Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Методичні служби бібліотек: нові особи, ролі і нові можливості


За підтримки Хмельницького обласного відділення ВГО УБА відбувся обласний семінар «Методичні служби бібліотек: нові особи, ролі і нові можливості» для завідуючих науково-методичними відділами центральних бібліотек та фахівців, які відповідають за методичну роботу бібліотек територіальних громад.

Публічні бібліотеки в умовах воєнного стану мають залишатися безпечними для усіх відвідувачів та організувати роботу так, щоб стати інформаційними центрами з усіх питань, які цікавлять жителів громади.

Розпочала роботу семінару директор обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан, яка окреслила мету й завдання заходу та акцентувала увагу на основних напрямках діяльності методичних служб в сучасних умовах: визначення практичних моделей бібліотечного обслуговування в громадах; узагальнення досвіду бібліотек; організація заходів з підвищення кваліфікації працівників; меморіалізація подій сучасності та ін.

Завідуюча відділом науково-методичної роботи та інновацій в бібліотечній справі Тетяна Грудецька виступила з доповіддю «Методична діяльність центральних бібліотек територіальних громад у 2022 році» та аналізом реалізації проєкту «Дія. Цифрова освіта» координаторами Хабів цифрової освіти в публічних бібліотеках області.

Учасники семінару отримали знання з бібліотечної статистики; номенклатури справ бібліотеки; правових аспектів включення у фонд книг із різних джерел надходження; електронних бібліографічних ресурсів на допомогу обслуговування користувачів; базової психологічної допомоги в умовах війни та дізналися про те, як за допомогою бібліотечних ресурсів допомогти мешканцям громади зберегти власне життя в умовах воєнного стану. Практично ознайомилися із сучасними формами популяризації українських авторів, зокрема взяли участь у презентації картин з приватної колекції родини Григорія Храпача під назвою «Майстер пензля – Григорій Храпач» в рамках обласного туру пам’яті «Син Прибузької землі».

Методисти центральних бібліотек міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Городок та селища Теофіполь поділилися кращими практиками роботи бібліотек у своїх громадах.

У роботі семінару взяли участь представники 32 територіальних громад області.
 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com