Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

І лине над землею Шевченкове слово


В заході взяли участь: депутат Хмельницької міської ради Лев Бірюк; письменник, професор, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників та журналістів України, лауреат обласної премії імені Т.Г. Шевченка Віталій Мацько; письменники, члени Національної спілки письменників України Анатолій Ненцінський та Любов Сердунич; заслужений артист України Олександр Топоринський; художник-емальєр, член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії імені Т.Г. Шевченка Іван Юрков; колекціонер «Кобзарів» Т.Г. Шевченка, житель міста Хмельницького Олександр Гуцуляк; бард Леонід Мазур; студентська молодь міста.

В ході заходу звучали вірші та пісні у виконанні О. Топоринського, А. Ненцінського та Л. Мазура. Поезія чергувалася з біографічним матеріалом життя та творчості Т.Г. Шевченка.

Художник-емальєр Іван Юрков представив увазі присутніх колекцію «Кобзарів», оздоблених в унікальних техніках емалі та фініфті. Кожна книга в колекції Івана Юркова – це, без перебільшення, шедевр. Шевченкова хатина, Орська фортеця, де Шевченко відбував заслання, Катерина, широкий Дніпро… Ці та багато інших мотивів шевченкових творів лягли в основу картин з емалі, якими прикрашені обкладинки «Кобзарів». Аналогів подібного, за словами майстра, не існує.

Приємно здивував присутніх колекціонер Олександр Гуцуляк, який представив власну колекцію цінних та рідкісних «Кобзарів», книг, які висвітлюють життєвий та творчий шлях письменника.

Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднало всіх учасників заходів навколо безсмертного «Кобзаря». На завершення письменник Анатолій Ненцінський подарував бібліотеці власну книгу «Голоси і видіння».
 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com