Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту

Роман-дилогія: «Заграва», «Відблиск»


Фото
Фото Фото

7 листопада о 12 годині відбулася презентація художньо-документального роману-дилогії Петра Вороб’я та Олександра Абдулліна «Заграва» та «Відблиск».

Під час презентації Петро Воробей розповів чому вибрав таку складну тему для своєї книги, як збирав матеріали працюючи в архівах, спілкуючись з очевидцями.

Автор розповів сюжет роману: зародження національно-визвольного руху на Поліссі, прагнення українців до власної Держави, злети і падіння окремих українців на тернистому шляху боротьби до здобуття Української Незалежності. У центрі уваги роману «Заграва» - поліська родина, на долю якої випали ті неймовірні труднощі й випробування, які пережили західні українці в двадцятому столітті. На прикладі головних героїв - трьох братів Орленків - простежується довгий і звивистий шлях, який пройшли українці в пошуках волі, спостерегти, як із апатичних, дещо аполітичних людей, інтереси яких не виходять за межі власної хати на початку роману, наприкінці твору стають гордими, жертовними борцями за незалежність України, готовими віддати власне життя за добробут рідного краю.

Дія другого тому роману «Відблиск» відбувається у 1944–1947 роках минулого століття. Відгриміла Друга світова війна. У Європі й Азії запанував хиткий мир і лише в Україні горстка героїв, ім’я яким – УПА, не склала зброї. Вони до останнього борються за ідею, якій присвятили своє життя, – Вільна Самостійна Соборна Українська Держава. Цю жертовну боротьбу вони не припиняють навіть опинившись за тисячі кілометрів від України – в таборах Радянської Півночі.

На презентацію художньо-документального роману-дилогії Петра Вороб’я та Олександра Абдулліна «Заграва» та «Відблиск» завітали краєзнавці, літературознавці, бібліотечні працівники та молодь міста з активною громадською позицією та представники ЗМІ.


 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com