Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Основні пріоритети розвитку бібліотек у відповідності до потреб жителів громади


Проведено триденний обласний семінар директорів, завідуючих центральними бібліотеками територіальних громад на тему «Основні пріоритети розвитку бібліотек у відповідності до потреб жителів громади», учасниками якого стали керівники із 31 центральної бібліотеки Хмельницької області.

У відкритті семінару взяли участь: Людмила Черевченко – заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Хмельницької обласної державної адміністрації; Катерина Чабан – директор Хмельницької ОУНБ, голова Хмельницького обласного відділення ВГО Українська бібліотечна асоціація; Світлана Кравченко – завідувач науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, член Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація; Микола Луценко – голова обласної організації профспілки працівників культури; Людмила Навроцька – методист методичного відділу мистецької освіти та підвищення кваліфікації ХОНМЦКіМ.

Представники обласних бібліотек: директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерини Чабан; директор Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Г. Шевченка Валентина Черноус, заступник директора Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва Віра Тарчевська у своїх виступах значну увагу приділили підсумкам діяльності бібліотек Хмельниччини у рік війни та пріоритетам розвитку в сучасних умовах, організації обслуговування мешканців Хмельниччини усіх вікових груп..

Заступник директора наукової бібліотеки Хмельницького національного університету Оксана Мацей поділилася досвідом з використання електронних ресурсів у роботі бібліотек, зокрема використання доповненої реальності під час презентації книг; застосування QR-кодів з поясненнями для допомогти читачам-новачкам освоїтися в бібліотеці і зорієнтуватися в розташуванні її відділів та перспективи застосування штучного інтелекту в бібліотечній практиці.

У секції «Консультує фахівець» фахівці Хмельницької ОУНБ звернули увагу на дотримання авторського права та суміжні права, роль бібліотек в системі інституцій пам’яті, ведення діловодства у бібліотеці як засобу ефективного менеджменту та архівування.

Учасники семінару познайомилися із діяльність центральних бібліотек Антонінської, Теофіпольської, Чорноострівської територіальних громад, що дало змогу розглянути та проаналізувати різні аспекти бібліотечної роботи на практиці: керівник Центральної бібліотеки Антонінської селищної ради Тетяна Матвійчук ознайомила колег з роботою закладів по популяризації бібліотечного краєзнавства; у Теофіпольські селищній громаді презентували діяльність сучасного БібліоХабу; у Центральній бібліотеці Чорноострівської селищної ради учасники ознайомилися із процесом налагодження соціальних партнерств із органами влади та національно-патріотичним вихованням, відвідали музей «Нескорені» – експозиція присвячена бійцям російсько-української війни. Тут зібрана історія восьмирічного протистояння, з її втратами та здобутками.

На базі БібліоХабу Теофіпольської центральної бібліотеки відбулося засідання круглого столу Мудрого «Роль і місце бібліотек у розвитку Теофіпольської громади». У обговоренні актуальних питань щодо основних завдань та функцій публічних бібліотек в громаді; співпраці бібліотек з громадськими організаціями та владними структурами взяли участь: Тененев Михайло Михайлович - Теофіпольський селищний голова, Букевич Інна Олександрівна – начальник відділу культури та туризму, Баранчук Людмила Петрівна – регіональний менеджер БО БФ «МХП-Громаді», Кравченко Світлана Миколаївна, завідуюча науково-методичним відділом Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, член Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація (у форматі ZOOM), директори центральних бібліотек громад області, фахівці обласних бібліотек.

Третій день семінару був розділений на дві частини: консультаційну та обмін досвідом серед учасників. Надано консультації щодо формування та актуалізації бібліотечного фонду, списання літератури, надання цифрових послуг жителям, представлена бібліографічна продукція Хмельницької ОУНБ.

На завершення учасники обговорили актуальні теми, поділилися власними думками, напрацьованим досвідом роботи та отримали відповіді на питання у форматі панельних дискусій та групових обговорень.
 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com