Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

До 200-ї річниці від дня народження Миколи Івановича Костомарова


До 200-ї річниці від дня народження Миколи Івановича Костомарова

До 200-ї річниці від дня народження Миколи Івановича Костомарова, першого професійного історика України, у читальному залі гуманітарного профілю представлена виставка-персоналія «Гордість України»

Видатний діяч європейської культури та історії Микола Іванович Костомаров залишив дослідникам безцінні скарби думки і слова, що охоплюють практично всі галузі гуманітарної діяльності. Його перу належать сотні вагомих праць з історіософії, етнокультури, народознавства, інтелектуально - духовний потенціал яких міг би успішно працювати на утвердження національної самосвідомості, розширення духовного поля, українознавства.

В періодичних виданнях «День», «Український історичний журнал», «Пам`ять століть», «Хроніка 2000», «Голос України», «Дніпро», «Жовтень» розповідається про людину непересічної долі, величезної культури і освіченості.

До 200-ї річниці від дня народження Миколи Івановича Костомарова

Не залишать байдужими статті: М. Яценко «Романтична драматургія Миколи Костомарова» в журналі «Слово і час»; Н. Павленко «Тернистый путь к славе», яка друкувалася в журналі «Наука и жизнь»; П. Толочко «Видатний історик України і Росії» з журналу «Київська старовина». Також представлені два невідомих архівних документи і спогади про М. І. Костомарова його пасинка О. М. Кисіля та автобіографічну довідку автора, які зберігаються у Прилуцькому краєзнавчому музеї; висвітлюються цікаві подробиці приватного життя вченого.

До 200-ї річниці від дня народження Миколи Івановича Костомарова

Дослідники діяльності Костомарова справедливо порівнюють його з римським істориком Кремуцієм Кордом – ученим, який залишився вірним істині.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com