|
|
|
Пошук по сайту
Красилівщина католицька (особи, костели, каплиці, цвинтарі)
Відбулася презентація книги «Красилівщина католицька (особи, костели, каплиці, цвинтарі)» Галини Косюк, членкині Національної спілки журналістів України та Віталія Лавринчука, краєзнавця, дослідника Поділля – уродженців Красилівщини в рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.
На захід завітали: Франц Міцінський – голова Хмельницької обласної спілки поляків, Ірина Летавіна – голова Хмельницької міської спілки поляків, Юрій Олійник – начальник відділу публікаційної та науково-видавничої роботи Державного архіву Хмельницької області, Збігнєв Савчук – настоятель храму Пресвятого Серця Ісуса у м. Красилів, а також науковці, краєзнавці, здобувачі вищої освіти Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова та Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. Дистанційно до заходу доєдналися Ярослав Сумишин – дослідник, родознавець, публіцист, засновник проєкту «Хроніки генеалога», автор низки дослідницьких видань; отець Мацей Стибурський з Вінниці та відвідувачі публічних бібліотек області.
На початку презентації прозвучала музична композиція «Ave Maria» у виконанні Михайла Летавіна, здобувача позашкільної освіти Хмельницької школи мистецтв, яка мала на меті об’єднати присутніх і налаштувати на творче спілкування.
Віталій Лавринчук розповів про задум, історію написання публіцистично-краєзнавчого видання, яке є вже другим, доповненим та переробленим; матеріали, які використовував для створення книги; відомих уродженців Красилівщини. Детально повідав про земляків, котрі нагороджені польськими військовими відзнаками за героїзм і самопожертву в роки Другої світової війни. Серед них поляки: Герой Соціалістичної Праці Дмитро Метельський, полковник Михайло Бережицький та українець, військовий льотчик Олександр Перебийносюк. Також автор наголосив, що робота над книгою тривала понад 30 років.
Галина Косюк проінформувала про сучасну історію костелів населених пунктів Красилів, Кульчини та Антоніни, Терешки, Слобідка-Красилівська; розповіла про історію села Ледянка та про знайомство з пані Людмилою Новицькою, мешканкою м. Київ, батьки якої проживали у Ледянці. Пані Галина також повідала про село Тріски, де більшу частину мешканців складали поляки. Наголосила, що видання «Красилівщина католицька (особи, костели, каплиці, цвинтарі)» є цінним, адже дає можливість жителям Красилівщини знайти своїх родичів, які були репресовані.
Слова подяки за дослідження малої батьківщини линули від земляків, уродженців Красилівської міської територіальної громади: Юрія Блажевича – кандидата історичних наук, Почесного краєзнавця України, голови Хмельницької міської організації НСКУ, дослідника і популяризатора історії релігії, голови Хмельницького церковного історичного товариства та Віктора Адамського – кандидата історичних наук, доцента кафедри суспільних дисциплін Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, відповідального секретаря Хмельницької обласної організації НСКУ.
На завершення присутні придбали книги з автографами авторів та сфотографувалися на згадку.
|
|