважила, що у фільмі «Вівчар» чітко прослідковується зв’язок поколінь, передача життєвого досвіду через спільну працю.

Присутні поділилися враженнями від фільму та власними історіями вибору професії, відповіли на запитання «Як професійне самовизначення впливає на реалізацію прав людини?».



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com