Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Майстер-клас з ткацтва за участю художника Андрія Каптаря


До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, для здобувачів освіти ВПУ 25 проведено майстер-клас з ткацтва, за участю художника Андрія Каптаря (Vombat).

Українське ткацтво має багату історію, яка сягає в глибину століть. Ткацтво було важливою частиною культури та побуту українського народу. Саме ткацтво вважалося одним із найпоширеніших ремесел серед українців. У старовинних ткацьких виробах простежується автентичний стиль, багатство орнаменту, символіки та технології, що мають давні традиції та зв’язок з українською культурою.

Сьогодні українське ткацтво залишається важливою складовою культурної спадщини, а його традиції та техніки передаються від покоління до покоління.

Під час майстер-класу Андрій Михайлович поділився своїми знаннями та навичками, розкриваючи тонкощі та особливості цього мистецтва. Майстер продемонстрував присутнім свої власні вироби, розповів про матеріали та інструменти, які використовуються під час роботи. Учасники майстер-класу дізналися про можливе поєднання ниток, варіанти плетіння та оздоблення, а також мали змогу зробити свій власний виріб.

Учасникам майстер-класу було презентовано літературу за тематикою з фондів бібліотеки.

Довідка:

Каптар Андрій Михайлович (Vombat) – український художник. Народився 16 лютого 1982 року в селі Костичани Новоселицького району Чернівецької області. У 2003 році закінчив Вижницький коледж декоративно-прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка, факультет «Художнє ткацтво». У 2007 році отримав диплом про вищу освіту на заочному відділі Чернівецького національного університету за спеціальністю «Викладач декоративно-прикладного мистецтва та креслення». 2003 – 2008 рр. – працював дизайнером-десинатором на фабриці штучного хутра у м. Жовті Води. У 2005 році став дипломантом конкурсу «Краща тканина року» за розробку трикотажного полотна. З 2008 року бере участь у арт-фестивалях та ярмарках з крафтовими виробами, у створенні яких поєднує різні техніки розпису на речах щоденного вжитку – одязі, аксесуарах, сувенірній продукції. Окреме місце у практичному мистецтві займають декоративний стінопис, розробка логотипів та реклами, дизайн інтер’єру, створення скульптур та арт-об’єктів.

У 2008 році відзначений Хмельницькою міською радою за участь у виставці на кращий художній твір про місто Хмельницький «У сяйві вічної краси душа рідного міста». Учасник Всеукраїнських художніх виставок: «Мальовнича Україна» (2008), «Різдво-2009» (2009), «Світ Божий, як Великдень» (2010), арт-проєкті «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» українського павільйону на 58 Венеційській Бієнале (2019), «Український фольк-модерн» (2021). Художник працює у різних жанрах живопису, графіки, інсталяції. Живе та працює в м. Хмельницький.




 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com