Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-44-92 тел.: 65-58-25
e-mail: library.ounb.km@gmail.com
Пошук по сайту
Неовізантизм Михайла Бойчука
26 жовтня 2017 року працівниками відділу мистецтв на базі ліцею № 17 проведено мистецьку годину «Неовізантизм Михайла Бойчука» до 135-річчя від дня народження українського живописця.
Учнівська молодь мала змогу дізнатися про життєвий та творчий шлях Михайла Бойчука – видатного українського художника-монументаліста, основоположника монументального мистецтва України ХХ століття, який є представником розстріляного відродження.
Михайло Львович підготував плеяду учнів – Тимофія Бойчука, Кирила Гвоздика, Василя Седляра, Івана Падалка та ін., які втілювали його творчі ідеї у кераміці, тканині, книжковій графіці тощо.
Під час заходу було продемонстровано уривки відеоматеріалів «Художнику Михайлу Бойчуку 130 років», «Рукотвори бойчукістів» та представлена презентація «М. Бойчук та його концепція розвитку українського мистецтва». Ознайомлено присутніх з літературою за тематикою з фондів бібліотеки.
Михайло Львович Бойчук народився 30 жовтня 1882 р. у с. Романівка на Тернопільщині в селянській родині. Художню освіту здобув у Віденській (1899), Краківській та Мюнхенській академіях мистецтв (1906-1907). Брав участь у художньому житті Парижа (1908-1911). Мав добру академічну підготовку, засвоїв досвід майстрів європейського модерну. Творча програма М. Бойчука полягала у послідовному вивченні й використанні візантійського та давньоукраїнського церковного монументального малярства, мистецтва італійського Проторенесансу, української книжкової гравюри та народної картини.
Навколо нього гуртуються учні та послідовники (М. Касперович, С. Налипінська, 3. Сегно, О. Шрамм та ін.). Ця група увійшла в історію під назвою «бойчуківці». Вперше вони експонували свої роботи 1910 р. на виставці «Салону незалежних». Новий напрям привернув увагу критиків і митців.
М. Бойчук плідно працював з Л. Курбасом, виконав художнє оформлення для кількох вистав його театру.
Не обминули майстра і його учнів сталінські репресії 30-х років 1937 р. М. Бойчука було заарештовано за звинуваченням у «буржуазному націоналізмі».
Датою загибелі художника вважають 13 липня 1939 р. Місце поховання невідоме.