|
|
|
Пошук по сайту
Засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об`єктиві» в рамках програми «DOCU ДІЄ 3.0» за участю Руслани Слободянюк
Відбулося засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об`єктиві» в рамках програми «DOCU ДІЄ 3.0» за участю Руслани Слободянюк, адвокатки Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга».
Здобувачі вищої освіти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії переглянули та обговорили документальну стрічку «Ти, б.., рота закрий!» української режисерки Таїсії Кутузової з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.
Це фільм про підлітка Сергія Чагарова, який у своєму селі Гатне, що під Києвом, бореться з корупцією і потерпає від нападів з боку депутатів.
Про діяльність кіноклубу, розвиток документалістики в Україні та фільми, які висвітлюють права людини розповіла керівниця кіноклубу Зоя Філіппенко. Присутні розмірковували стосовно питання «Хто такий громадський активіст?» та поділилися думками щодо назви фільму.
Після перегляду присутні обговорили права громадян на: участь у місцевому самоврядуванні; звернення; інформацію та доступ до публічної інформації. Дискутували про виклики, які постають перед активістами; створення умов для реалізації громадських, економічних та культурних прав; корупцію, свободу та людську гідність; свободу слова в Україні та її правове регулювання.
Експертка Руслана Слободянюк розповіла про проблеми захисту прав громадських активістів, відповідальність державних органів та бездіяльність правоохоронних органів, відповідальність вчителів за цькування учнів.
«Цей фільм є яскравим прикладом того, як молодий хлопець, народжений в незалежній Україні, домагається позитивних змін у своїй громаді. Незважаючи на погрози й напади розлючених корупціонерів, Сергій відстоює свої права, вимагає чесності, справедливості й законних дій від влади», – зауважила пані Руслана.
Учасники засідання відповіли на запитання: «Чим відрізняються активісти/активістки від «нормальних» людей?», «Які якості активіста/активістки притаманні вам?», «Звідки з’являється небайдужість у підлітковому віці до місцевої політики?», «Як ставиться місцева влада до Сергія?», «Чи допустиме таке ставлення чи ні?», «Як це характеризує місцеву владу?», «Сергій – герой чи навпаки – ганьба села, двієчник, як у фільмі його назвала рідна тітка?», «Що я б хотів змінити у житті своєї громади і чому?», «Якими можуть бути наслідки таких змін, що треба зробити для того, щоб здійснити зміни в реальності?» тощо.
Дискутували про роль молоді у розвитку демократії та важливості прозорості і публічності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування. Говорили про ставлення до громадського активіста представників владних структур та мешканців населеного пункту, інструменти громадської участі, статут громад, який є важливим документом, в якому мають бути ретельно прописані механізми громадської участі, передбачені чинним законодавством, чи є він оприлюдненим на сайті органів місцевого самоврядування.
Присутні поділилися емоціями від переглянутого фільму та обговорили його актуальність.
|
|