Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Час натхненних


Друга частина обласних урочистоcтей в рамках XV обласного форуму бібліотекарів Хмельниччини була насичена цікавими професійними заходами в онлайн форматі. До них долучилися 75 фахівців публічних бібліотек.

«Час натхненних», під такою назвою відбувся марафон інноваційного досвіду публічних бібліотек Хмельницької області.

В рамках марафону представлено проєкти, які реалізовуються публічними бібліотеками області, а саме: Хмельницької обласної бібліотеки для дітей по роботі з внутрішньо переміщеними особами «Вільна мама», Чемеровецької центральної бібліотеки – «Родина і громада: адаптація – інтеграція - розвиток», Красилівської центральної бібліотеки – «Простір молоді».

Теофіпольська центральна бібліотека продемонструвала роботу сучасного багатофункціонального, вільного і доступного бібліотечного простору – БібліоХаб.

Хмельницька міська ЦБС представила досвід роботи бібліотек по роботі з внутрішньо переміщеними особами; проєкти «ВільноХаб», «ВільноХаб: працевлаштування», «ВільноWATT»; цикл культурно-просвітницьких заходів «Візитівка мого села»; акцію «Книжки даруй - до перемоги крокуй»; підтримка родин загиблих Героїв та допомога їм у виданні книг по програмі «#Щодня читай українською»; презентації книг, написаних під час війни.

«Вірш_у_кадрі» – проєкт, який презентувала Віньковецька центральна бібліотека по створенню відороликів із популяризації поезії класиків української літератури та сучасних українських авторів. Ідея спрямована на поширення та популяризацію української поезії. "Вірш_у_кадрі" став одним із нових форм роботи, який дасть змогу донести поетичну спадщину України до широкого загалу та довести, що поезія може бути актуальною та доступною для кожного.

Бібліотека-філія № 6 для дітей Кам’янець-Подільської ТГ стала партнером в проєкті «Смарт Хаб «Вітрила твоєї Мрії». Проєкт був спрямований на психологічну адаптацію та відновлення економічної активності ВПО у громаді міста Кам’янець-Подільського. Проєкт впроваджувався ГО «ПРОЛІСОК-БЕРДЯНСЬК» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Ще один захід, – «Бібліотечні студії» підготовлені фахівцями ОУНБ.

Презентовано архів української періодики онлайн «Libraria», як джерельної бази для дослідження реальної історії. У своєму виступі заступник директора з наукової роботи та інформатизації Валентина Маковська закцентувала увагу на одному з найяскравіших історичних джерел, його важливості, представила інформаційні можливості та інструменти для повнотекстового пошуку.

Головний бібліограф відділу краєзнавства Оксана Шеін у своєму повідомленні зосередила увагу на ролі бібліотек в меморіалізації подій російсько-української війни, важливості участі бібліотек в процесі формування колективної пам’яті, проінформувала про те, що Хмельницька ОУНБ проводить роботу над підготовкою біобібліографічного покажчика з серії «Видатні особистості Хмельниччини» про Героїв України – учасників війни. Коротко розповіла про кожного з Героїв та запросила колег до співпраці.

Тематику війни в літературній творчості висвітлила головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії Анжела Ярмолюк, адже літературні твори залишаються не лише джерелом інформації про війну, але й можуть впливати на суспільну свідомість та сприяти розумінню її наслідків. В ході свого виступу представила робочий варіант бібліографічного покажчика "Література війни", який буде корисним інструментом для бібліотекарів, дослідників та громадян, які цікавляться цією темою.

Проведені заходи демонструють важливість ролі бібліотек у сучасному суспільстві, а також їхню здатність адаптуватися до сучасних викликів і реагувати на них інноваційними способами.






 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com