Пошук по сайту
Як виграти матч свого життя
«Як виграти матч свого життя»– тема дискусії з вихованцями Хмельницької ДЮСШ №1.
Присутні переглянули документальну стрічку української режисерки Аліси Коваленко «Домашні ігри» з колекції DOCU/КЛУБ - Docudays UA.
Під час онлайн-дискусії учасники обговорили питання дотримання прав дітей, забезпечення рівних можливостей в реалізації прав жінками та чоловіками, зупинились на стереотипах, які існують в суспільстві відносно певних видів спорту, які вважаються «чоловічими», зокрема, відносно жіночого футболу, а також на тих труднощах, які доводиться долати жінкам в досягненні успіху в спортивній кар’єрі.
Оксана Кізаєва – регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини висвітлила учасникам заходу питання, пов’язані з дотриманням прав неповнолітніх дітей. І наголосила, що саме батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини та розповіла про механізми та порядок забезпечення прав дитини, якщо батьки самоусунулись від виконання своїх обов’язків.
Говорили про історію жіночого футболу: роки його розквіту та заборону; повільний розвиток та непопулярність цього виду спорту; проводили паралель між чоловічим та жіночим футболом; мрію, за якою потрібно завжди йти і досягати поставлених цілей. Учасники розповідали про свій шлях у футбол та ділилися думками як хочуть себе реалізувати у майбутньому.
Під час спілкування виявилося, що на заході присутні спортсменки Оля Харащук та Оля Маслянко, які особисто знайомі з головною героїнею кінострічки Аліною Шиловою і навіть зустрічалися на футбольних матчах.
Віктор Флентін – заступник голови відділення Національного олімпійського комітету в Україні в Хмельницькій області повідомив присутнім про успішних жінок-спортсменок хмельничанок, які реалізували себе у спорті: Іріну Мерлені, Ларису Заспу, Віту Паламар, Оксану Бондарчук (Мастерс).
Присутні переглянули книжкову виставку з фондів Хмельницької ХОУНБ «Дівчата теж грають у футбол» та ознайомилися з сайтом Всеукраїнської Асоціаціїї жіночого футболу.
Експертами заходу були: Руслана Матущак – заступник начальника відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області; Тетяна Матвійчук - практикуючий психолог, доцент Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту.
У засіданні кіноклубу медіапросвіти про права людини Docudays UA «Право в об’єктиві» взяли участь 30 учасників, з них – вихованці Хмельницької ДЮСШ № 1.
|