Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Наш біль, наша пам’ять


Фото»

20 жовтня 2015 року о 14 год. в читальному залі бібліотеки відбувся урок мужності «Наш біль, наша пам’ять», приурочений до Дня вигнання нацистських окупантів з України.

Мета заходу: ознайомлення з історичними подіями у роки Великої Вітчизняної війни, вшанування воїнів-визволителів, які боролися з ворогом, виховання у сучасної молоді почуття патріотизму та любові до рідного краю.

Фото»

На українських землях війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті. Для України ця ціна становила від 8 до 10 мільйонів людських життів, колосальні суми економічних втрат. Україна дала армії і флоту понад 7 млн. воїнів. Кожен другий з тих, хто залишився в живих, повернувся додому інвалідом.

З 15 фронтів, що діяли під час Великої Вітчизняної війни, більше половини були очолені маршалами та генералами, українцями за походженням. Серед них: командуючі фронтами С. К. Тимошенко, Р. Я. Малиновський, І. Д. Черняховський.

Близько 2, 5 млн. воїнів-українців нагороджені орденами та медалями, понад 2 млн. – удостоєні звання Героя Радянського Союзу, з них тричі удостоєний цього звання І. М. Кожедуб.

Воїни-українці були визволителями народів Європи, вони штурмували Берлін. Дорогою ціною дісталася нам Перемога. Минатимуть роки, змінюватимуться люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття, але пам’ять про них житиме вічно.

В заході взяли участь: ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, полковник Цебиногин Костянтин Павлович та учнівська молодь Хмельницького багатопрофільного ліцею.

Під час проведення заходу відбулися: презентація книжкової виставки «Перегортає пам’ять сторінки, веде туди – на фронтові дороги», демонстрація документального фільму про визволення України.

Фото Фото Фото

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com