|
|
|
Пошук по сайту
Торгівля людьми – сучасний прояв рабства
«Торгівля людьми – сучасний прояв рабства» – тема виїзних засідань кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» за участю Орисі Підвальної, заступниці начальника Хмельницького відділу надання безоплатної правничої допомоги, які відбулися на базі комунального закладу загальної середньої освіти «Гімназія № 30 Хмельницької міської ради».
Здобувачі освіти переглянули та обговорили документальну стрічку «Раби»- (режисери: Давід Ароновіч та Ханна Хейльборн) з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.
«Раби» – це фільм про дев’ятирічну Абук та п’ятнадцятирічного Мачік. Суданська міліція, яку фінансує уряд, забрала їх, як і тисячі інших дітей, у рабство. Діти розповідають про знущання, які їм довелося пережити.
Перед переглядом фільму присутні обговорили визначення понять: «торгівля людьми», «рабство і ситуації, подібні до рабства», «примусова праця», «шантаж» та ін., а також з’ясували причини виникнення рабства.
Орися Підвальна, експертка заходу, розповіла присутнім про історію започаткування Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, яке відбулося 18 жовтня 2007 року, наголосивши, що цей день є днем консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища. Розповіла про причини та форми торгівлі людьми. «У сучасному цивілізованому світі досі існує рабство – одна із форм торгівлі людьми, але не в тому вигляді, як колись. Наприклад, видами рабства українське законодавство визначає трудову й сексуальну експлуатацію, примусове жебрацтво. Українці стають жертвами переважно трудової експлуатації», – сказала пані Орися.
Керівниця кіноклубу Зоя Філіппенко розповіла про африканську країну Судан, історію суданського рабства та документальну стрічку «Раби».
Учасники заходу обговорили сюжет фільму та відповіли на питання: «Чому автори фільму показали історію дітей у вигляді документальної анімації?», «Який епізод вразив у фільмі найбільше?», «Про що мріють діти?». Зокрема, акцентували увагу щодо порушення прав дітей, жертв торгівлі людьми у кінострічці. Говорили про різноманітні види експлуатації людини, психологічний стан викрадених дітей, їхню реабілітацію та як не стати жертвою торгівлі людьми.
На завершення учасники ознайомилися з правилами безпеки, щоб не стати жертвою торгівлі людьми та дійшли висновку, що торгівля людьми – це сучасна форма рабства, це злочинний бізнес і для того, щоб не стати «товаром», кожен громадянин повинен знати свої права та бути готовим їх захищати.
|
|