Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

Титан духу і честі


«Ми , українці, були, є і завжди будемо вільними»
В. Чорновіл
Титан духу і честі

В історії українського суспільства є особистості, завдяки яким Україна стала незалежною. До таких людей належить В`ячеслав Чорновіл – полум`яний борець за справедливість, за волю, за щастя народу. Один із засновників «Народного Руху України», ініціатор заснування Української Гельсінської спілки, в`язень таборів, передчасно загиблий В`ячеслав Чорновіл став символом прориву країни до демократії та незалежності.

До 80-ї річниці з дня народження В`ячеслава Чорновола у відділі абонемента відбувся вечір пам’яті «Особистість високої доби» та презентація книжкової виставки «Титан духу і честі». З життєвим та творчим шляхом письменника-дисидента, журналіста, політичного і державного діяча користувачів бібліотеки ознайомила Баранова Я.Л. Присутні переглянули документальний фільм про видатного українця, ознайомилися з працями автора – «Десятитомне видання творів», «Рух ми відстоїмо», «Пульс української незалежності».

Титан духу і честі

За збірки «Правосуддя чи рецидиви терору», «Лихо з розуму» та книжку «Хроніка таборових буднів» В. Чорновіл удостоєний Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, Міжнародної журналістської премії «Велика Британія 1975 рік» та нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

В`ячеслав Чорновіл став національним героєм. Він загинув в русі – у дорозі на шляху до тієї іншої України, за яку заплатив здоров`ям і життям.

У 2000 році йому присвоєно звання Героя України.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com