Пошук по сайту
Права людини (кінострічка, діалог)
У рамках факультету «Права людини (кінострічка, діалог)» Університету третього віку Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) споживачі соціальних послуг Центру переглянули та обговорили документальну кінострічку «Фортеця Маріуполь. Орест» режисерки Юлії Гонтарук з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA у рамках програми «DOCU ДІЄ 3.0».
Експерткою заходу була Руслана Слободянюк – адвокатка Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга».
Зоя Філіппенко, керівниця кіноклубу Docudays UA «Право в об`єктиві», розповіла про кінострічку та її режисера.
«Фортеця Маріуполь» – це цикл фільмів, побудованих на відеодзвінках до воїнів, які були оточені російською армією у Маріуполі на заводі «Азовсталь».
Головний герой фільму – Дмитро Козацький (позивний «Орест») – колишній зв`язківець, а нині – голова пресслужби полку «Азов» у Маріуполі. Від початку російського вторгнення «Орест» висвітлював світові ситуацію в місті та на «Азовсталі», але потрапив у російський полон. Після виходу фільму Дмитра повернули додому під час одного з обмінів полоненими після чотирьох місяців у неволі.
Присутні обговорили найголовніше право людини – право на життя, закріплене Конституцією України та міжнародними правовими документами; права людини, які можуть порушуватись під час війни та їх захист у критичних умовах; права людини, які обмежені в умовах воєнного стану, а також говорили про права та свободи людини, що гарантуються та забезпечуються незалежно від введення воєнного стану.
«Жодна людина не може бути позбавлена права на життя. В умовах віи?ни також не можуть бути порушені права на рівність та повагу до гідності особи, право на особисту недоторканність, право на укладання шлюбу, право на громадянство, право на справедливии? суд, юридичну допомогу та захист, право на житло, право на медицину», – зазначила юристка Руслана Слободянюк.
Про посттравматичний стресовий розлад в умовах війни (ПТСР) говорила психологиня Благодійного фонду «Рокада» Олена Ниник.
Озвучувалися теми, які тригерять громадян, звернено увагу на синдром відкладеного життя, хронічний стрес та посмішку під час війни, котра дорого вартує.
«Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим, – наголосила пані Олена. – Потрібно шукати методи для подолання виснаження, спустошення, втоми, відчуття тривоги й паніки…».
Олена Ниник надала корисні поради щодо опанування себе в критичних умовах, розповіла, як допомогти рідним та близьким, підтримувати здоровий психічний стан.
Учасники поділилися своїми враженнями від історії головного героя та обговорили окремі фрагменти фільму: перебування дітей в укриттях, їхні буденні бажання.
На завершення зустрічі присутні поспілкувалися з експертами та отримали відповіді на запитання.
|