Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

«Щастя в тому, щоб жити!?»


«Щастя в тому, щоб жити!?» – тема виїзного засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об’єктиві» до Міжнародного дня прав жінок і миру.

У заході взяли участь студенти Відокремленого структурного підрозділу «Хмельницький торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету».

Присутні переглянули та обговорили документальний фільм «Йоанна»

(режисерка Анета Копач) з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.

Про історію Міжнародного дня прав жінок і миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1975 році і його неодноразове трансформування і трактування говорив викладач навчального закладу, історик Олександр Атаманчук.

Учасники обговорили права людини на: шлюб та сім’ю, соціальне забезпечення, охорону здоров’я, достатній життєвий рівень, свободу і особисту недоторканність, свободу від втручання в особисте і сімейне життя, свободу переконань і думки.

За словами експертки, заступниці директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольги Чорної, в Україні діє низка важливих нормативно-правових документів, що визначають рівність статей, а також спрямовані на протидію дискримінації.

«Це, зокрема, закони України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». До того ж Україна минулоріч ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, або Стамбульську конвенцію», – зазначила юристка.

Як зауважила Ольга Чорна, на всі випадки дискримінації необхідно реагувати, суспільство в жодному разі не повинно толерувати прояви сексизму. В разі порушення прав жінок порадила звертатися до юристів системи безоплатної правової допомоги.

Здобувачі освіти ділилися власними почуттями, які викликав фільм; говорили про роль та підтримку сім’ї, яка допомагала Йоанні пройти складний період її життя; дискутували про те, чи була щаслива Йоанна в останні місяці життя і в чому проявлялося це щастя; роль батьків в житті кожного та сімейні цінності, взаємовідносини батьків і дітей.

На завершення заходу керівниця кіноклубу «Право в об’єктиві» Зоя Філіпенко ознайомила присутніх з 12 щасливими звичками, які варто практикувати щоденно, із книги Соні Любомирські «Як бути щасливим: практичний посібник для досягнення бажаного життя».
 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com