|
|
|
Пошук по сайту
Рожеві сарі
Режисер: Кім Лонжинотто. Країна: Велика Британія, Індія.
Тема: дискримінація, права жінок, право на людську гідність, право на життя, філософія прав людини, права людини.
«Життя дівчини жорстоке... Життя жінки дуже жорстоке», – відзначає Сампат Пал, героїня цього фільму-вторгнення у життя надзвичайних жінок. Сампат Пал, як і багато інших, молодою дівчиною віддали заміж в родину, де її часто били. Але попри все вона боролась і покинула сім’ю свого чоловіка, зрештою ставши борцем проти поневолення жінок у штаті Уттар-Прадеш. Рекха, 14-річна дівчина з касти недоторканних, на третьому місяці вагітності, вона бездомна – не може побратися з батьком своєї майбутньої дитини, бо він належить до вищої касти. Чоловік 15-річної Рену, яку заміж видали батьки, покинув її, і тепер дівчина погрожує накласти на себе руки. Для обох юних дівчат, переляканих і відчайдушних, Сампат Пал – єдина надія. Рожеві сарі – це непохитний і часто кумедний образ таких незвичайних політичних активісток та їхнього харизматичного лідера. Партнер Сампат Пал Бабуй, спостерігаючи, як змінюється вона з часом, не такий упевнений...
http://docuclub.docudays.ua/movies/item/rozhevi-sari/
МОРІОМ
Режисер: Франческа Скалісі, Марк Олекса.
Країна: Швейцарія. Рiк виробництва: 2015.
Тривалість: 12 хв.
Тема: права жінок.
Літо 2014 року, сільський Бангладеш. «Я спустилася з небес. Я прийшла, щоб знищити все погане у світі. Я поліцейський. Я квітковий янгол. Я отримала роботу в полійному відділку. Я покараю їх. Я посаджу їх до в’язниці». Історія дівчини та трагедії, що змінила її життя.
НІЧНА ВІДЬМА
Режисер: Елісон Клеймен. Країна: США. Рiк виробництва: 2013.
Тривалість: 4 хв.
Тема: права жінок.
Надєжда Попова («Надя») була 19-річною льотчицею-любителькою, коли в її двері постукала Друга світова війна. Коли нацисти у 1941 році вторглися до Радянського Союзу, Надя вступила до 558-го жіночого нічного бомбардувального полку Радянської армії, ставши однією з перших у світі жінок-бойових пілотів.
|
|