Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

XV Обласний форум бібліотекарів Хмельниччини
«Бібліотека – твоя синергія перемоги»


За підтримки Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація відбувся XV Обласний форум бібліотекарів Хмельниччини «Бібліотека – твоя синергія перемоги».

Програмою форуму передбачалися обласні урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Вручено дипломи та подарунки від обласного відділення та обласної організації профспілки працівників культури переможцям обласних конкурсів публічних бібліотек на кращу організацію краєзнавчої роботи «Бібліотека – центр краєзнавчої інформації» (Хмельницької ОУНБ) та «Краще портфоліо» (Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка).

За активну участь у розбудові відділення відзначені подяками найактивніші члени.

Відбувся марафон інноваційного досвіду публічних бібліотек Хмельницької області «Час натхненних». На платформі Zoom долучилися 75 учасників – бібліотекарі територіальних громад.

Представлено проєкти, які реалізовуються публічними бібліотеками області, а саме: Хмельницької обласної бібліотеки для дітей по роботі з внутрішньо переміщеними особами «Вільна мама», Чемеровецької центральної бібліотеки – «Родина і громада: адаптація – інтеграція - розвиток», Красилівської центральної бібліотеки – «Простір молоді».

Теофіпольська центральна бібліотека продемонструвала роботу сучасного багатофункціонального, вільного і доступного бібліотечного простору – БібліоХаб.

Хмельницька міська ЦБС представила досвід роботи бібліотек по роботі з внутрішньо переміщеними особами; проєкти «ВільноХаб», «ВільноХаб: працевлаштування», «ВільноWATT»; цикл культурно-просвітницьких заходів «Візитівка мого села»; акцію «Книжки даруй - до перемоги крокуй»; підтримка родин загиблих Героїв та допомога їм у виданні книг по програмі «#Щодня читай українською»; презентації книг, написаних під час війни.

«Вірш_у_кадрі» – проєкт, який презентувала Віньковецька центральна бібліотека по створенню відороликів із популяризації поезії класиків української літератури та сучасних українських авторів. Ідея спрямована на поширення та популяризацію української поезії. "Вірш_у_кадрі" став одним із нових форм роботи, який дасть змогу донести поетичну спадщину України до широкого загалу та довести, що поезія може бути актуальною та доступною для кожного.

Бібліотека-філія № 6 для дітей Кам’янець-Подільської ТГ стала партнером в проєкті «Смарт Хаб «Вітрила твоєї Мрії». Проєкт був спрямований на психологічну адаптацію та відновлення економічної активності ВПО у громаді міста Кам’янець-Подільського. Проєкт впроваджувався ГО «ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Проведені заходи демонструють важливість підтримки обласного відділення Української бібліотечної асоціації в піднесені ролі бібліотек у сучасному суспільстві, а також їхню здатність адаптуватися до сучасних викликів і реагувати на них інноваційними способами. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com