|
|
|
Пошук по сайту
Чапля і Свято-Троїцька церква
Відбулася презентація книги «Чапля і Свято-Троїцька церква» Володимира та Артема Дзядухів, уродженців Летичівської селищної територіальної громади.
На захід завітали науковці, краєзнавці, представники Летичівської селищної територіальної громади, обласної та міської рад ветеранів, родичі авторів.
Дистанційно доєдналися користувачі публічних бібліотек області.
Володимир Дзядух розповів про багаторічну працю над виданням (понад 30 років), творчий задум, людей, які допомогли підготувати книгу. Основну увагу приділив дослідженню становлення Свято-Троїцької церкви. Саме вона дала поштовх досліджувати історію села та писати про його відомих людей. Автор наголосив, що багато часу працював з кліровими церковними метричними відомостями у Державному архіві Хмельницької області. Також ознайомив з історичними подіями, що вплинути на розвиток Чаплі, життєдіяльність людей, які творили її історію.
Технічно допоміг створити книгу онук пана Володимира – Артем Дзядух, здобувач освіти вищого професійного училища № 11, який є співавтором видання. Він зазначив, що робота над книгою була цікавою і пізнавальною.
На захід завітав Петро Слободянюк, кандидат історичних наук, доктор філософії в галузі історії, заслужений працівник культури України, рецензент видання, який наголосив, що писати історію свого села – це велика праця, яка потребує часу, але Володимир Дзядух зробив це і зміг увіковічнити все, що відбувалося на його малій батьківщині. На прикладі Чаплі показана історія всієї України від періоду кам’яного віку, зародження християнства, монголо-татарської навали, панування Великого князівства Литовського до сьогодення. Цінним роблять видання поіменні, посімейні та біографічні списки людей – мешканців села, які народилися і жили в Чаплі з 1940 до 2022 року.
Володимир Данілов, онук у третьому поколінні Володимира Дзядуха, повідав про те, що в книзі згадується історія його батька Володимира, який свого часу побудував Свято-Троїцьку церкву та інші духовні храми в нашій області.
Дистанційно слова вітання линули від летичівчан, зокрема, Ольги Дмухівської – директорки Летичівської публічної бібліотеки; Світлани Коржик – голови Летичівської територіальної організації НСКУ; Володимира Борисова – Почесного краєзнавця України, бібліографа Летичівської публічної бібліотеки; Галини Чекирди – голови ветеранської організації Летичівської і Меджибізької територіальних громад.
Зоя Філіппенко, завідуюча відділом краєзнавства, відзначила вагомий внесок Володимира Дзядуха у збереження історії свого рідного краю для прийдешніх поколінь.
Катерина Чабан, директорка бібліотеки, подякувала авторам за кропітку працю і за видання, яке вони подарували у фонди Хмельницької ОУНБ.
|
|