Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Я – кривавих шляхів апостол


2 лютого 2017 року працівниками відділу абонемента спільно з науково-методичним центром Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради проведено літературну годину “ Я – кривавих шляхів апостол”, присвячену 120 – річчю від дня народження Євгена Маланюка - українського письменника, культуролога, енциклопедиста, публіциста, літературного критика, сотника Армії УНР, «Імператора залізних строф». Він один з найяскравіших постатей вітчизняної літератури 20 століття, її безумовний класик.

Під час проведення заходу було запропоновано мультимедійний перегляд та продемонстровано відео уривки з життя та творчості митця. А також відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки, на якій присутні мали змогу познайомитися з творчим доробком митця - збірками: «Єдиним сном, єдиним болем…» (2013), «Невичерпальність» (2001), «Повернення» (2005), «Вибрані поезії» (2009), «Поезія» (1992) та літературою про нього.

Ірина Князюк, методист науково-методичного центру, ознайомила присутніх з найцікавішими сторінками життя та творчості визначного поета і літературознавця, палкого патріота України, яскравого представника української діаспори та «Празької школи», автора багатьох поетичних збірок, в яких він вболівав за незалежність України, за кращу долю народу.

Він усією своєю творчістю, безкомпромісною життєвою позицією прагнув відродити в серцях українців національний дух, пробудити гідність і силу волі. Тим самим постійно підтверджував свою знамениту позицію: « Як в нації вождя нема, тоді вожді її – поети!».

Тож нові й нові покоління українців будуть черпати з поетичних творів Є. Маланюка потужні імпульси віри, надії та любові


Я – кривавих шляхів апостол Я – кривавих шляхів апостол Я – кривавих шляхів апостол

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com