Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Права людини та права дитини в умовах збройного конфлікту


«Права людини та права дитини в умовах збройного конфлікту» – тема виїзного засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» в рамках програми «DOCU ДІЄ 3.0», яке відбулося на базі ліцею № 10 Хмельницької міської ради.

Здобувачі освіти переглянули та обговорили документальну стрічку «Абетка» режисерки Мадлі Ляене з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.

У фільмі головна героїня 19-річна Веле прагне навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Перед початком перегляду кінострічки присутні поділилися думками щодо назви фільму та визначення понять «збройний конфлікт» та «міжнародне гуманітарне право».

Зоя Філіппенко, керівниця кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві», розповіла здобувачам освіти про кіноклуб, документальні стрічки, які мають можливість переглядати учасники засідань та їх тематику; розповіла про режисера кінострічки «Абетка» та про африканську країну Ліберію, на теренах якої відбуваються події у фільмі. «Війна має безліч асоціацій та значень, які викликають біль, страждання та невідоме майбутнє. І саме через них в першу чергу страждають люди та діти. Складні соціально-політичні умови, економічний спад, наявність воєнного конфлікту, неусталені правоохоронна та судова системи, суттєві перетворення у суспільстві – це ті проблеми Ліберії, які є досить актуальними для України», – сказала пані Зоя.

Учасники засідання обговорили порушення прав людини під час збройних конфліктів, детально зупинилися на порушеннях основоположних прав.

Руслана Слободянюк, експертка заходу, юристка Хмельницької обласної громадської організації наголосила, що під час збройного конфлікту та війни порушуються всі права: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на здоров’я, право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист. Стосовно головної героїні фільму була порушена низка основоположних прав: на свободу й особисту недоторканність, на справедливий суд, на повагу до приватного та сімейного життя, на гідний рівень життя, на медичну допомогу, на освіту. Також можна говорити про те, що стосовно неї було допущено нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження, примусову працю, дискримінацію у реалізації прав і свобод.

Присутні говорили про міжнародні механізми захисту прав людини, міжнародне гуманітарне право, міжнародне право і захист дітей під час збройного конфлікту, воєнні злочини, які вчиняє російська армія в Україні та художні засоби, що вплинули на сприйняття змісту фільму, на розуміння авторської ідеї та ставлення авторів фільму до героїв.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com